Tato Na Wyspach Magis  Tato Na Wyspach Magis

Tato Na Wyspach Magis

Czy bycie tatą może się przydać w pracy? Czy bycie liderem w pracy może się przydać w byciu tatą? O tym na blogu i w podcaście. Zapraszam!

» #035 Uprawnienia taty na Wyspach po narodzinach dziecka

Mieszkasz na Wyspach i planujesz potomka? A może właśnie dowiedziałeś się, że zostaniesz tatą? Lub może masz już pierwsze nieprzespane noce za sobą i teraz zastanawiasz się jak uczestniczyć pełniej w radości jaką jest powiększenie się rodziny i przyjście na świat Twojego dziecka. Jeżeli mieszkasz i pracujesz w Wielkiej Brytanii to jest kilka opcji. Od urlopu tacierzyńskiego począwszy, na dzielonym urlopie macierzyńskim skończywszy. Dziś do rozmowy zaprosiłem Natalię Nowak, która na codzień pracuje w dziale kard dużej międzynarodowej firmy i doradza między innymi rodzicom jakie mają uprawnienia po narodzinach dziecka, jak zadbać o wszystkie formalności, oraz jak sprawić, żeby skoncentrować się na rodzinie a nie na niepotrzebnej biurokracji. W rozmowie przechodzimy chronologicznie przez wszystkie etapy od dobrej wiadomości o pojawieniu się potomka, jak i gdzie to zgłosić, żeby móc skorzystać z poszczególnych uprawnień, poprzez wymiar urlopów i uprawnień z których chcemy skorzystać, na ewentualnych konsekwecjach finansowych dla naszego budżetu skończywszy.

Wed, 20 Feb 2019 08:08:00 +0000


» #034 Oko w oko z dinozaurem - pomysł na weekend

Wszystko zaczęło się od tego, że zmieniły się nam plany i chcieliśmy zrobić coś innego niż szwendać się po lesie, przy tym spędzić cały dzień poza domem i jeszcze najfajniej zobaczyć coś nowego. W Londynie to nie problem, tutaj zawsze coś się dzieje. Wyzwaniem był też fakt, że musiało to być w miarę blisko i w miarę niedrogo, żeby mogła uczestniczyć w wypadzie cała rodzina. I wtedy trafiliśmy na to ogłoszenie... "Czy jesteś gotowy przenieść się w czasie 67 milionów lat w okres późnej kredy i stanąć oko w oko z żyjącymi dinozaurami?" Zapraszam na relację z zapierającej dech w piersiach wyprawy.

Tue, 29 Jan 2019 08:05:00 +0000


» #033 Dlaczego nie lubimy się złościć?

Wyobraź sobie sytuację. Wracasz do domu po pracy. Twoje dzieci już na ciebie czekają. Szybko się ogarniasz i zaczynacie się bawić. Jest pełnia szczęścia. Zabawa jest przednia. Humory dopisują. Po chwili do pokoju wchodzi mama i oznajmia, że oto gotowa jest kolacja, po której pójdziemy się myć i spać . W tym momencie nastroje zmieniają się o sto osiemdziesiąt stopni. Jest płacz, jest bunt, jest prawie zbiorowa histeria. Co się stało? Co poszło nie tak? Skąd ta nagła złość? W kolejnym odcinku serii "Przewodnik po emocjach" dekonstruujemy emocję jaką jest złość. Moim gościem, po raz kolejny, jest Anna Jankowska, autorka bloga i podcastu "Tylko dla mam". Pobierz plik w formacie MP3 | Zasubskrybuj i słuchaj w iTunes | Android | Stitcher | RSSW tym odcinku usłyszysz między innymi o tym: • Dlaczego nie lubimy emocji złości? • Jak rozpoznać emocję złości? • Dlaczego tak często zamiatamy złość pod emocjonalny dywan? • Dlaczego nie powinniśmy kategoryzować emocji na pozytywne i negatywne? • Dlaczego narysowanie złości może pomóc w jej przeżywaniu?Cały odcinek jest pełen praktycznych wskazówek, historii ilustrujących ten trudny temat, ale z drugiej strony także humoru i lekkiego podejścia do tematu. W kolejnych odcinkach będziemy dekonstruować kolejne emocje i pokazywać jak radzić sobie z nimi zarówno u nas dorosłych, ale przede wszystkim jak pomagać dzieciom, szczególnie w przypadku tych trudnych emocji. Zapraszam serdecznie.

