Apple World – wszystko ze świata Apple  Apple World – wszystko ze świata Apple

Apple World – wszystko ze świata Apple

» Microsoft xCloud i Xbox Game Pass nie pojawią się na iOS z powodu ograniczeń Apple

Usługa strumieniowego przesyłania gier Microsoftu „Project xCloud”, która łączy się z Xbox Game Pass, nie będzie dostępna na iPhone’a i iPada, a winne są temu ograniczenia App Store. Xbox Game Pass i towarzysząca jej funkcja przesyłania strumieniowego xCloud oferują dostęp do setek gier, które można przesyłać strumieniowo na urządzenia mobilne. Apple twierdzi, że w związku [...]

Usługa strumieniowego przesyłania gier Microsoftu „Project xCloud”, która łączy się z Xbox Game Pass, nie będzie dostępna na iPhone’a i iPada, a winne są temu ograniczenia App Store.

Xbox Game Pass i towarzysząca jej funkcja przesyłania strumieniowego xCloud oferują dostęp do setek gier, które można przesyłać strumieniowo na urządzenia mobilne. Apple twierdzi, że w związku z tym, że nie może przeglądać każdej gry dostępnej w ramach subskrypcji Game Pass, nie może być to dozwolone w ‌App Store‌.

W oświadczeniu dla Business Insider rzecznik Apple powiedział, że ograniczenia mają na celu ochronę konsumentów i zapewnienie równych szans programistom.

„App Store został stworzony, aby być bezpiecznym i zaufanym miejscem dla klientów do odkrywania i pobierania aplikacji oraz doskonałą okazją biznesową dla wszystkich programistów. Zanim aplikacje trafią do naszego sklepu są sprawdzane pod kątem tego samego zestawu wytycznych, które są ustalone aby chronić klientów i zapewnić programistom uczciwe i równe szanse”.

„Nasi klienci cieszą się wspaniałymi aplikacjami i grami od milionów programistów, a usługi gier mogą być jak najbardziej wypuszczane w App Store, o ile będą przestrzegać tego samego zestawu wytycznych, które mają zastosowanie do wszystkich programistów wstawiających gry indywidualnie do recenzji oraz pojawianie się na wykresach i wyszukiwaniach. Oprócz App Store programiści mogą wybrać opcję dotarcia do wszystkich użytkowników iPhone’a i iPada przez Internet za pośrednictwem przeglądarki Safari i innych przeglądarek z App Store.”

Project xCloud, nowe ramię funkcji Xbox Game Pass, które pozwala użytkownikom pobierać gry na komputer PC lub Xbox, zapewni dostęp do ponad 100 gier za 40 złotych miesięcznie, w które można grać na smartfonach i tabletach. Został zaprojektowany tak, aby przypominał Netflix dla gier.

Microsoft udostępnił wersję beta TestFlight dla Project xCloud na początku tego roku, ale wczoraj stało się jasne, że xCloud nie będzie dostępny na urządzeniach z iOS w momencie premiery.

W oświadczeniu, rzecznik Microsoftu powiedział, że firma chce udostępnić Game Pass na wszystkich urządzeniach, ale w tej chwili nie ma informacji na temat iOS.

„Naszą ambicją jest skalowanie gier w chmurze za pośrednictwem Xbox Game Pass dostępnego na wszystkich urządzeniach, ale w tej chwili nie mamy nic więcej do przekazania, jeśli chodzi o iOS”.

Microsoft wiedział, że od rozpoczęcia testów beta trudno będzie uruchomić usługę gier strumieniowych na iOS. Kiedy wersja aplikacji w TestFlight została wydana dla użytkowników iOS, Microsoft powiedział, że podgląd będzie „wyglądał i działał inaczej” na iOS z powodu ograniczeń Apple. Użytkownicy iPhona i iPada, którzy testowali tę funkcję, mogli przesyłać strumieniowo gry tylko z chmury, a nie z konsoli Xbox, co wyeliminowało opcję pobierania i grania na dowolnym urządzeniu.

Microsoft był również w stanie udostępnić tylko jedną grę w TestFlight, „Halo: The Master Chief Collection”, ponieważ zasady App Store firmy Apple wymagają, aby gry w ramach subskrypcji gry były własnością dewelopera lub były przez niego licencjonowane.

Google oferuje podobną usługę gier strumieniowych o nazwie Google Stadia, której Apple nie zezwolił na App Store. Dostęp do Stadia można uzyskać na urządzeniach z Androidem, ale nie na iPhone’ach i iPadach. To samo dotyczy usługi przesyłania strumieniowego Nvidii, GeForce Now.

