Jednoślad.pl

Skutery, Motorowery i Motocykle 125, Opinie, Forum

» AXXIS HELMETS – nowa marka kasków motocyklowych w Polsce

AXXIS HELMETS, to posiadający hiszpańskie korzenie, bardzo dynamicznie rozwijający się producent kasków motocyklowych dla wymagających fanów jednośladów. AXXIS podąża własną drogą, opierając swoje produkty o autorskie procesy rozwoju i projektowania i wytwarzania, co przejawia się w niepowtarzalnych produktach, odznaczających się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, ale także estetyki i wzornictwa. AXXIS HELMETS, to posiadający hiszpańskie korzenie, bardzo dynamicznie rozwijający się producent kasków motocyklowych dla wymagających fanów jednośladów. Marka powstała w 2010 roku, a jej misją od samego początku było dostarczanie nowoczesnych, funkcjonalnych, a przede wszystkim bezpiecznych kasków dla wszystkich dziedzin sportu oraz rekreacji motocyklowej.

Filozofia marki odzwierciedla wartości, jakim wierni są jej założyciele. AXXIS podąża własną drogą, opierając swoje produkty o autorskie procesy rozwoju i projektowania i wytwarzania, co przejawia się w niepowtarzalnych produktach, odznaczających się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, ale także estetyki i wzornictwa. Kaski AXXIS HELMETS przewyższają wymagania wszystkich obecnie stosowanych norm bezpieczeństwa na całym świecie – DOT/ECE/ONU/SNELL. Wszystko dzięki dopracowaniu w każdym mającym wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania aspekcie. Stawiając na kaski AXXIS stawiasz na pewność wysokiej jakości, najwyższego stopnia ochrony i nowoczesnego wzornictwa.  

W ofercie marki Axxis znajdują się dwa modele kasków: Eagle SV oraz Draken

AXXIS EAGLE SV – sportowo-turystyczny kask integralny o uniwersalnym charakterze

Ten kask sprawdzi się zawsze i wszędzie. Bogate wyposażenie z blendą przeciwsłoneczną i niebanalny design to jego główne atuty. Kask posiada homologację europejska ЕСЕ22-05/DOT, co potwierdza bezpieczeństwo konstrukcji i pozwala na poruszanie się po drogach na całym świecie.

Wyposażenie:

Dwa rozmiary wykonanej w technologii High Pressure Thermoplastic Technology skorupy. Przezroczysty, odporny na zadrapania oraz pęknięcia wizjer o grubości 2,2 mm, z systemem szybkiego montażu i powłoką zapobiegającą parowaniu – przygotowany pod montaż dodatkowego pinlocka. W pełni wymienna antyalergiczna oraz oddychająca wyściółka, która jest demontowalna do prania. Deflektor nosa, który zapobiega parowaniu szyby. Zaawansowany system wentylacji z wlotami górnymi i dolnymi oraz wylotami z tyłu. Wygodne zapięcie mikrometryczne z szybkim mechanizmem zwalniającym. Wbudowana, chowana blenda przeciwsłoneczna. Waga 1.500 ± 50g AXXIS DRAKEN – nowoczesny, sportowy kask, dla fanów dynamicznej jazdy

Sportowa, aerodynamiczna skorupa oraz ostre grafiki determinują jego charakter. Kask posiada homologację europejska ЕСЕ22-05/DOT, co potwierdza bezpieczeństwo konstrukcji i pozwala na poruszanie się po drogach na całym świecie.

Wyposażenie:

Wykonana w technologii High Pressure Thermoplastic Technology skorupa. Przezroczysty, odporny na zadrapania oraz pęknięcia wizjer o grubości 2,2 mm, z systemem szybkiego montażu i powłoką zapobiegającą parowaniu – przygotowany pod montaż dodatkowego pinlocka. W pełni wymienna antyalergiczna oraz oddychająca wyściółka, która jest demontowalna do prania. Deflektor nosa, który zapobiega parowaniu szyby. Zaawansowany system wentylacji z wlotami górnymi i dolnymi oraz wylotami z tyłu. Wygodne zapięcie mikrometryczne z szybkim mechanizmem zwalniającym. Waga 1.400 ± 50gr

Szczegóły oferty na stronach www.romet.pl i www.sklep.romet.pl oraz w punktach franczyzowych i dealerskich Romet.