Thu, 20 Dec 2018 14:11:00 +0000


» #32 Po co są emocje, jak sobie z nimi poradzić i jak pomóc dzieciom w rozwoju emocjonalnym

Zastanawialiście się kiedyś ile jest emocji? Po co nam emocje? Czy dobrze jest temperować emocje, czy może lepiej okazywać emocje wszystkim i wszędzie? Sam zastanawiam się nad tymi zagadnieniami, bo obserwuję swoje dzieci, które próbują uczyć się swoich emocji. Uczyć się, ale też uczyć nas - dorosłych. Bo chyba każdy przyzna, że z tymi emocjami u nas różnie bywa. Zapraszam Cię dziś na wstępny odcinek cyklu o emocjach. Do współpracy zaprosiłem, osobę, która ma w tym zakresie dużą większą wiedzę niż ja. Anna Jankowska, autorka bloga i podcastu "Tylko dla mam" odpowiada dziś między innymi na pytania: • Co to są emocje? • Ile mamy emocji? • Jak sobie z nimi radzić jako dorosłemu? • Kiedy następuje rozwój emocjonalny u dzieci? • Kiedy jest sens zwracać na to uwagę? • Kiedy i jak możemy pomóc dzieciom w rozwoju emocjonalnym

Wed, 31 Oct 2018 11:05:00 +0000


» #031 Minikonferencja polskich podkasterów na Wyspach

Dziś w Międzynarodowy Dzień Podkastów zapraszam Cię do wysłuchania minikonferencji polskich podkasterów na wyspach, czyli żyjących i nadających swoje audycje w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Poruszyliśmy głównie temat podkastowania i emigracji oraz tego jak jedno wpływa na drugie. Poniżej znajdziesz linki do wszystkich wymienionych podkastów oraz wydarzenia, o którym mówiliśmy na końcu naszej rozmowy. Zapraszam do wysłuchania i przy okazji zachęcam do podziękowania dziś swoim ulubionym twórcom, choćby pisząc do nich krótką wiadomość, lub oceniając ich podcast w platformach podcastingowych. Arkadiusz TredowskiBookBusters https://bookbusters.audio Damian PaluchFantasmagieria - podkast o grach wideo http://www.fantasmagieria.net/ Grzegorz FutymaBiznes Cafe http://BiznesCafe.uk Marek JankowskiMała Wielka Firma https://malawielkafirma.pl Piotr ZagórowskiTato Na Wyspach Magis https://tatonawyspach.co Piotr WiejaczkaPODCAST PROFESORA LENIUCHA https://wiejaczka.com/ Rafał Jasiński - podkasty:Strefa Mroku (z Jackiem Rokoszem) http://www.strefamrokupodcast.pl/Readers Initiative (z Michałem Sobieszkiem) https://readersinitiative.podbean.com/ oraz Piotr Borowski - główny inicjator, prowadzący i człowiek, który zmontował rekordową ilość ścieżek tej rozmowy w całość. A jego podkasty to:Książki mówione https://ksiazki.podbean.com/Historia wg Dzieci http://historiawgdzieci.pl/podkast/lista

