Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl

» Jaki alkomat kupić?

Alkomat jest jednym z urządzeń, które mogą się przydać następnego ranka po mocno zakrapianej imprezie. Pewnie każdy z nas miał sytuację, kiedy to budząc się kolejnego dnia rano oprócz bólu głowy dokuczały mu obawy dotyczące gotowości do prowadzenia samochodu. Nie zawsze też jesteśmy u siebie, więc trudno jest nam określić jak daleko mamy do komisariatu […]

Artykuł Jaki alkomat kupić? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Alkomat jest jednym z urządzeń, które mogą się przydać następnego ranka po mocno zakrapianej imprezie. Pewnie każdy z nas miał sytuację, kiedy to budząc się kolejnego dnia rano oprócz bólu głowy dokuczały mu obawy dotyczące gotowości do prowadzenia samochodu. Nie zawsze też jesteśmy u siebie, więc trudno jest nam określić jak daleko mamy do komisariatu policji, w którym możemy poddać się takiemu badaniu. Właśnie z myślą o takich sytuacjach sprzedawane są alkomaty do użytku prywatnego. Ale jak takie urządzenie wybrać?

Na co zwracać uwagę kupując alkomat?

Obecnie na rynku bardzo często można spotkać sklepy oferujące asortyment tego typu. Najlepiej jednak polegać na doświadczeniu oraz trafnych poradach innych osób, doświadczonych w pracy z urządzeniami takimi jak alkomat. Sprawdź kilka kluczowych punktów, które naszym zdaniem odgrywają największą rolę podczas użytkowania alkomatu.

sprzedaż alkomatów

Rodzaj użytego sensora

Są trzy rodzaje sensorów montowanych w alkomatach. Pierwszy i zarazem najprostszy, a co za tym idzie podatny na przekłamania jest sensor półprzewodnikowy. Jest on instalowany z najtańszych alkomatach i cechuje się niestabilnymi pomiarami, potrzebą regularnie i w krótkich odstępach czasu wykonywanej kalibracji oraz znacznym poborem baterii. Najpopularniejszy natomiast jest sensor elektrochemiczny, który znajduje zastosowanie w alkomatach wykorzystywanych przez policję. Jest stosunkowo dokładny, oszczędny, nie wymaga zbyt częstej kalibracji i jest odporny na działanie warunków zewnętrznych. Istnieje również sensor spektrofotometryczny, który działa w najdroższych alkomatach stacjonarnych. Posiada niepowtarzalną dokładność pomiaru.

Tryby pracy

Nowoczesne alkomaty posiadają przeważnie dwa podstawowe tryby pracy: aktywny i pasywny. W wypadku tego pierwszego musimy nabrać sporo powietrza do płuc i wdmuchiwać je wprost do ustnika przez około 2-3 sekundy. Drugi tryb umożliwia wykonanie pomiaru podczas przybliżenia alkomatu do ust badanego. Wystarczy kilka sekund, by dokonać pasywnego pomiaru, który podobnie jak aktywny cechuje się ogromną dokładnością.

Czujnik przepływu powietrza

Do wykonania poprawnego pomiaru potrzebna jest odpowiednia ilość powietrza. Czujnik ten sprawdza, czy dostarczyliśmy go odpowiednio dużo i informuje nas o tym. Przeważnie jest to około 1,2 litra.

Tolerancja błędu pomiarowego

Alkomat powinien być maksymalnie bezbłędny w swoich pomiarach. Dopuszczalna jest norma 0,2 promila, które może okazać się dla wielu zgubne. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest znalezienie alkomatu o maksymalnym będzie pomiarowym od 0,01-0,03 promila.

Konieczność kalibracji

Każdy alkomat jest bardzo czułym urządzeniem. Z biegiem czasu i ilością wykonanych badań urządzenie ulega rozkalibrowaniu, co może prowadzić do zafałszowania wyników. Każdy alkomat ma określoną liczbę badań lub czas po których należy wykonać podobną kalibrację. Działanie takie powinno wykonywać się w autoryzowanych serwisach produktów danej marki.