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie [...]

Fri, 14 Jun 2019 11:47:07 +0000


» Stosowanie oleju syntetycznego w starszym motocyklu. Wolno czy nie wolno?

Dyskusje na temat stosowania syntetycznego oleju w starszym motocyklu toczą się od dawna. Czy istnieją jakieś przeciwskazania i jaki olej najlepiej wybrać do używanego motocykla?

Kilka mitów związanych ze stosowaniem syntetycznego oleju w starszym motocyklu wiąże się chociażby z rzekomo rozpuszczającymi się uszczelkami, wyższym spalaniem czy koniecznością remontu silnika po tym jak silnik zostanie „wyczyszczony” przez wysokiej jakości olej. Forumowe mądrości sugerują, że „nie warto przepłacać”. Czy powyższe to prawda?

Krótka odpowiedź brzmi: NIE!

I na tym moglibyśmy zakończyć publikację. To bardzo proste: wystarczy wpisać rok produkcji, markę i model swojego motocykla chociażby w wyszukiwarce Dobierz Olej i w odpowiedzi otrzymamy informacje jakie produkty możemy zastosować w naszym jednośladzie. Koniec, kropka. Zainteresowanych dlaczego tak się dzieje zapraszam poniżej.

Olej syntetyczny w starszym motocyklu. Fakty i mity

Olej syntetyczny od oleju mineralnego co do zasady różni się bazą olejową, nie dodatkami. W oleju syntetycznym, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest baza powstała w wyniki syntezy chemicznej a nie destylacji ropy naftowej. To, czy olej jest syntetyczny, czy półsyntetyczny czy mineralny określają proporcje w jakich baza wymieszana jest z dodatkami. Oleje syntetyczne są droższe, ponieważ baza syntetyczna jest droższa. Ale z drugiej strony olej syntetyczny posiada właściwości nieosiągalne dla oleju mineralnego.

Jest to przede wszystkim stabilność pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Od niskich po wysokie lepkość oleju syntetycznego jest stabilna i przewidywalna. To oznacza wyższą trwałość, a wyższa trwałość to mniejsze tendencje do utleniania przy wysokich temperaturach. Do tego dochodzi trwały film olejowy i mniej osadu. Efektem końcowym jest produkt, który jest znacząco lepszy od oleju mineralnego.

MIT 1 – olej syntetyczny rozpuści uszczelki starszego motocykla

W motocyklach produkowanych przed połową lat ’70 (do około 1976 roku) stosowano gumowe uszczelniacze olejowe, które nie są wskazane do pracy z olejem syntetycznym. Dlatego do oldtimerów zaleca się stosowanie dedykowanych rozwiązań.

ALE warto pamiętać, że używane motocykle z podobnych lat, które nie są utrzymane w stanie kolekcjonerskim (na oryginalnych podzespołach z epoki), prawdopodobnie wielokrotnie w międzyczasie miały wymienione uszczelniacze (mówimy o 40-letnich jednośladach!). Dlatego tylko osoby posiadające oldtimery w kolekcjonerskim stanie muszą dwa razy zastanowić się przed zakupem oleju syntetycznego. Mogą wtedy skorzystać chociażby z wysokiej jakości oleju mineralnego takiego jak MOTUL 3000 4T.

Cała reszta użytkowników może spokojnie zastosować olej syntetyczny o klasie lepkości wymaganej przez producenta. Ważne: Nie należy być mądrzejszym od producenta! Olej o innej klasie lepkości narobi więcej szkód niż pożytku.

MIT 2 – olej syntetyczny „wypłucze silnik”

Za oczyszczanie jednostki napędowej dbają dodatki, nie baza. Baza olejowa ma ogromny wpływ na powstawanie osadów czyli brudzenie silnika. Bazy mineralne nie są odporna na utlenianie i pozostawiają szybciej i więcej osadów w silniku w porównaniu do baz syntetycznych. Stąd to nie prawda, że olej syntetyczny „wypłucze” z silnika osady i z tego powodu silnik będzie wymagał remontu. Poza tym usuwanie osadów z silnika podnosi jego trwałość a nie powoduje konieczności remontu. Każdy wysokiej jakości olej musi utrzymywać zakładaną przez konstruktora silnika czystość w określonym czasie między jego wymianami. Czy to będzie olej mineralny czy syntetyczny decyduje o tym juz często producent jednostki napędowej. Jeżeli zastosujemy olej o odpowiedniej klasie jakościowej i [...]