Sat, 29 Sep 2018 17:36:00 +0000


» #030 Jak robić to co kochasz - Kamil Zbozień

Mój dzisiejszy gość wie dokładnie czym jest to jezuickie Magis. Kiedyś nie lubił poniedziałków, robił wszystko by grać zawodowo w koszykówkę i to najlepiej w lidze MBA. Okazało się jednak, że przez kontuzję to nie będzie w ogóle możliwe. Miał więc mały kryzys. Nie poprzestał jednak na tym, zaczął szukać w sobie innych talentów. Zaczął pytać samego siebie czy oprócz grania w kosza jest jeszcze coś co kocham robić? I znalazł. Dziś uwielbia poniedziałki, pracuje z niesamowitymi ludźmi i pomaga innym robić to co kochają. Sam bowiem podąża za swoimi pasjami i dzięki temu czuje się spełniony. Moim dzisiejszym gościem jest Kamil Zbozień, założyciel firmy i można powiedzieć całej społeczności o nazwie "Rób to co kochasz" czyli RTCK. Zapraszam serdecznie.

Wed, 12 Sep 2018 06:00:00 +0000


» #029 Jak nauczyć dzieci produktywności - Michał Śliwiński

Zapraszam Cię na rozmowę z Michałem - tatą, przywódcą, i człowiekiem, który chętnie pomaga innym, dzieląc się swoim czasem i wiedzą w dziedzinie produktywności.W tym odcinku usłyszysz:✅ Jak Michał radzi sobie ze znajdowaniem czasu dla rodziny?✅ Dlaczego rytm dnia i nawyki są tak ważne w znajdowaniu ekstra czasu w ciągu dnia?✅ Dlaczego rodzice w szkole dzieci Michała myślą, że jest on kurą domową?✅ Jak ograniczyć dzieciom czas spędzany na używaniu gadżetów?✅ Jak bycie tatą pomaga Michałowi w byciu liderem?✅ Dlaczego model #NoOffice pomaga pracodawcy w byciu bardziej pro-rodzinnym?✅ Na co zwracać uwagę przy rekrutacji do modelu NoOffice?✅ Dlaczego mimo tego, że w Nozbe nie preferuje się wiadomości email, jest to jeden z głównych sprawdzianów podczas rekrutacji?✅ W jaki sposób możemy pomóc naszym dzieciom być dobrymi pracownikami w przyszłości?✅ Jak córka Michała nauczyła go nowych funkcji KeyNote?✅ Co mają wspólnego bunt dwulatka i praktyka Code-Fight w firmach programistycznych?✅ Czy szef firmy może zmienić zdanie na ważny temat?✅ Czego Michał uczyłby na moim Wirtualnym Uniwersytecie Życia?✅ Dlaczego warto kwestionować swoje nawyki, nad którymi pracowaliśmy czasami tygodniami lub miesiącami?✅ Czy szkoły powinny umacniać czy kwestionować status quo?✅ Dlaczego warto inwestować w siebie, gdy jest się młodym?✅ Na co zwracać uwagę, kiedy firma zaczyna się szybko rozwijać i jakich błędów można dzięki temu uniknąć?✅Jak dzieci uczą nas lepiej delegować zadania w firmie?✅ 5 rzeczy, które Michał kocha w swojej pracy?

Wed, 22 Aug 2018 12:13:00 +0000


» #028 Sekret produktywności zajętego taty - aplikacje których używam na codzień

Pracuję zawodowo, prowadzę blog i podcast o rodzinie i oczywiście mam rodzinę. Jak kiedyś wspomniałem trudno jest prowadzić blog o byciu tatą zaniedbując bycie tatą. Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą w ogarnięciu wielu zadań przychodzi technologia. Chciałbym Ci dziś przedstawić listę narzędzi, które pomagają mi na co dzień, nie tylko w prowadzeniu bloga i podcastu, ale także w pracy i po prostu w organizowaniu moje życia w taki sposób, by mieć jak najwięcej wolnego czasu. Czasu, który mogę w konsekwencji spędzić z rodziną.