Artykuł Jaki alkomat kupić? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Mon, 08 Apr 2019 08:48:47 +0000


» Adaptacyjne zawieszenie – co to jest oraz ile kosztuje

Projektanci i producenci nowych samochodów prześcigają się w pomysłach na zainteresowanie klientów do swoich samochodów. Od pewnego czasu hitem sprzedaży są adaptacyjne zawieszenia, które dają możliwość zmieniania ich trybów nawet podczas jazdy. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, ale również znaczne koszty. Sprawdźmy zatem, czy warto inwestować w takie rozwiązania. Komfort i bezpieczeństwo […]

Artykuł Adaptacyjne zawieszenie – co to jest oraz ile kosztuje pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Projektanci i producenci nowych samochodów prześcigają się w pomysłach na zainteresowanie klientów do swoich samochodów. Od pewnego czasu hitem sprzedaży są adaptacyjne zawieszenia, które dają możliwość zmieniania ich trybów nawet podczas jazdy. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, ale również znaczne koszty. Sprawdźmy zatem, czy warto inwestować w takie rozwiązania.

Komfort i bezpieczeństwo

Do niedawna adaptacyjne zawieszenia były zarezerwowane dla najbardziej luksusowych limuzyn z najwyższego segmentu praktycznie każdej marki. Wraz z biegiem lat, dopracowania technologii i obniżenia kosztów produkcji systemy te zaczęły trafiać do samochodów z niższych segmentów, takich jak np. Audi A3. W połączeniu z nowoczesnymi systemami zarządzania samochodem z poziomu dotykowego wyświetlacza lub prostych w użyciu przycisków na konsoli, daje to niepowtarzalną wygodę oraz możliwość szybkiego zarządzania trybami jazdy. Zawieszenia adaptacyjne przeważnie regulowane są w trzech lub czterech trybach, jest to zależne od marki i modelu pojazdu. Samochody marki Audi obecnie posiadają regulację w trzech podstawowych trybach jazdy, a dodatkowo istnieje możliwość całkowitego spersonalizowania kolejnego.

Adaptacyjne zawieszenia pozwalają lepiej dopasować się do warunków panujących na drodze, a także do stylu jazdy kierowcy. Dzięki temu, w razie potrzeby mamy nie tylko dostęp do większej mocy, ale również jesteśmy w stanie usztywnić zawieszenie i obniżyć środek ciężkości naszego samochodu. Takie zabiegi mają istotny wpływ na jakość oraz bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Siła tłumienia amortyzatora

To właśnie manipulowanie tym parametrem jest kluczowe dla adaptacyjnego zawieszenia. Siła tłumienia ma wpływ na zachowanie się samochodu na dziurach czy w zakrętach. Im większa siła tym mniej bodźców jest przekazywanych do kierowcy oraz pasażerów. Fenomen adaptacyjnego zawieszenia polega na tym, że sami możemy regulować sztywność naszego zawieszenia. Często zdarza się, że samochody, w tym Audi, posiadają tryb automatyczny, w wypadku którego siła tłumienia amortyzatora dobierana jest do ilości obrotów silnika oraz prędkości z jaką porusza się nasz pojazd.

Koszty i ceny montażu adaptacyjnego zawieszenia

W rzeczywistości jest ona bardzo różna i zależna od marki, modelu czy wersji wyposażenia danego samochodu. Kwoty u dealerów zaczynają się od 2 000zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy za bardziej złożone zestawy. W wielu modelach samochodów adaptacyjne zawieszenie otrzymujemy już w standardzie, ponieważ zapewnia ono większy komfort i bezpieczeństwo prowadzenia. Powoli na rynek wchodzą również części zamienne do tego typu rozwiązań, co jest bardzo istotne ze strony użytkowników samochodów. Do niedawna nie każdy sklep z częściami zawieszenia był w stanie zaoferować klientom coś takiego, a jeśli już tego typu elementy znajdowały się w ofercie to koszty ich zakupu były bardzo wysokie.

Podsumowując, adaptacyjne zawieszenie niesie za sobą wiele zalet. Ma głównie wpływ na komfort naszego podróżowania, ale również na bezpieczeństwo. Możliwość regulowania parametrami samochodu w czasie jazdy z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi nowinki technologiczne i chce dobrze poczuć się za kierownicą swojego samochodu.

Artykuł Adaptacyjne zawieszenie – co to jest oraz ile kosztuje pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Mon, 01 Apr 2019 06:55:37 +0000


» Czemu Audi A6 jest wciąż tak pożądane przez kupców?