Fri, 14 Jun 2019 11:01:58 +0000


» Indian FTR 1200 S 2019. Pierwsze wrażenia

Wrażenia z jazdy FTR 1200? Urywają głowę! Na gorąco, z pierwszy jazd testowych jednym z najbardziej nietypowych motocykli na rynku.

Indian z modelem FTR 1200 zrobił coś bardzo ciekawego – postanowił na nowo zinterpretować miejskiego chuligana, ale w stylu retro, odwołując się do bogatej historii w amerykańskim motorsporcie. Efekt końcowy jest porażający i ciężko znaleźć konkurencyjny model na rynku. Większość motocykli w segmencie idzie bardziej w offroad, a Indian to jak najbardziej szosowy motocykl.

Indian FTR 1200 S w liczbach

Fakty? Jednostkę o pojemności 1203 ccm zbudowano do podstaw. To chłodzone cieczą V2. Moc maksymalna na poziomie 120 KM i ok. 115 Nm. Oczywiście 6-biegowa skrzynia biegów i przeniesienie napędu na tylne koło łańcuchem. Indian nie ukrywa, że to maszyna sportowa, unikając porównań z cruiserami ze swojej oferty. Pozycja za sterami jest wyprostowana, kolana ugięte w idącym w stronę sport stylu, kierownica szeroka.

Waga bez płynów to 222 kg, przy czym nie jest ona odczuwalna podczas jazdy. Za hamowanie dbają monobloki Brembo i dwie tarcze o średnicy 320 mm z przodu. Oczywiście FTR posiada ABS, a w wersji S może zostać wyłączony. Zresztą, to właśnie wersję „S” mieliśmy okazję testować.

Indian FTR 1200 S to maksymalnie wyposażona wersja tego sportowego motocykla. Od bazowej wersji różni się dużym, dotykowym wyświetlaczem TFT, trybami jazdy, ABS-em pozwalającym na hamowanie w zakrętach (tzw. cornering ABS) i zawieszeniem ZF posiadającym regulację.

FTR 1200 – wrażenia z jazdy

Podczas jazdy czuć dokładnie do czego FTR został stworzony. To chuligan, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Pozycja za sterami jest wygodna i zachęca do szybkiej jazdy. Silnik kulturalny, choć sugeruje ostre traktowanie. FTR to wilk w owczej skórze, zwłaszcza w wersji S którą jeździliśmy. Mimo, że wagowo FTR jest dość ciężki, to dzięki przemyślanej geometrii jazda nim bajecznie prosta. Fakt, FTR wymaga siły przy zmianie kierunku, ale pamiętajmy, że to motocykl o pojemności 1200 ccm.

Ogromne wrażenie robi kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Kolejne poziomy menu są logicznie poukładane, a zakres możliwości zmiany wyświetlanych informacji jest ogromny. Z menu możemy także w bajecznie prosty sposób wyłączyć kontrolę trakcji czy ABS. Za TFT Indianowi należą się brawa!

Indian posiada także tempomat, choć nie ukrywajmy – to nie motocykl stworzony do turystyki. Także nieprzesadnie do jazdy w terenie, chociaż opony Dunlop sugerują, że sprawdziłby się na szutrowej drodze.

Indian w testach

Niedługo postaramy się więcej wycisnąć z nowego FTR 1200, a w międzyczasie możecie zerknąć na stronę polskiego importera motocykli Indian.

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

 


Wed, 12 Jun 2019 11:34:45 +0000


» Honda Speed&Challenge 2019. Slovakiaring już 23-25 czerwca

Honda Motocykle wraz z motoRRaid zapraszają na Wielki Motocyklowy Piknik, który odbędzie się na torze Slovakiaring już 23-25 czerwca 2019. Będzie to tez inauguracja Honda Speed&Challenge, gdzie Honda wraca do pucharu dla polskich kierowców. Doskonała motocyklowa zabawa gwarantowana!

Już 23 czerwca startuje Wielki Motocyklowy Piknik przy grillu i muzyce, w najlepszym klimacie – wśród pasjonatów dwóch kółek. Zabierzcie swoje rodziny oraz znajomych, by bawili się razem z Wami i kibicowali.