Valve również napotkał problemy podczas próby udostępnienia łącza Steam na iPhone’ach i iPadach, a Apple odrzucił aplikację po przesłaniu jej do recenzji.

Ostatecznie firma Valve była w stanie uruchomić aplikację, usuwając możliwość kupowania aplikacji ze sklepu Steam Link, co mogło skłonić Apple do ostatecznego zatwierdzenia aplikacji.

Steam Link został zaprojektowany, aby umożliwić granie we własne gry Steam na iPhonie, iPadzie lub Apple TV, przesyłając strumieniowo z komputera Mac lub PC, więc różni się nieco od Google Stadia i Project xCloud, usług udostępniających katalog gier.

Fri, 07 Aug 2020 09:13:04 +0000


» Przecieki z dokumentów Google sugerują, że firma pracuje nad składanym telefonem Pixel

Google ma w planach wypuszczenie składanego telefonu Pixel w czwartym kwartale przyszłego roku wynika z ujawnionych dokumentów wewnętrznych (za pośrednictwem 9to5Google). Urządzenie o nazwie kodowej „Passport” jest wyraźnie określane jako „składane” i pojawia się obok listy starszych i przyszłych urządzeń Pixel. Google potwierdził w zeszłym roku, że rozwija technologię, którą mógłby wykorzystać w składanych urządzeniach, [...]

Google ma w planach wypuszczenie składanego telefonu Pixel w czwartym kwartale przyszłego roku wynika z ujawnionych dokumentów wewnętrznych (za pośrednictwem 9to5Google). Urządzenie o nazwie kodowej „Passport” jest wyraźnie określane jako „składane” i pojawia się obok listy starszych i przyszłych urządzeń Pixel.

Google potwierdził w zeszłym roku, że rozwija technologię, którą mógłby wykorzystać w składanych urządzeniach, chociaż firma odrzuciła perspektywę faktycznego wprowadzenia składanego urządzenia w najbliższym czasie twierdząc, że nie widzi jeszcze „jasnego przykładu jego użycia”. Dzisiejszy przeciek sugeruje, że firma rzeczywiście nad nim pracuje z możliwym wydaniem w 2021 roku.

Samsung jako pierwszy wprowadził składane urządzenie, ale Galaxy Fold miał poważne problemy, które wpłynęły na trwałość i wydajność urządzenia. Urządzenie wielkości tabletu zostało zaprezentowane na początku 2019 roku, ale jego premiera została opóźniona do września do kiedy to Samsung naprawił istniejące problemy. Od tego czasu Samsung wypuścił Galaxy Z Flip, urządzenie wielkości smartfona, które składa się na pół i można włożyć do kieszeni, ale też ma on problemy z trwałością.

Wprowadzenie na rynek pierwszego składanego telefonu Huawei Mate X, również zostało opóźnione i ostatecznie pojawił się we wrześniu ubiegłego roku. Chiński producent smartfonów powiedział, że po przyjrzeniu się problemom Samsunga był bardziej „ostrożny” z jakością urządzenia takiej klasy.

Nie jest jasne, czy Apple kiedykolwiek wypuści składane urządzenie mobilne, ale krąży plotka, że pracuje nad składanym prototypem iPhone’a, który ma dwa oddzielne panele wyświetlacza, które są połączone zawiasem, a nie pojedynczy wyświetlacz, taki jak Samsung Galaxy Fold.

Niezależnie od tego, czy takie urządzenie się pojawi czy nie, Apple z pewnością bada ideę urządzeń składanych od lat, o czym świadczą różne patenty. Niedawno firma badała sposoby na obejście problemu fałdowania się i pękania składanych wyświetlaczy z biegiem czasu – problemu, który nęka wiele składanych urządzeń konsumenckich, które do tej pory trafiły na rynek.

Fri, 07 Aug 2020 08:34:38 +0000


» Pierwsze benchmarki nowego iMaca 2020

Benchmarki nowego iMaca 2020 zostały dziś udostępnione online przez Mac Otakara. Testy Geekbench pochodzą z nowo wydanego, 27-calowego komputera ‌iMac‌ z procesorem Intel Core i5 3,0 GHz i grafiką Radeon Pro 5300, w porównaniu z wieloma specyfikacjami poprzedniego ‌iMaca z 2019 roku. Najniższy 27-calowy iMac i5 z 2020 roku działa o około 20% lepiej w [...]