Polacy od pewnego już czasu bardzo cenią sobie i chętnie kupują niemieckie samochody. Dotyczy to zwłaszcza takich marek, jak Audi, BMW, Opel i Volkswagen. Jest kilka powodów tego zainteresowania. Jednym z najważniejszych jest postrzeganie tych marek jako solidne i prestiżowe. Bardzo liczą się również późniejsze, dość rozsądne ewentualne koszty naprawy tych samochodów. Audi A6 – […]

Artykuł Czemu Audi A6 jest wciąż tak pożądane przez kupców? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Polacy od pewnego już czasu bardzo cenią sobie i chętnie kupują niemieckie samochody. Dotyczy to zwłaszcza takich marek, jak Audi, BMW, Opel i Volkswagen. Jest kilka powodów tego zainteresowania. Jednym z najważniejszych jest postrzeganie tych marek jako solidne i prestiżowe. Bardzo liczą się również późniejsze, dość rozsądne ewentualne koszty naprawy tych samochodów.

Audi A6 – drogie, ale dobre. Części do Audi A6

Audi A6 C7 nie należy do tanich aut, jednak ma wiele zalet, które sprawiają, że jest bardzo pożądanym modelem. Czym zatem kusi nabywców?

Koszt samochodu Audi A6 C7 w wersji podstawowej to co najmniej 190 tys. zł. Również starsze egzemplarze nie należą do najtańszych. Warto jednak dodać, że nie ma problemu, gdy chodzi o dostęp do części do Audi A6.

części do Audi A6

Diesel czy benzyniak? Najczęstsze awarie i części do Audi A6

Diesle, trzylitrowe, w wersjach 190-272 KM, są najbardziej popularne na rynku wtórnym. Większość z nich ma napęd 44, a tylko najsłabsze na przód. Bardzo popularne są także wersje diesli 2.0 TDI. Natomiast benzyniaki to najczęściej auta o silniku 3.0 TFSI z napędem na cztery koła.
Wśród najczęściej powtarzających się awarii tych samochodów, wymienia się:

Bardzo wytrzymałe jest za to zawieszenie, zwłaszcza tylne, nie zaliczane przez mechaników do awaryjnych elementów tej generacji Audi A6.
Również elektronikę Audi A6 można określić jako stabilną. Wśród typowych, choć niedrogich elektrycznych problemów, wymienia się uszkodzone silniczki otwierania wlewu paliwa.
Na pocieszenie warto dodać, że z zakupem zamienników do Audi A6 nie będzie problemu.

Części do Audi A6

Jeżeli chodzi o części do Audi A6, trzeba podkreślić, że ich dostępność w sklepach jest naprawdę duża. Zwłaszcza w sklepach online, każdy zainteresowany może liczyć na dostęp do części zamiennych do wszystkich układów samochodu, począwszy od części do układu zapłonowego, sprzęgła, aż po elementy wewnętrznego wykończenia.

O wartości Audi A6 świadczą bardzo dobre opinie fachowców, którzy przede wszystkim cenią je za trwałość. Oczywiście pod warunkiem, że nie kupiło się samochodu z ogromnym przebiegiem czy podejrzaną historią serwisową. Audi A6, pomijając cenę, jest wysoko oceniane zarówno przez użytkowników, jak i mechaników, dlatego nic dziwnego, że jest tak pożądane przez kupców.

Artykuł Czemu Audi A6 jest wciąż tak pożądane przez kupców? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Wed, 12 Dec 2018 11:33:21 +0000


» Historia Audi

Obecnie Audi to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych na świecie. Niemiecki producent jest obecny na rynku już od ponad 100 lat. Historia znaczka Audi jest jednak bardzo skomplikowana. Nie zawsze wszystko układało się po myśli właścicieli. Jak zaczęła się historia Audi? Na długo przed tym, aż pojawił się znany dzisiaj znaczek Audi, w niemieckiej […]

Artykuł Historia Audi pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Obecnie Audi to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych na świecie. Niemiecki producent jest obecny na rynku już od ponad 100 lat. Historia znaczka Audi jest jednak bardzo skomplikowana. Nie zawsze wszystko układało się po myśli właścicieli.

Jak zaczęła się historia Audi?