Do dyspozycji uczestników będą pojazdy testowe: Honda CBR1000RR Fireblade, Honda CB1000R+, Honda CBR650R, Honda CBR500R, Honda Africa Twin DCT, Honda X-ADV. Będzie też można zobaczyć na żywo nagrodę główną w Honda Speed&Challenge skuter Honda PCX125.

Będzie to też pierwsza runda nowego cyklu imprez dla entuzjastów marki Honda nazwane Honda Speed&Challenge. Do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym skuter Honda PCX125. Uczestnicy Honda Speed&Challenge będą startować w osobnej klasyfikacji tylko dla kierowców Honda. Tory zostały tak wybrane, aby zarówno początkujący jak i doświadczony kierowca mógł poczuć emocje walki o jak najlepszy czas. 

Nauka przez zabawę

Organizator zaplanował specjalną strefę piknikową z leżakami do odpoczynku oraz strefę zabaw dla dzieci przygotowaną przez Jump Planet. Imprezie towarzyszyć będzie pakiet szkoleń przygotowanych przez szkołę MotoKenner, uwzględniający: wykłady teoretyczne pierwszego dnia i przed każdym ćwiczeniem, technikę jazdy i bezpieczeństwo na drodze, szkolenie „motocyklista miejski” (ćwiczenia z jazdy precyzyjnej na paddocku), a także szkolenie z jazdy drogowej na torze. Podczas tych dwóch dni nauczycie się prawidłowego kierowania motocyklem, reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia oraz sprawnego manewrowania w mieście i na drodze.

Grupa szkoleniowa liczyć będzie maksymalnie 50 osób, zostaniecie podzieleni na podgrupy i do Waszej dyspozycji będzie przypisanych kilku dedykowanych opiekunów ze szkoły MotoKenner.

Grupa szkoleniowa dedykowana jest: motocyklom turystycznym, cruiserom; osobom początkującym, które nigdy nie były na torze, a także tym, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w jeździe motocyklem. Nawet jeśli nie chcecie brać udziału w treningach czy szkoleniu, możecie przyjechać i bawić się razem z nami w strefie piknikowej/testowej/dla dzieci, do których wjazd jest bezpłatny.

Nie może Cię tam zabraknąć!

Zapisy na piknik: https://mrr.bike/trip/wielki-motocyklowy-piknik-2 Zapisy na Honda Honda Speed&Challenge u wszystkich autoryzowanych dealerów Honda

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"


Wed, 12 Jun 2019 10:50:14 +0000


» MT Tour 2019. Zarejestruj się jeszcze dziś (Poznań, Wrocław, Rzeszów)

Motocykliści z Poznania, Wrocławia i Rzeszowa – szykujcie się! To właśnie w Waszych miastach w tym roku odbędzie się słynny MT Tour – największa impreza testowa Yamahy dedykowana bestsellerowej gamie drapieżnych motocykli MT. 

Przed nami kolejna odsłona MT Tour! Jesteś gotowy doświadczyć Ciemnej Strony Japonii? Nie czekaj! Zarezerwuj miejsce na wybrane wydarzenie, a przekonasz się, że motocykle Yamaha z serii MT gwarantują niezapomniane wspomnienia z jazdy. Jakość MT została doceniona przez tysiące użytkowników w Polsce i Europie. Czas na Ciebie!

Słynny MT Truck wypakowany pojazdami testowymi pojawi się w Polsce równo za miesiąc. Dzięki temu motocykliści z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Podkarpacia będą mieli niepowtarzalną okazję, by dosiąść legendarnych hyper nakedów MT i poznać Ciemną Stronę Japonii! Podczas tegorocznej edycji będziesz miał do dyspozycji pełną gamę pojazdów hyper nakedów Yamahy – modele napędzane dynamicznymi silnikami o imponującym momencie obrotowym, o pojemnościach od 125 do 1000 cm3. Wśród nich na pewno znajdziesz motocykl dla siebie!

MT-10 SP MT-10 TOURER EDITION MT-10 MT-09 SP MT-09 MT-07 MT-07 35 kW MT-03 MT-125

Trasa MT Tour 2019 będzie przebiegać następująco:

13-14 lipca, Poznań, salon Centrum Yamaha, ul. Lutycka 95A 20-21 lipca, Wrocław, parking Award Business Park, ul. Zwycięska 45 27-28 lipca, Rzeszów, salon Yamaha GOC, ul. Ludwika Chmury 6

Udział w MT Tour wymaga wcześniejszej rejestracji. Zarejestrować można się TUTAJ.