Wed, 13 Jun 2018 07:08:58 +0000


» #027 Podcastowy dzień dziecka 2018 cz.2

Ten dzień dziecka wciąż trwa. Twoi ulubieni podcasterzy nagrali wiersze! Wiersze te były strasznie łobuzerskie i zamiast siedzieć grzecznie na swoim miejscu, rozbiegły się i pochowały w różnych podcastach. Czy daliście radę znaleźć je wszystkie w zeszłym tygodniu? Wiersz, którzy nagraliśmy my, właśnie do nas wrócił choć wciąż dostępny jest w podcaście "Jestem zielona",  ale tymczasem zapraszam Cię do posłuchania jak w raz całą rodzinką czytamy "Sójkę" Jana Brzechwy z podziałem na role.

Fri, 08 Jun 2018 07:08:22 +0000


» #026 Ekstremalne przywództwo - czyli jak być odpowiedzialnym tatą

Jesteś tatą małego szwadronu urwisów

Wed, 06 Jun 2018 10:02:51 +0000


» #025 Podcastowy dzień dziecka 2018

Ten dzień dziecka jest wyjątkowy. Twoi ulubieni podcasterzy nagrali wiersze! Wiersze te były strasznie łobuzerskie i zamiast siedzieć grzecznie na swoim miejscu, rozbiegły się i pochowały w różnych podcastach. Czy dasz radę znaleźć je wszystkie? U nas posłuchajcie jak wiersz Agnieszki Frączek pod tytułem "Dinożarł" czyta dla Was Damian Paluch z podcastu Fantasmagieria. Chcesz posłuchać jak czytamy "Sójkę" Jana Brzechwy z podziałem na role? Koniecznie zajrzyj do podcastu "Jestem zielona", którego autorem jest Agnieszka Zdunek oraz Zofia Owczarek.

Fri, 01 Jun 2018 05:01:46 +0000


» #024 Jak być twórczym tatą - Robert Kościuszko

Jeśli nazwisko Kościuszko wydaje wam się znane - to rzeczywiście - gość kolejnego odcinka mojego podcastu Robert - jest spokrewniony ze swoim wielkim przodkiem. Rozmowę z Robertem Kościuszko o ojcostwie kreatywności i podążaniu za swoimi pasjami nagraliśmy wraz z Tomkiem Kanią z Radio KRL.W tym odcinku

Wed, 30 May 2018 07:08:00 +0000


» #023 Zimny prysznic - oręż zmęczonego rodzica - praktyczne wskazówki

Nic nie zastąpi ciepłego prysznica, a jeszcze lepiej długiego "wylegiwania" się w ciepłej kąpieli w wannie. Niemniej jednak, jeśli pada decyzja o wyjściu poza strefę komfortu trzeba działać. Jak mam wziąć zimny prysznic po raz pierwszy? Dlaczego w ogóle warto? O sposobach na zmęczenie mówiłem już w odcinku #017. Dziś jedna z najskuteczniejszych metod - właśnie zimny prysznic. Z najnowszego odcinka podcastu

Wed, 23 May 2018 09:18:00 +0000


» #022 Dlaczego kawa jest tak ważna w związku

O tym jak ważne są rytuały mówiłem już w poprzednim odcinku z cyklu Misja52. Dziś wspominam tylko o jednym. Gdyby każdy go stosował, śmiem twierdzić, że niejeden związek który się rozpadł trwałby do dziś. Z najnowszego odcinka podcastu 

Wed, 16 May 2018 07:08:51 +0000


» #021 Jak przetrwać poród by nie zrobić sobie krzywdy, pomóc żonie i zostać bohaterem

Ojcostwo nie zaczyna się w momencie narodzin dziecka. Ojcem stajesz się dużo wcześniej. Im wcześniej tym lepiej. Czy na przyjście potomka można być gotowym na 100%? Chyba nie, ale można pomyśleć o wielu praktycznych rzeczach, które sprawią, że "w dniu, kiedy się to dziać zacznie" będzie mniej stresu i więcej miejsca dla pozytywnych emocji i wrażeń, które pozostaną w pamięci do końca życia. Szczególnie przy długo wyczekiwanym Pierworodnym potomku.  Z najnowszego odcinka podcastu 