Na długo przed tym, aż pojawił się znany dzisiaj znaczek Audi, w niemieckiej Kolonii, August Horch postanowił rozpocząć produkcję ekskluzywnych samochodów. Miało to miejsce już w 1899 roku, wtedy właśnie powstała firma Horch, zawdzięczająca nazwę nazwisku swojego założyciela. Początkowo firmie dobrze się wiodło, niestety nie trwało to długo. Już dekadę po rozpoczęciu produkcji pojawiły się poważne problemy finansowe, dodatkowo Horch popadł w konflikt ze współpracownikami. Ostatecznie był zmuszony odejść z własnej firmy, co skłoniło go do założenia nowej spółki. Nie mogąc nazwać nowej firmy swoim niemieckim nazwiskiem, z powodu nieprzychylnej decyzji sądu, zdecydował się użyć łacińskiej jego wersji. Brzmi ona „Audi” i oznacza „słuchaj”.

audi

Czasy Wielkiego Kryzysu

W czasach Wielkiego Kryzysu sprzedaż samochodów Audi znacząco spadła. Problem dotyczył również wielu innych producentów samochodowych, którzy ostatecznie zdecydowali się połączyć siły. Tym samym w 1932 roku doszło do zjednoczenia takich firm jak: Audi, Horch, DKW i Wanderer. Spółka przyjęła nazwę Auto Union, a symbolem marki zostały 4 splecione koła, czyli dzisiejszy znaczek Audi.

Czasy wojny i ich konsekwencje

W czasie II wojny światowej Auto Union skupiło się na produkcji wyposażenia wojskowego. Zaniedbano produkcję samochodów, która zresztą już kilka lat przed wojną była mocno ograniczona. Po zakończeniu wojny Auto Union nie udało się odzyskać wcześniejszej pozycji rynkowej. Fabryki w Zwickau znalazły się na terenie NRD, przez co państwo dokonało ich przejęcia. Firma odrodziła się dopiero w 1949 roku, kiedy to zarejestrowano ją w RFN. Następnie, w 1958 roku, przejęcia Auto Union dokonał Daimler-Benz, aby ostatecznie sprzedać produkcję Volkswagenowi, który zaczął korzystać z głównego zakładu w Ingolstadt w 1965 roku. Znaczek Audi pojawiał się na drogach przez wszystkie te lata, jednak dopiero Volkswagen wznowił produkcję aut pod tą właśnie nazwą. Ostatecznie, Audi jako określenia marki, a nie tylko poszczególnych modeli samochodów, używa się od 1985 roku.

Audi dzisiaj

Obecnie znaczek Audi jest wszechobecny, a producent należy do najbardziej cenionych na świecie. Marka wciąż przynależy do koncernu Volkswagena, a fabryki produkcyjne znajdują się w różnych częściach świata. Audi to dzisiaj zarówno samochody sportowe, auta miejskie, jak ekskluzywne limuzyny.

Artykuł Historia Audi pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Wed, 22 Aug 2018 08:58:55 +0000


» Co dolega Audi A3?

Marka Audi od zawsze cieszyła się sporą popularnością wśród polskich kierowców. Szczególnie upodobali oni sobie model A3, głównie ze względu na kompaktowe rozmiary, bardzo dobre prowadzenie, solidność oraz komfort w przystępnej cenie. Ten ekskluzywny mały samochodzik miejski pomimo ogromnych walorów ma również swoje wady, które mogą przysporzyć sporo problemów podczas codziennej eksploatacji. Co pod maską? […]

Artykuł Co dolega Audi A3? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Marka Audi od zawsze cieszyła się sporą popularnością wśród polskich kierowców. Szczególnie upodobali oni sobie model A3, głównie ze względu na kompaktowe rozmiary, bardzo dobre prowadzenie, solidność oraz komfort w przystępnej cenie. Ten ekskluzywny mały samochodzik miejski pomimo ogromnych walorów ma również swoje wady, które mogą przysporzyć sporo problemów podczas codziennej eksploatacji.

Co pod maską?

Model Audi A3 wszedł do produkcji w 1996 roku, stając się hitem w segmencie niewielkich miejskich aut kompaktowych. Na płycie podłogowej tego modelu zbudowano później m.in. VW Golfa IV oraz Audi TT. Trzecia generacja Audi A3 oznaczona emblematem 8V miała swój debiut w 2012 roku. Wszystkie generacje Audi A3 można kupić zarówno z silnikiem benzynowym, jak i jednostką napędową typu diesel. Trzecia generacja oferuje silniki benzynowe o pojemności 1,2 – 1,8 (105 – 180 KM) oraz silniki diesla 1,6 – 2,0 (105 – 184 KM).