Benchmarki nowego iMaca 2020 zostały dziś udostępnione online przez Mac Otakara.

Testy Geekbench pochodzą z nowo wydanego, 27-calowego komputera ‌iMac‌ z procesorem Intel Core i5 3,0 GHz i grafiką Radeon Pro 5300, w porównaniu z wieloma specyfikacjami poprzedniego ‌iMaca z 2019 roku.

Najniższy 27-calowy iMac i5 z 2020 roku działa o około 20% lepiej w trybie wielordzeniowym niż najniższy 27-calowy iMac i5 z 2019 roku. Chociaż w najniższej specyfikacji 27-calowy iMac z 2020 roku ma procesor Intel Core i5 3,1 GHz, wydaje się on działać lepiej niż odpowiadający mu model Intel Core i5 3,7 GHz z 2019 roku. Jest to prawdopodobnie zasługą nowych procesorów Intel Core 10. generacji, które jak twierdzi Apple oferuje do 65 procent szybszą wydajność procesora.

3,1 GHz ‌iMac‌ osiągnął w testach Geekbench wynik jednordzeniowy 1090 i wielordzeniowy 5688.

Możliwości graficzne zostały zmierzone za pomocą testów porównawczych Geekbench Compute. W porównaniu komputera iMac 3,0 GHz Intel Core i5 z grafiką AMD Radeon Pro 570X z 2019 roku‌, tegoroczny model ‌iMaca‌ z Radeonem Pro 5300 działał o około 40 procent lepiej. Radeon Pro 5300 nie przewyższa jednak wydajności ‌iMaca z 2019 roku z grafiką AMD Radeon Pro Vega 48. Apple twierdzi, że grafika AMD Radeon Pro 5000 nowej generacji zapewnia do 55 procent wyższą wydajność niż poprzednia generacja.

Thu, 06 Aug 2020 19:41:01 +0000


» Apple dodaje wskazówek dotyczących czyszczenia szkła nanoteksturowego w 27-calowym iMacu

Najnowszy, 27-calowy iMac firmy Apple jest wyposażony opcjonalne w szkło nanostrukturalne, które jest wytrawione w szkle na poziomie nanometrycznym, aby zmniejszyć odblaski zapewniając matowy wygląd. Szkło nanostrukturalne jest dostępne w 27-calowym iMacu jako opcja rozbudowy za 2500 złotych i podobnie jak w Apple Pro Display XDR z ekranem nanoteksturowym, Apple ma bardzo szczegółowe instrukcje dotyczące [...]

Najnowszy, 27-calowy iMac firmy Apple jest wyposażony opcjonalne w szkło nanostrukturalne, które jest wytrawione w szkle na poziomie nanometrycznym, aby zmniejszyć odblaski zapewniając matowy wygląd.

Szkło nanostrukturalne jest dostępne w 27-calowym iMacu jako opcja rozbudowy za 2500 złotych i podobnie jak w Apple Pro Display XDR z ekranem nanoteksturowym, Apple ma bardzo szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia, których powinni przestrzegać właściciele komputerów iMac.

Zaktualizowany dokument pomocy informuje, że osoby kupujące model „iMac” ze szkłem nanostrukturalnym muszą używać szmatki do polerowania dostarczanej przez firmę Apple. Do czyszczenia szyby nie należy również używać wody ani innych płynów. Właściciele iMaca mogą co najwyżej zwilżyć szmatkę 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego (IPA), aby poradzić sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Apple ostrzega, że właściciele iMaca nie powinni nigdy używać innych ściereczek do czyszczenia szyby, a jeśli dołączona sucha ściereczka do polerowania zostanie zgubiona, należy skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby zamówić inną ściereczkę. Apple poinformował, że pobiera 9 dolarów za wymianę ściereczki do czyszczenia.

Apple podaje również szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia ściereczki do polerowania, która obejmuje użycie płynu do mycia naczyń i wody, dokładne spłukanie, a następnie pozostawienie do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny.

Standardowe szkło iMaca można czyścić zwykłą ściereczką z mikrofibry i niewielką ilością wody, natomiast obudowę można czyścić miękką, lekko wilgotną, niestrzępiącą się szmatką.

Szkło nanostrukturalne po raz pierwszy pojawiło się w wyświetlaczu Pro XDR, który był przedmiotem wielu żartów, ponieważ Apple pobiera 24 000 złotych za wyświetlacz i dodatkowe 4800 złotych za stojak. Potrzeba specjalnej ściereczki do czyszczenia zaprojektowanej przez Apple była postrzegana przez niektórych, podobnie jak typowe dla Apple.