Wed, 09 May 2018 10:08:27 +0000


» #020 Jak za pomocą kija hokejowego i zielonych ludków zostałem specem od IT

Temat pasji jest bardzo ważnym tematem. Poruszałem go ostatnio w odcinku o tym jak zaszczepić zainteresowania w dziecku. Dziś dzielę się tym jak u mnie powstała pasja do technologii, komputerów i gadżetów.. Nagrywając ten odcinek byłem trochę zachrypnięty dlatego odcinek jest w formie krótkiej historii z dzieciństwa. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Zapraszam do wysłuchania nowego odcinka podcastu

Wed, 02 May 2018 22:17:59 +0000


» #019 Skarbonka dobrodziejstw, czyli jak zatrzymać chwilę

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda niebo? Ja musiałem, bo zapytał mnie o to mój syn. Dało mi to do myślenia i postanowiłem kolekcjonować wspomnienia - które są zalążkiem nieba - w Skarbonce dobrodziejstw. Co to jest i jak ją prowadzić? Zapraszam do wysłuchania nowego odcinka podcastu

Wed, 25 Apr 2018 12:32:54 +0000


» #018 Jak przestać narzekać

Lubimy narzekać. Niejako mamy to zaprogramowane.  A mówi się, że słowa są odzwierciedleniem myśli. No właśnie. Czy tak musi zostać? Czy da się to przeprogramować? Okazuje się, że jest na to sposób.

Wed, 18 Apr 2018 17:07:21 +0000


» #017 Jak powstaje pasja i jak ją zaszczepić w dziecku

Wszyscy mówią o tym, żeby żyć swoimi pasjami i żeby za nimi podążać? Ale o tym jak powstaje pasja jest już bardzo mało. Chyba udało mi się uchwycić ten moment. Moment powstania pasji. Zapraszam na historię, która wiąż trwa :)

Wed, 11 Apr 2018 07:37:00 +0000


» #016 Jak radzić sobie ze zmęczeniem na poziomie rodzic

Rodzicielstwo pełne jest niesamowicie wzniosłych, satysfakcjonujących i naprawdę wspaniałych chwil. Jeśli jednak swoją rolę traktujemy serio i angażujemy się maksymalnie, nadejdzie taki czas, że po prostu braknie nam pary. Co wtedy robić? Jak wykrzesać z siebie jeszcze dodatkową energię? Mam kilka sprawdzonych pomysłów.

Wed, 04 Apr 2018 10:18:00 +0000


» #015 Jak mądrze pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu - Praktyczny Poradnik

W najnowszym odcinku mojego podcastu podpowiadam jak w mądry sposób pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu i przeprowadzić gruntowne odgruzowywanie i jeszcze na tym zarobić na prezent dla żony :)Praktyczny poradnik osadzony w angielskich realiach.

Wed, 28 Mar 2018 10:30:00 +0000


» #014 Kilka ważnych rzeczy jakich możemy nauczyć się od swoich dzieci

Zapraszam do zapoznania się z krótką listą najważniejszych według mnie rzeczy, których ja nauczyłem się od swoich pociech, a które przydają mi się w życiu codziennym a nawet w... mojej pracy!

Wed, 21 Mar 2018 05:22:00 +0000


» #013 Z dziećmi podróże małe i duże, czyli komandosi w akcji

Podróże z dziećmi to temat na niejedną historię.Zapraszam do wysłuchania słuchowiska o mrożących krew w żyłach przygodach szwadronu Charlie i Delta. Myślę, że wielu rodziców odnajdzie się w sytuacjach opisanych i przedstawionych w tym odcinku mojego podcastu. Dla tych z Was, którzy dzieci nie mają, będzie to.. hmm pokazanie, że w pewnych sytuacjach zostaje tylko humor...