Omijaj szerokim łukiem

Według ekspertów, kupując Audi A3 powinno się unikać silników benzynowych wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa oznaczanych symbolami FSI oraz TFSI. Mają one bowiem problem ze zbierającym się nagarem w komorze spalania, co może spowodować z czasem uszkodzenie głowicy silnika. Pomimo tego, że części do Audi A3 są powszechnie dostępne, to ceny nowej głowicy nie należą do najmniejszych, a naprawa uszkodzonej lub zakup używanej nie zagwarantuje na dłuższą metę prawidłowego działania jednostki napędowej.

W przypadku silników wysokoprężnych odradza się kupowanie modeli z silnikiem o oznaczeniu 2.0 TDI, który również boryka się z awariami głowicy oraz z problemami z odpowiednim smarowaniem jednostki. Ponadto, w przypadku silników diesla, należy liczyć się z pojawieniem się problemów z turbosprężarką.

Irytujące problemy

Audi A3 ma częste problemy z wentylatorem chłodnicy. W wielu przypadkach ma miejsce uszkodzenie sprzęgiełek w sprężarce klimatyzacji, co powoduje niemożność dostarczenia zimnego powietrza do kabiny samochodu. Użytkownicy niemieckiego samochodu narzekają również na dość szybko wycierającą się gumę pokrywająca niektóre elementy deski rozdzielczej, a także na fałszywe komunikaty komputera pokładowego, który często sygnalizuje usterkę „service due”.

Godny uwagi

Pomimo niektórych niedociągnięć ze strony niemieckiego producenta, głównie pod kątem jednostek napędowych, Audi A3 do doskonałe autko miejskie, którego głównym atutem jest na pewno zawieszenie zapewniające doskonałe prowadzenie. Ponadto do zakupu może skłonić dość przystępna cena oraz bogaty pakiet wyposażenia, które można dodatkowo zamówić. Audi A3 to na pewno samochód godny polecenia dla osób szukających zwinnego, dobrze prowadzącego się auta miejskiego.

Artykuł Co dolega Audi A3? pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Thu, 22 Mar 2018 10:26:39 +0000


» Jeździsz dieslem? Sprawdź, co już wkrótce może Cię czekać

Zima to zły czas dla kierowców. Doskonale rozumieją to właściciele aut na olej napędowy, czyli ok. 50% wszystkich samochodów w Polsce. W ich przypadku problem stanowi nie tylko zaśnieżona i pokryta lodem nawierzchnia, ale również codzienne problemy z zapłonem, szczególnie dotkliwe przy naprawdę niskich temperaturach. Co należy zrobić, aby nasz ukochany diesel przetrwał do wiosny […]

Artykuł Jeździsz dieslem? Sprawdź, co już wkrótce może Cię czekać pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Zima to zły czas dla kierowców. Doskonale rozumieją to właściciele aut na olej napędowy, czyli ok. 50% wszystkich samochodów w Polsce. W ich przypadku problem stanowi nie tylko zaśnieżona i pokryta lodem nawierzchnia, ale również codzienne problemy z zapłonem, szczególnie dotkliwe przy naprawdę niskich temperaturach. Co należy zrobić, aby nasz ukochany diesel przetrwał do wiosny w jak najlepszym stanie? Jak przygotować się do naprawdę niskich temperatur?

Technologia przegrywa z naturą

Choć motoryzacja w ostatnich latach rozwija się niemal skokowo, nadal nie znaleźliśmy sposobu na uniknięcie problemów wynikających z użytkowania samochodu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Postęp w technologii motoryzacyjnej sprawiał, że nasze samochody stały się dużo lepsze, ale jednocześnie dużo bardziej skomplikowane i wymagające. Niestety, przekłada się to bezpośrednio na coraz większą wrażliwość nowoczesnych konstrukcji na warunki atmosferyczne. Doskonale widać to na przykładzie silników diesla.

„Silniki diesla w kilku elementach mają wyraźną przewagę nad jednostkami napędowymi zasilanymi benzyną” – mówi Tomasz Ostrowski, ekspert Ucando.pl, internetowego sklepu motoryzacyjnego prowadzącego sprzedaż m. in. części do Audi. „Posiadają wyższą sprawność, a więc potrafią pozyskać więcej energii mechanicznej ze spalanego paliwa. Wadą nowoczesnych silników wysokoprężnych jest jednak to, że rozgrzewają się znacznie dłużej, przez co dużo później uzyskują temperaturą dla nich optymalną”. Przy niskich temperaturach przekłada się to bezpośrednio na problemy z eksploatacją na krótkich trasach oraz – w pierwszej kolejności – z zapłonem.