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"


Wed, 12 Jun 2019 09:54:11 +0000


» Mazury 2019: Pierwszy Rajd Benelli za nami!

Pierwszy rajd miłośników motocykli Benelli za nami. W ciepłe, czerwcowe dni motocykliści pokonali ponad 600 km.

W ubiegłym tygodni miał miejsce pierwszy rajd motocykli Benelli, w którym udział wzięli miłośnicy włoskiej marki oraz zaproszeni na wydarzenie dziennikarze. Na ponad 600 km trasie z Dziekanowa Nowego do Mikołajek na uczestników czekała masa atrakcji – szutrowe odcinki, terenowe trasy, wspaniałe mazurskie widoki i niesamowite, kręte drogi. Do tego oczywiście świetne jedzenie i super atmosfera.

Zwiedzaliśmy takie miejsca jak leśniczówka „Pranie” czy skansen Punktu Oporu Pisz z unikalnym, w pełni wyposażonym schronem bojowym Regelbau 502. Pogoda i humory dopisywały uczestnikom przez cały czas trwania rajdu, tym bardziej, że wszystkie motocykle Benelli sprawowały się znakomicie – komentował reprezentujący Benelli Polska Rafał Dmowski.

W gamie motocykli biorących udział w imprezie znalazły się wszystkie najpopularniejsze modeli Benelli, w tym BN302, seria motocykli turystycznych TRK czy neo-retro modele z rodziny Leoncino.

Kolejna impreza poświęcona marce Benelli planowana jest na październik tego roku. Więcej informacji do znalezienia na stronie https://www.motor-land.pl/

Poznaj bliżej Benelli TRK 502

Benelli TRK 502 to turystyczna propozycja w gamie włoskiego producenta. Pięćsetka do turystyki? Jadąc solo, nawet z bagażem jednostka jest elastyczna i dynamiczna. 48 koni i 45 Nm przy masie 210 kg. To wystarczy do utrzymania na trasie prędkości przelotowej 130 km/h.

W TRK najważniejszy jest komfort jazdy na trasie. Pod tym względem sprzęt wydaje się być przemyślaną konstrukcją. Dobra geometria pozycji za kierownicą, miękka kanapa i solidne podparcie lędźwiowe. Tym bardziej, że Benelli ma spory rozstaw osi, a zawieszenie jest dość miękko zestrojone i jak na turystyka przystało legitymuje się bardzo dużym zakresem pracy. Momentami macie wrażenie, że sprzęt płynie po drodze, a wszelkie nierówności łyka bez bólu. Oczywiście tylny amortyzator jest regulowany, przez co można dostosować jego charakter do swoich potrzeb.

Dobrze pracuje też autorski układ hamulcowy Benelli. Na przodzie dwa pływające dyski, z tyłu też imponujących rozmiarów tarcza. Całość jest spięta z wyłączalnym ABSem. Heble pracują zaskakująco wydajnie i posiadają duży zapas mocy. Ta rezerwa siły hamowania przyda się w momencie kiedy postanowicie zabrać ze sobą kogoś jeszcze plus zapakujecie wszystkie kufry

Benelli TRK 502X to bardziej terenowa wersja 502, która została bardzo dobrze przyjęta przez polskich klientów. X to nieco inny charakter maszyny: wyżej poprowadzony układ wydechowy, szprychowe felgi, 19-calowa felga z przodu. Wyżsi kierowcy poczują się na X-ie jak w domu, ponieważ siodło znajduje się na poziomie 840 mm od ziemi, czyli wyżej o 40 mm. Ten sam, dwucylindrowy silnik łączy ekonomię z odpowiednią mocą.

Poznaj bliżej Benelli Leoncino

Leoncino to klasyczna rodzina Benelli, która designem odnosi się do najlepszych włoskich tradycji. Motocykl występuje w dwóch wersjach – nieco bardziej klasycznej oraz uterenowionej wersji Trail. Leoncino łączy w sobie tradycję i mityczną pasję ze współczesną stylizacją, innowacyjnością i osiągami. To hołd oddany legendzie włoskich motocykli, która w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania historii marki i do dziś odnajduje się we współczesnym świecie.