Wed, 14 Mar 2018 15:08:00 +0000


» #012 Co to są podcasty, dlaczego warto ich słuchać i jak zacząć je tworzyć - Borys Kozielski

| Kim jest Borys Kozielski?| Co to jest podcast i dlaczego staje się tak popularną formą dotarcia z treścią do użytkowników Internetu?| Jakie były początki podcastingu?| O czym był podcast, który Borys słuchał po raz pierwszy?| Kiedy Borys nagrał swój pierwszy podcast i ile zajęły mu przygotowania?| Jakie trudności mogą pojawić się przy pierwszych próbach nagrywania własnego podcastu i jak je przezwyciężyć?| Porada dla początkujących podcasterów, którą można zastosować w 10 minut,| Co Borys poradziłby samemu sobie w wieku 20 lat?| Jakie są rytuały, które Borys pielęgnuje w swojej rodzinie?| Co wg Borysa mogą zrobić młodzi ludzie na ostatnich latach studiów, aby poznać bardziej swoje możliwości na przyszłość - szczególnie alternatywę pracy 9-17 w biurze?| Jaki przedmiot wykładał by Borys w moim "Wirtualnym Uniwersytecie Życia" i co chciałby przekazać?

Wed, 07 Mar 2018 18:25:00 +0000


» #011 Dlaczego rytuały rodzinne są ważne - Misja52

| Dlaczego warto chodzić na randki z żoną?| Jak Google Maps może pomóc Ci w dobrej randce rodzinnej?| Jak aplikacja do śledzenia i zarządzania zadaniami Nozbe może pomóc w efektywnej randce?| Dlaczego warto jeść sobotnie śniadanie przez trzy godziny?| Dlaczego warto włączać dzieci w nasze rytuały i ile kosztuje rozbite jajko?| Czy da się wykluczyć zwrot "nie mogę" ze swojego języka?| Co daje cotygodniowe odkrywanie nowych miejsc?| Czy zwrot "jest zła pogoda" powinien stopować nas przed spacerem?| Dlaczego warto jest dawać informację zwrotną swoim drugim połówkom?| Pomysły na niespodziankę dla męża.| Dlaczego warto kolekcjonować wspomnienia a nie rzeczy?| Czym jest skarbonka dobrodziejstw?| Jak spowodować, żeby nawet małe wyjście na spacer było dla nas tak samo atrakcyjne jak wyjazd na wymarzone wakacje?| Dlaczego warto jest nauczyć się kłócić (i godzić) szybko?| Poranne rytuały i wczesne wstawanie - jako sposób na dobry i produktywny dzień.| Skupiajmy się na pozytywnych rzeczach, a na negatywne nie będzie po prostu czasu.

Wed, 28 Feb 2018 10:46:00 +0000


» #010 Z wizytą w domku myśliwskim u królowej Elżbiety

Kolejny odcinek podcastu

Wed, 21 Feb 2018 09:30:00 +0000


» #009 10 Sposobów na to żeby twoje małżeństwo było dobre

7 - 14 lutego obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, akcję zainicjowaną przez Ewę i Piotra parę blogerów z Mocem. W związku z tym zebrałem listę rzeczy, które według mnie są i były dla nas kluczowe w umacnianiu i rozwoju naszego związku. Są one specyficzne i osobiste dla nas, ale mam nadzieję, że będą mogły być inspiracją dla innych.

Thu, 08 Feb 2018 23:38:00 +0000


» #008 Jak walczyć ze zniechęceniem - Misja52

| Czym jest Misja52?| Jak objawia się zniechęcenie i skąd się bierze?| Co może być powodem zniechęcenia?| Co zrobić, żeby poradzić sobie ze zniechęceniem?| Jakie jedno pytanie warto sobie postawić a które może pomóc w walce z nadmiarem skomplikowanych rzeczy do wykonania?| Czy metodologia pracy programistów może pomóc w radzeniu sobie z codziennymi zadaniami?| Jakie konkretne narzędzia mogą pomóc w automatyzacji codziennych zadań?| Dlaczego nie warto rezygnować z dyscypliny, szczególnie w małych rzeczach?| Jak ważne jest stworzenie rutyny?| Co duchowość ignacjańska mówi o zniechęceniu?| Jak rozpoznać różnicę pomiędzy zachcianką a misją?| Czy kryzys jak dobrą ścieżką wychodzenia ze zniechęcenia?| Jak radzić sobie z nadmiarem przytłaczających obowiązków, które wydają się równie ważne?| Wizja sukcesu jako narządzie wychodzenia ze znużenia,| Czy drzemka i zimny prysznic może być pomóc w zmęczeniu?| Przypomnienie misji na ten tydzień