Przygotuj diesla do zimy

Aby zminimalizować szkody, jakie zimą może spowodować odpalanie nowoczesnych diesli, należy odpowiednio przygotować auto jeszcze przed nastaniem pierwszych mrozów.

Przede wszystkim należy sprawdzić dokładnie świece żarowe, które stanowią jedne z kluczowych elementów silnika wysokoprężnego. Konstrukcja silnika diesla nie przewiduje czynnika inicjującego w postaci iskry, dlatego inicjacja zapłonu zależy niemal wyłącznie od sprawności świec żarowych, które muszą rozgrzać komorę spalania do temp. ok. 600ºC. Zły stan świec zimą dodatkowo pogłębia problemy z uruchomieniem auta.

Drugim niezwykle ważnym dla diesla czynnikiem wpływającym na problemy z zapłonem przy niskich temperaturach jest paliwo oraz filtr paliwa. Słaba jakość paliwa oraz zużyty filtr zimą mogą nie tylko utrudnić rozruch silnika, ale nawet zupełnie to uniemożliwić. W przypadku oleju napędowego możliwe jest stosowanie specjalnych dodatków obniżających temperaturę mętnienia paliwa (tzw. depresatory), które do pewnego stopnia zapobiegają blokowaniu filtra. Jeśli chodzi o sam filtr, to tu ratunkiem jest jedynie jego wymiana jeszcze przed spadkiem temperatury, a także usunięcie ewentualnej wody z odstojnika.

Artykuł Jeździsz dieslem? Sprawdź, co już wkrótce może Cię czekać pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Wed, 06 Dec 2017 09:48:39 +0000


» Pierwsze autonomiczne Audi już za 4 lata!

W trakcie corocznego spotkania, które miało miejsce w siedzibie głównej Audi nie tylko podsumowano miniony rok, ale także zdradzono nieco planów na przyszłość. Wiemy już, że niemiecki koncern planuje wypuszczenie pierwszego, autonomicznego samochodu w 2021 roku. Sam trend, jaki wyznaczył sobie niemiecki producent jest mocno przyszłościowy. Audi ma zamiar postawić bardzo mocno na samochody elektryczne […]

Artykuł Pierwsze autonomiczne Audi już za 4 lata! pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


W trakcie corocznego spotkania, które miało miejsce w siedzibie głównej Audi nie tylko podsumowano miniony rok, ale także zdradzono nieco planów na przyszłość. Wiemy już, że niemiecki koncern planuje wypuszczenie pierwszego, autonomicznego samochodu w 2021 roku.

Sam trend, jaki wyznaczył sobie niemiecki producent jest mocno przyszłościowy. Audi ma zamiar postawić bardzo mocno na samochody elektryczne oraz te, które będą mogły być prowadzone bez konieczności ingerencji kierowcy. Ten ambitny plan ma zacząć być wdrażany już w najbliższych miesiącach, w efekcie czego, pierwszy autonomiczny pojazd Audi zobaczymy na rynku w 2021 roku.

Oczywiście, w pełni autonomiczny poziom jazdy można uzyskać dopiero przy piątym poziomie (skala autonomiczności to 1-5). Wiadomo już, że w przyszłym roku na rynek ma zostać wypuszczone Audi A8, które będzie mogło pochwalić się 3 stopniem autonomiczności. Dodatkowo, fakt, iż Audi należy do grupy VAG, w której skład wchodzą między innymi Skoda czy przede wszystkim Volkswagen sprawia, iż w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zwiększenia ilości pojazdów elektrycznych i autonomicznych także w zakresie pozostałych dwóch marek.

Według ambitnych planów marki Audi do 2020 roku samochód wypuści na rynek przynajmniej 5 nowych samochodów elektrycznych. Jeszcze większe wrażenie robią plany Audi wyznaczone do 2025 roku, do kiedy samochody elektryczne/autonomiczne Audi mają stanowić 1/3 łącznej ilości sprzedawanych nowych modeli.