Apple twierdzi, że nanotekstura wykończenia nowego iMaca „zachowuje kontrast, jednocześnie rozpraszając światło, aby zredukować odblaski do minimum”. Obecnie zamówienia na 27-calowe iMac ze standardowym szkłem są wysyłane w ciągu 1 dnia roboczego, a 27-iMac ze szkłem nanostrukturalnym w ciągu 1 do 2 tygodni.

Thu, 06 Aug 2020 19:15:20 +0000


» OWC oferuje zestaw kółek do Mac Pro dostępne w przedsprzedaży za jedyne 199 EUR

Firma OWC ogłosiła dzisiaj zbliżającą się premierę zestawu kółek Rover Pro do nowego komputera Mac Pro, innowacyjnego rozwiązania umożliwiającego szybką wymianę nóżek i kółek w znacznie niższej cenie niż oficjalny zestaw kółek od Apple. Kółka OWC Rover Pro, zaprojektowane zostały tak, aby można je było przymocować do nóżek Mac Pro, zamiast je wymieniać‌. Kółka OWC [...]

Firma OWC ogłosiła dzisiaj zbliżającą się premierę zestawu kółek Rover Pro do nowego komputera Mac Pro, innowacyjnego rozwiązania umożliwiającego szybką wymianę nóżek i kółek w znacznie niższej cenie niż oficjalny zestaw kółek od Apple.

Kółka OWC Rover Pro, zaprojektowane zostały tak, aby można je było przymocować do nóżek Mac Pro, zamiast je wymieniać‌. Kółka OWC Rover Pro można zamocować w ciągu zaledwie dwóch minut, przekręcając je ręcznie i są wykonane ze stali nierdzewnej z miękkimi gumowymi bieżnikami i silikonową gumową podkładką na styku między kółkami i nóżkami Mac Pro pochłaniając wibracje.

Podczas gdy wymiana kół zajmuje tylko kilka minut, OWC zapewnia również zestaw ograniczników do kół, które przyczepia się do kółek, aby zapobiec niekontrolowanemu poruszaniu się komputera bez konieczności zdejmowania kół.

Zestaw kółek OWC Rover Pro jest dostępny w przedsprzedaży już teraz i rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Jest on dostępny w początkowej cenie 199 EUR (niecałe 900 zł), która ostatecznie wzrośnie do 249 EUR, co stanowi znaczną oszczędność w porównaniu z zestawem kółek firmy Apple za 3 500 złotych.

Thu, 06 Aug 2020 18:53:18 +0000


» Aplikacja Twitter iOS pozwala teraz wszystkim użytkownikom ograniczyć liczbę osób, które mogą odpowiadać na tweety

Twitter zaktualizował swoją oficjalną aplikację iOS, aby umożliwić wszystkim użytkownikom ograniczenie liczby osób, które mogą odpowiadać na ich tweety. Firma od maja testuje funkcję „uczestników rozmowy” z wybranymi użytkownikami, ale wygląda na to, że postanowiła ostatecznie wdrożyć ją szerzej. Nowa funkcja pojawia się na ekranie tworzenia tweetów w postaci pola nad klawiaturą z napisem „Każdy [...]

Twitter zaktualizował swoją oficjalną aplikację iOS, aby umożliwić wszystkim użytkownikom ograniczenie liczby osób, które mogą odpowiadać na ich tweety. Firma od maja testuje funkcję „uczestników rozmowy” z wybranymi użytkownikami, ale wygląda na to, że postanowiła ostatecznie wdrożyć ją szerzej.

Nowa funkcja pojawia się na ekranie tworzenia tweetów w postaci pola nad klawiaturą z napisem „Każdy może odpowiadać”. Kliknięcie w to pole powoduje wyświetlenie trzech opcji umożliwiających wszystkim odpowiadanie na tweet, zezwalanie na odpowiedź tylko osobom, które obserwujemy, lub zezwalanie na udzielanie odpowiedzi tylko osobom, o których wspominamy w tweecie.

„Wszyscy” reprezentują tradycyjny sposób działania Twittera i jest to ustawienie domyślne wybierane dla każdego tweeta, podczas gdy pozostałe dwie opcje ograniczają odpowiedzi. Tweety z ograniczoną liczbą odpowiedzi są oznaczone, a ikona odpowiedzi jest wyszarzona, więc inni wiedzą, że nie mogą odpowiedzieć.