Wed, 31 Jan 2018 14:36:00 +0000


» #007 Jak mądrze pomagać - Anna Jańczuk

| Kim jest Anna Jańczuk?| Historia Anny w Wielkiej Brytanii,| Czym jest organizacja Poles in need UK?| Do kogo skierowany jest project Centrum Pomocy Rodzinie "Famila"?| Czy śpiewanie może być formą terapii?| Czym jest syndrom DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików)?| Od kompostowania traumatycznych rzeczy do procesu tworzenia się perły| Jak mądrze pomagać gdy widzimy trudne sytuację czy też krzywdę?| Co dla Ani oznacza nagroda Polki Roku i bycie laureatką nagrody publiczności?| Jedna rada do wprowadzenia od zaraz aby uniknąć problemów w rodzinie,| Lekcja jakiej nauczył Annę jej tato,| Jak ważna jest intencja "why?",| Czego Anna uczyłaby w moim Wirtualnym Uniwresytecie Życia?

Sun, 28 Jan 2018 10:18:00 +0000


» #006 Jak być przedsiębiorczym tatą - Marek Jankowski

| Kim jest Marek Jankowski?| Jak pogodzić pasję z ciężką pracą?| O błędzie Marka w początkowej fazie prowadzenia firmy, który pozwolił mu na lepsze i sprawniejsze prowadzenie biznesu w późniejszym czasie,| Jak Marek, mimo wielu zajęć, znajduje czas dla rodziny?| O rytuałach rodzinnych, dzięki którym Marek dba o czas dla bliskich,| Jak nagrać rodzinnego audiobooka i do czego on może się przydać?| Jaką poradę dałby sobie Marek, gdyby mógł się cofnąć do czasu gdy miał lat 20?| Co wg Marka mogą zrobić młodzi ludzie na ostatnich latach studiów, aby poznać bardziej swoje możliwości na przyszłość - szczególnie alternatywę pracy 9-17 w biurze?| Jaki przedmiot wykładałby Marek w moim "Wirtualnym Uniwersytecie Życia" i co chciałby przekazać?

Fri, 25 Aug 2017 13:19:00 +0000


» #005 Jak pomóc dziecku zaadaptować się podczas zmiany miejsca zamieszkania lub podróży - Anna Jurek

| Kim jest Anna Jurek i jak ważne jest podążanie za swoimi pasjami, które pomagają w realizacji w pracy i wyborach związanych z pracą,| Jak ważne jest to żeby mieć odskocznię, hobby, coś czym się "bawimy", szczególnie gdy pracujemy z ludźmi,| Czy my Polacy żyjący na Wyspach znamy język bliskości po angielsku i dlaczego jest to ważne,| Jak ważne jest stworzenie swojego własnego języka bliskości w relacjach rodzinnych,| Język proaktywny w stosunku do dzieci,| Na czym polega terapia przez zabawę,| Publikacja "Dzieci lecą pierwszą klasą" - czyli jak wspierać dziecko w sytuacji migracji i przeprowadzki,| Czego Ania uczyłaby w moim Wirtualnym Uniwersytecie Życia,| Lekcje, które Ania nauczyła się od swojego taty,| Przesłanie końcowe - słuchajmy swoich dzieci :)