Artykuł Pierwsze autonomiczne Audi już za 4 lata! pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Sun, 28 May 2017 18:04:19 +0000


» Sonda lambda i jej charakterystyka

Pierwsze sondy, czujniki spalania w układzie wydechowym pojawiły się w produkcji samochodów w 1980 roku. W tamtym okresie ich montowanie nie było jednak obowiązkowe, dopiero przepisy wprowadzone we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, wymusiły produkcję tego czujnika na skalę masową. Było tak ze względu na chęć ograniczenia emisji spalin do atmosfery, zwłaszcza w dużych miastach. Jakim działaniem […]

Artykuł Sonda lambda i jej charakterystyka pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Pierwsze sondy, czujniki spalania w układzie wydechowym pojawiły się w produkcji samochodów w 1980 roku. W tamtym okresie ich montowanie nie było jednak obowiązkowe, dopiero przepisy wprowadzone we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, wymusiły produkcję tego czujnika na skalę masową. Było tak ze względu na chęć ograniczenia emisji spalin do atmosfery, zwłaszcza w dużych miastach.

Jakim działaniem charakteryzuje się sonda układu wydechowego?

Sonda tego typu to bardzo mały czujnik, który mierzy skład mieszanki powietrzno-paliwowej. Jest to potrzebne by paliwo, spalało się w maksymalnie efektywny sposób. Mieszanka ta musi mieć idealne proporcje. Za świetną proporcję uważa się stosunek jednego kilograma spalonego paliwa do nieco poniżej piętnastu kilogramów powietrza zużytego w tym procesie. Tak więc inżynierowie zdecydowali, że optymalnym miejscem dla tego czujnika będzie przestrzeń między silnikiem a katalizatorem w układzie wydechowym.

Zależnie od wyniku pomiaru sonda następnie udostępnia wytyczne dla korekty mieszanki paliwowej, która ma wziąć udział w procesie spalania. Prawidłowa temperatura dla działania sondy to około trzystu stopni Celsjusza. Dlaczego ta informacja jest ważna? Dlatego, że w przypadku wyjazdów na krótkim dystansie bardzo rzadko się zdarza, by czujnik osiągnął, wymaganą dla jego funkcjonowania temperaturę. Oczywiście będzie to uwzględniało jaka mieszanka paliwowa dostaje się do komory spalania. Dlatego, krótkie i na przykład codzienne wyjazdy na miasto niekoniecznie są ekonomiczne dla budżetu domowego kierowcy.

Sonda lambda – co zrobić z uszkodzonym czujnikiem?

Niestety, niewielkie są możliwości przedłużania okresu prawidłowej funkcjonalności sondy. W każdej sondzie lambda liczy się jakość mieszanki chemicznej, z którą ma ona kontakt. Zaś cechą, na którą mamy wpływ jest jakość dostarczanego paliwa. Więc tankując paliwo wyższej jakości, zwiększamy żywotność czujnika. Logicznym jest więc, że kluczową cechą w wyborze i kupnie właściwej dla nas sondy lambda jest jej odporność.

Polecane sondy lambda, niekoniecznie są najdroższymi modelami. Mogą to być modele w średniej kategorii cenowej nieco powyżej stu złotych. Liczy się ich faktyczna dokładność i odporność. Łatwo można to sprawdzić po recenzjach kupujących w internecie lub w konsultacjach z kilkoma specjalistami znającymi się na tym temacie. Uszkodzona sonda lambda powinna trafić w ręce fachowców z serwisu. Może ją charakteryzować:

Artykuł Sonda lambda i jej charakterystyka pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Wed, 05 Apr 2017 13:28:26 +0000


» Audi Q4 zadebiutuje za 2 lata

Według nieoficjalnych informacji przytaczanych przez zagraniczną prasę, dynamiczny rozwój gali modelowej Audi ma sprawić, iż w przeciągu najbliższych dwóch lat zobaczymy nowego, lifestylowego SUV’a z czterema pierścieniami na przedzie – mowa o Audi Q4. Plany niemieckiego koncernu zakładają posiadanie nawet 60 modeli w ofercie do 2020 roku. Aby założenia mogły zostać zrealizowane, Audi musi nieco […]

Artykuł Audi Q4 zadebiutuje za 2 lata pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Według nieoficjalnych informacji przytaczanych przez zagraniczną prasę, dynamiczny rozwój gali modelowej Audi ma sprawić, iż w przeciągu najbliższych dwóch lat zobaczymy nowego, lifestylowego SUV’a z czterema pierścieniami na przedzie – mowa o Audi Q4.