Nawet jeśli odpowiedzi są ograniczone do obserwujących lub osób wymienionych w tweecie, osoby, które nie będą w stanie odpowiedzieć, będą mogły przeglądać, przesyłać dalej, przesyłać dalej z komentarzem i polubić tweety.

Funkcja ta może być potencjalnie wykorzystana do promowania bardziej ukierunkowanych dyskusji na platformie społecznościowej z kilkoma wybranymi użytkownikami.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że funkcja nie jest dla nich dostępna, pomimo aktualizacji aplikacji Twitter do najnowszej wersji, co sugeruje, że wciąż jest wdrażana.

Thu, 06 Aug 2020 17:54:14 +0000


» Apple udostępnia pionowy film krótkometrażowy „Shot on iPhone” autorstwa Damiena Chazelle

Apple udostępnił dziś nowe wideo w ramach trwającej serii „Shot on iPhone”, tym razem przedstawiając krótki film nakręcony przez reżysera Damiena Chazelle, znanego z takich filmów jak „La La Land” i „Whiplash”. Dziewięciominutowy film krótkometrażowy został nakręcony za pomocą iPhone’a 11 Pro, a cały materiał został zarejestrowany w pionowych proporcjach. Apple zamieścił również informacje zza [...]

Apple udostępnił dziś nowe wideo w ramach trwającej serii „Shot on iPhone”, tym razem przedstawiając krótki film nakręcony przez reżysera Damiena Chazelle, znanego z takich filmów jak „La La Land” i „Whiplash”.

Dziewięciominutowy film krótkometrażowy został nakręcony za pomocą iPhone’a 11 Pro, a cały materiał został zarejestrowany w pionowych proporcjach. Apple zamieścił również informacje zza kulis, prezentujący sposób w jaki nakręcono ten film.

Podczas kręcenia filmu Chazelle używał funkcji iPhone’a, takich jak rozszerzony zakres dynamiki, stabilizacja wideo, ultraszerokokątny obiektyw i nie tylko.

Apple udostępnił już wiele nagrań wideo i zdjęć z serii „Shot on ‌iPhone”‌, ale jest to jeden z pierwszych filmów wideo nagranych w trybie pionowym przesłanych przez Apple w ramach sagi „Shot on ‌iPhone‌”.

Thu, 06 Aug 2020 17:36:02 +0000


» Apple udostępnia trzecią publiczną wersję beta iOS 14 i iPadOS 14

Apple udostępnił dziś swoim publicznym testerom beta trzecią wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, dwa tygodnie po udostępnieniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas otwarcia WWDC. Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać obie wersje beta bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil testera. iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, [...]

Apple udostępnił dziś swoim publicznym testerom beta trzecią wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, dwa tygodnie po udostępnieniu drugiej wersji beta i ponad miesiąc po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas otwarcia WWDC.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać obie wersje beta bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil testera.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

W miarę upływu okresu testów beta zmiany stają się coraz mniejsze i mniej zauważalne, ale w trzeciej wersji beta wciąż pojawiają się godne uwagi nowe funkcje, które opiszemy poniżej.

Thu, 06 Aug 2020 17:21:07 +0000


» Samsung wprowadza na rynek Galaxy Note 20, Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Buds, aby konkurować z iPhone’ami Apple i AirPods Pro

Samsung zorganizował dziś wirtualne wydarzenie Galaxy Unpacked, podczas którego zaprezentował swoje smartfony nowej generacji, które będą konkurować z tegorocznymi modelami iPhone’ów, które mają pojawić się jesienią. Samsung ogłosił premierę Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra, dwóch najnowszych urządzeń z linii Note, a przede wszystkim Galaxy Z Fold 2, najnowszego składanego smartfona Samsunga. Galaxy [...]

Samsung zorganizował dziś wirtualne wydarzenie Galaxy Unpacked, podczas którego zaprezentował swoje smartfony nowej generacji, które będą konkurować z tegorocznymi modelami iPhone’ów, które mają pojawić się jesienią.

Samsung ogłosił premierę Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra, dwóch najnowszych urządzeń z linii Note, a przede wszystkim Galaxy Z Fold 2, najnowszego składanego smartfona Samsunga.

Galaxy Z Fold 2 ma 7,6-calowy ekran, który chroni wyświetlacz z cienkiego szkła zamiast plastiku. Po złożeniu przedni wyświetlacz ma 6,2 cala. Jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865+, 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej, a także nowy aparat, który ukryty jest w mini otworze zamiast „notcha”.