Fri, 21 Jul 2017 06:23:00 +0000


» #004 Jak być pewnym siebie i odważnie podejmować decyzje - Agnes Khan

| Czym dziś zajmuje się Agnieszka Khan?| Czego może nauczyć nas trudne przeżycie, na przykład pierwsza noc w obcym kraju, którą musimy spędzić w fatalnych warunkach?| Czy bycia pewnym siebie można się nauczyć i jak pomóc w tym naszym dzieciom?| Jak wyjechać bez pieniędzy, znajomości i braku wiary wśród najbliższych na wymarzony wyjazd za granicę?Czym jest decyzja i jak pomóc naszym dzieciom w podejmowaniu decyzji?| Jak Agnieszka rozumie życie w zgodzie ze swoimi pasjami?| Jak pomóc zdolnemu dziecku w ukierunkowaniu jego zainteresowań i znalezieniu pasji?| Lepsza dieta czy zdrowy styl życia?| Jak mądrze i zdrowo odżywiać się w ciągu roku?| Czego Agnieszka uczyłaby w mojej szkole?

Tue, 27 Jun 2017 07:02:00 +0000


» #003 Początki bycia tatą - Tomasz Smaczny

| Przygotowania do narodzin u Tomka| Co nasze partnerki powiedziałyby o nas - czy jesteśmy odpowiedzialni?| Przygotowania u Piotra - łóżeczko zatoczkowe| Jak Piotr pamięta moment narodzin swoich dzieci| Długi poród przy Pierworodnym| Krótki poród przy Drugorodnej| Jak Tomasz pamięta moment narodzin swojego dziecka?| Sposoby na uchwycenie i pamiętanie ulotnych chwil| Pierwsze dni i tygodnie po urodzeniu potomka| Najlepsza porada o rodzicielstwie?| Czy po urodzeniu dziecka zmieniło się postrzeganie swoich własnych rodziców?

Thu, 06 Apr 2017 07:22:00 +0000


» #002 Jak wychować do odpowiedzialności - Tata Prezydenta - Jan Duda

Rozmawiamy o technice, wartościach, poglądach oraz o tym jak wychować do domyślnego brania odpowiedzialności. Nasza rozmowa była dla mnie inspirująca na wielu płaszczyznach, ale szczególnie w aspekcie odpowiedzialnego rodzicielstwa.Niezależnie od poglądów zapraszam Cię na niesamowicie ciekawą rozmowę z tym wyjątkowym tatą.

Fri, 11 Nov 2016 20:25:00 +0000


» #001 Jak żyć pełnią życia - Tomek Kania

W tym odcinku usłyszysz:| Kim jest wodzirej?| Realizacja swoich pasji i powołania,| Hobby i pasja versus praca stricte dla pieniędzy - czy da się to połączyć?| Dobro zawsze powraca,| Rada dla samego siebie będącego w wieku 20 lat,| Emigrować samemu, czy z parterem / partnerką?| Rodzinne i związkowe rytuały,| Co dla Tomka oznacza być ojcem?| Trudny okres starania się o dziecko, badania, diagnoza, propozycja in-vitro, strata, upragniony potomek,| Lekcje, które dał Tomkowi jego tato,| Co to znaczy być szczęśliwym?| Definicja sukcesu,| Podejście do mówców motywacyjnych,| Porady dla ludzi wybierających się na emigrację,

Fri, 28 Oct 2016 21:18:00 +0000


» #000 Więcej, bardziej, pełniej - Pierwszy podcast parentingowy na Wyspach

Jak najlepiej wychowuje się dzieci? Przez przykład. Dzieci uczą się obserwując. A już najbardziej obserwując kogoś, kto ma pasje, żyje nimi i wciąż poszukuje ciekawych rzeczy do spróbowania. Zresztą dzieci nie są tutaj inne od dorosłych. My wszyscy dobrze czujemy się w towarzystwie ludzi, którzy "są na swoim miejscu" w życiu, mają ciekawe prace, kochają to co robią, opowiadają ciekawe historie, ale także powodują, że inni wokół też biorą się do roboty.

Thu, 13 Oct 2016 06:00:00 +0000


»COPYRIGHT: (C) Tato na Wyspach


do góry