Plany niemieckiego koncernu zakładają posiadanie nawet 60 modeli w ofercie do 2020 roku. Aby założenia mogły zostać zrealizowane, Audi musi nieco przyspieszyć w zakresie premier, pamiętając oczywiście o jak najwyższej jakości oferowanych samochodów. W związku z tym, już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy mogli mieć okazję podziwiać nowe Audi Q4, które ma być lifestylowym SUV’em.

Sama nazwa wskazuje na to, że auto będzie plasowane pomiędzy Audi Q5 oraz Q3. Wiadomo już, że nowy SUV ma być o ok. 11 centymetrów dłuższy w porównaniu z mniejszym SUV’em niemieckiego koncernu. Wiele wskazuje na to, że nowe Audi Q4 będzie posiadało pod maską motory z nowej gamy silnikowej. Podstawową jednostką napędową ma być benzynowy silnik 1,5 litra. Wiadomo już także, że w ofercie na 99% będzie można znaleźć wersję elektrycznych lub hybrydowych rodzajów napędu. Nieoficjalne informacje wspominają o najbardziej ekstremalnej wersji Audi Q4 i oznaczeniu RS, które może generować nawet 400 KM mocy.

Audi Q4 zadebiutuje w salonach za 2 lata.

Artykuł Audi Q4 zadebiutuje za 2 lata pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Sat, 18 Mar 2017 19:14:51 +0000


» Niezbędne wsparcie dla posiadaczy Audi

Będąc kierowcą, trzeba zwracać uwagę na wszystko: prawidłowe działanie silnika, wymianę opon we właściwym czasie czy też codzienny rytuał sprawdzenia działania wszystkich świateł. Audi należy do samochodów, które posiadają wysoką klasę użytkowania, są bezpieczne a także jak wszystkie auta po pewnym czasie dotyka je eksploatacja. Niemiecki producent postarał się o zapewnienie wszelkich wygód dla posiadacza […]

Artykuł Niezbędne wsparcie dla posiadaczy Audi pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.


Będąc kierowcą, trzeba zwracać uwagę na wszystko: prawidłowe działanie silnika, wymianę opon we właściwym czasie czy też codzienny rytuał sprawdzenia działania wszystkich świateł. Audi należy do samochodów, które posiadają wysoką klasę użytkowania, są bezpieczne a także jak wszystkie auta po pewnym czasie dotyka je eksploatacja. Niemiecki producent postarał się o zapewnienie wszelkich wygód dla posiadacza każdego modelu:

Niezastąpione części do Audi

Różnorodność elementów, z jakich składa się każde auto jest ogromna, toteż kiedy zdarzy się konieczność wymiany jakiegoś komponentu, warto wybrać najwyższą klasę produktów, aby mieć pewność co do gwarancji czy też poprawnego działania.

Części samochodowe, które mogą okazać się niezbędne do wymiany po pewnym czasie jazdy, czy też w wyniku niespodziewanej awarii są w szczególny sposób posegregowane w danych działach. Można zatem wybierać części do Audi z zakresu:

Wszystko musi ze sobą doskonale współgrać, toteż tak ważne jest stworzenie optymalnej opieki nad autem jakim jest Audi, które swoiście uznane jest za należące do jednych z wiodących prym wśród marek samochodowych.

Dbałość o każdy szczegół

Systematyczne serwisowanie oraz staranne i umiejętne prowadzenie pojazdów przyczyniają się do możliwości dłuższego użytkowania konkretnego modelu jak i przedłużenia jego żywotności. Tak ważne jest zatem to, aby znać swój samochód na wylot. Z kolei wiedząc o aktualnej usterce, warto od razu udać się do warsztatu, w którym ekspresowo zostanie naprawiona uszkodzona czy też wyeksploatowana część.

Czy to posiadamy wersję Audi w formie sedan coupe, hatchback, crossover, jeep, kabriolet, roadster czy SUV, to każdy z nich prędzej czy później będzie musiał mieć styczność z wymianą zużytkowanych części. Dzięki temu jazda będzie na nowo zachwycać swoją płynnością. Wykonywanie wszelkich manewrów kierowniczych stanie się na nowo precyzyjne i wygodne. Najważniejszy jest spokój o to, że auto jest cały czas w świetnej formie o każdej porze roku.

Artykuł Niezbędne wsparcie dla posiadaczy Audi pochodzi z serwisu Blog motoryzacyjny Audi-Blog.pl.

Wed, 08 Feb 2017 14:17:34 +0000do góry