Samsung dążył do tego, aby Z Fold 2 był znaczącym ulepszeniem w stosunku do oryginalnego Galaxy Fold pod względem trwałości i funkcjonalności. Samsung twierdzi, że ulepszył zawias, a ogólna konstrukcja została wzmocniona, więc nie jest tak delikatny jak wcześniej. Ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, ale telefon ma trafić do sprzedaży we wrześniu i wtedy też dowiemy się więcej na ten temat.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra to nowe flagowe smartfony Samsunga Note. Note 20 za 4349 złotych ma 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED 60 Hz z punktową kamerą, procesor Snapdragon 865+, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci, baterię 4300 mAh i konfigurację kamery z trzema obiektywami: 12-megapikselowym aparatem głównym, 12-megapikselowym ultraszerokokątnym i 64-megapikselowym teleobiektywem.

Topowy Samsung Galaxy Ultra jest również wyposażony w 6,9-calowy wyświetlacz AMOLED, ale model ten obsługuje częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Posiada on procesor Snapdragon 865+, 12 GB pamięci RAM, 128 GB lub 512 GB pamięci masowej, gniazdo microSD i baterię 4500 mAh.

Wersja Ultra Note ma imponującą konfigurację aparatu z 12-megapikselowym teleobiektywem obsługującym 5-krotny zoom optyczny i 50-krotny zoom hybrydowy, a także 108-megapikselowy aparat szerokokątny i 12-megapikselowy ultraszerokokątny aparat, a także system autofokusa współpracujący z laserem.

Oba telefony Galaxy 20 Note są kompatybilne z sieciami 5G, są wyposażone w rysiki S Pen oraz mają czujniki linii papilarnych i rozpoznawanie twarzy do ochrony biometrycznej. Obsługują ładowanie bezprzewodowe i są odporne na wodę i kurz w klasie IP68.

Samsung zaprezentował również nowe słuchawki Galaxy Buds Live za 849 złotych z aktywną redukcją szumów, które są tańsze niż AirPods Pro firmy Apple z tą samą funkcją redukcji szumów. Galaxy Buds są dostępne w kolorze czarnym, białym i miedzianym.

Ostatnimi nowościami zaprezentowanymi przez Samsunga jest nowy tablet Galaxy Tab S7 i nowy Galaxy Watch 3 z funkcją śledzenia snu, obsługą EKG i natlenienie krwi.

Galaxy Buds Live, nowe urządzenia Samsung Note i inne urządzenia Samsung, z wyjątkiem Fold 2 trafią do sprzedaży 6 sierpnia. Nowe urządzenia Samsunga będą bezpośrednio konkurować z gamą iPhone’ów 12, którą Apple ma zaprezentować we wrześniu i wypuścić na rynek w październiku.

Wed, 05 Aug 2020 18:40:19 +0000


» Lady Gaga poprowadzi program „Gaga Radio” w Apple Music

Lady Gaga jest najnowszą artystką, która będzie prowadzić swój własny, cotygodniowy program w Apple Music, a w audycji „Gaga Radio” będzie rozmawiać z gwiazdami tańca i muzyki oraz tworzyć na wyłączność miksy DJ-skie. W każdy piątek GAGA RADIO oddaje hołd muzyce tanecznej, rozmawiając z didżejami, divami i producentami, którzy zainspirowali ją i pomogli ożywić Chromaticę. [...]

Lady Gaga jest najnowszą artystką, która będzie prowadzić swój własny, cotygodniowy program w Apple Music, a w audycji „Gaga Radio” będzie rozmawiać z gwiazdami tańca i muzyki oraz tworzyć na wyłączność miksy DJ-skie.

W każdy piątek GAGA RADIO oddaje hołd muzyce tanecznej, rozmawiając z didżejami, divami i producentami, którzy zainspirowali ją i pomogli ożywić Chromaticę. Każdy odcinek będzie zawierał również ekskluzywny DJ miks od jednego z gości Gagi. To święto muzyki tanecznej, kiedy najbardziej jej potrzebujemy.

Wywiady będą dotyczyły zespołu, który pomógł Gadze ożywić jej album „Chromatica” z 2020 roku. Program będzie dostępny w Apple Music w każdy piątek o godzinie 20:00 czasu polskiego począwszy od najbliższego piątku.

Wed, 05 Aug 2020 18:04:40 +0000do góry