Od przedniego błotnika, na którym dumnie prezentuje się Lew z Pesaro, po zbiornik paliwa i stylową kanapę, wszystko podkreśla osobowość nowego Leoncino. ABS, cyfrowe instrumenty i lampy z technologią LED dopełniają obrazu [...]

Wed, 12 Jun 2019 09:45:32 +0000


» Nowa marka olejów motocyklowych w Polsce: Petronas Sprinta

Firma Petronas wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku oleje do jednośladów Petronas Sprinta. Nowa linia produktów zastąpiła oferowaną do tej pory Syntium Moto. W gamie znajdują się zarówno oleje do silników dwusuwowych, jak i czterosuwowych, mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne.

Tue, 11 Jun 2019 13:33:13 +0000


» Cały dzień testowałem na nowo Motocykle Triumph i Porsche: Triumph & Porsche Event 2019

Dzisiaj zabieram Was na wspólną imprezę Triumph Polska i Porsche Centrum Warszawa. Wbrew pozorom nie jest to event dla dziennikarzy, a każdego, kto chce spróbować czegoś zupełnie nowego. Jedziemy na północ Mazowsza, w okolice Jeziora Zegrzyńskiego.

Mon, 10 Jun 2019 16:59:11 +0000


» Suzuki Katana 2019. Znamy polskie ceny

Legendarny naked Suzuki Katana już w czerwcu trafi do polskich salonów sprzedaży. Suzuki ogłasza cenę najnowszego motocykla w portfolio, a wybrane autoryzowane salony sprzedaży zapraszają na dni otwarte, podczas których będzie obowiązywać atrakcyjna oferta specjalna.

Nowa Katana już w czerwcu trafi do polskich salonów sprzedaży. Ultranowoczesny, litrowy power naked to najnowszy model w ofercie motocykli Suzuki. Nowe wcielenie legendarnej Katany zostało wycenione na 58 990 zł. W czerwcu wybrane autoryzowane salony sprzedaży Suzuki zapraszają na dni otwarte, podczas których klienci będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty, obejmującej atrakcyjny pakiet korzyści o wartości 7 000 zł, obejmujący m.in. czerwone zaciski hamulcowe Brembo, zestaw odbojników ramy i karbonowe osłony. 

Nowa Katana nawiązuje designem do kultowego modelu, który w 1981 roku skradł serca motocyklistów na całym świecie. To ultranowoczesna, zapierająca dech w piersiach 150-konna maszyna, zaprojektowana, aby zapewnić maksymalną kontrolę i optymalną wydajność. Jest wykonana tak jak japońskie miecze – z dbałością o najdrobniejszy szczegół – i przenosi przyjemność z jazdy motocyklem na zupełnie nowy poziom.

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"


Fri, 07 Jun 2019 14:43:55 +0000


» Nieoznakowane BMW policji. Ponad połowa pojazdów brała udział w kolizjach

W 2018 roku aż 49 razy policyjne BMW 330i brało udział w kolizjach drogowych. KGP tłumaczy: „Pojazdy biorą regularnie udział w pościgach”.

W zeszłym roku do służby weszło 140 samochodów BMW 330i xDrive. Niemiecka marka wygrała przetarg ze Skodą i Volkswagenem. O nieoznakowanych BMW było już głośno, kiedy w Stargardzie radiowóz został rozbity. TVN24 doniosło w tym tygodniu, że w zeszłym roku doszło do 49 kolizji z udziałem nieoznakowanych BMW, tylko w tym roku do 26 zdarzeń drogowych.

Na 75 kolizji za niecałą połową (36) odpowiadali funkcjonariusze.

Te samochody są w służbie 24 godziny na dobę, biorą udział regularnie w pościgach, stąd statystyka wygląda tak, a nie inaczej […] uszkodzenia radiowozów to czasem uderzenia w pojazdy ściganych kierowców – komentuje dla TVN24 rzecznik KGP, inspektor Mariusz Ciarka.

Od lutego tego roku funkcjonariusze drogówki biorą udział w szkoleniach w centrum szkoleniowym Sobiesława Zasady w Bednarach.

PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"


Fri, 07 Jun 2019 07:16:57 +0000do góry