Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie  Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie

Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie

» Korzyści z probiotyków – czy naprawdę probiotyki są dobre? – 9 rzeczy, które musisz wiedzieć

Nie wszyscy korzystają z probiotyków – przynajmniej tak dalece, jak możemy to teraz powiedzieć. Twoja potrzeba naturalnych suplementów probiotyków zależy od twojego zdrowia – pomimo

Artykuł Korzyści z probiotyków – czy naprawdę probiotyki są dobre? – 9 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Nie wszyscy korzystają z probiotyków – przynajmniej tak dalece, jak możemy to teraz powiedzieć. Twoja potrzeba naturalnych suplementów probiotyków zależy od twojego zdrowia – pomimo tego, co producenci suplementów mogą ci powiedzieć. Probiotyki są świetne, jeśli Twój układ trawienny jest całkowicie bezużyteczny. Ale poza tym nie jesteśmy do końca pewni, jak nam pomagają… jeszcze.

Czy potrzebujesz przyjmować probiotyki, aby zachować zdrowie? Czy probiotyki mają jakieś korzyści zdrowotne – i czy istnieje ryzyko? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o probiotykach i twoim zdrowiu.

Historia probiotyków

Według Beneficial Microbes możliwe jest, że probiotyki istnieją już od 10 000 lat. Sfermentowane pokarmy często zawierają probiotyki. Bardziej popularne potrawy to:

Te pokarmy probiotykowe nie są niczym nowym, choć prawdopodobnie były, jak wiele innych naukowych odkryć, przypadkowo odkryte.

Probiotyki są obecne w określonych rodzajach żywności od wieków. Nauka nie zawsze nazywała je po imieniu – lub używała ich tak jak teraz.

Według Narodowego Centrum Zdrowia Uzupełniającego i Integracyjnego , na początku XX wieku Elie Metchnikoff zaproponował, że niektóre bakterie znajdujące się w jogurcie mogą poprawić nasze zdrowie, jeśli zostaną skonsumowane.

Dopiero w połowie lat 90. środowisko medyczne zaczęło poważnie traktować tę koncepcję. Od tego czasu naukowcy próbowali odkryć potencjalne korzyści zdrowotne probiotyków (patrz na badania w Frontiers in Public Health ).

Producenci suplementów skorzystali z okazji, aby zachęcić konsumentów do wprowadzenia „dobrych” bakterii do przewodu pokarmowego, niezależnie od tego, czy potrzebowali suplementów-probiotyków.

Czym są probiotyki?

Zgodnie z Narodowym Centrum Zdrowia Uzupełniającego i Integracyjnego probiotyki są żywymi kulturami bakterii, które mają zmniejszać możliwe negatywne skutki szkodliwych bakterii w przewodzie pokarmowym.

Ważne jest, aby zachować zdrową równowagę „dobrych” i „złych” bakterii w jelitach, aby zachować zdrowie.

Podsumowanie: Probiotyki to żywe bakterie, które mogą pomóc zrównoważyć mikro biome w jelitach. Nauka nadal nie jest pewna wszystkich potencjalnych korzyści, ale wiemy, że probiotyki pomagają kontrolować wzrost „złych” bakterii i poprawiają trawienie u wielu ludzi.

Różnica między probiotykami a prebiotykami

Probiotyki i prebiotyki stosowane w tandemie mogą zarówno przynieść korzyści dla zdrowia układu pokarmowego.

Probiotyki to same żywe bakterie. Często znajdziesz probiotyki w fermentowanej żywności, takiej jak jogurt i niektóre produkty na bazie soi.

Prebiotyki są „pokarmem” dla probiotyków. Pomagają probiotykom rozwijać się w układzie pokarmowym, prowadząc do bardziej kontrolowanego wzrostu potencjalnie szkodliwych bakterii. Prebiotyki to nieulegające trawieniu węglowodany, które wraz z probiotykami mogą być korzystne dla układu pokarmowego .

Według Academy of Nutrition and Dietetics “Eat Right” , można uzyskać prebiotyki, jedząc zwykłe pokarmy, takie jak banany, czosnek, szparagi, soja, karczochy i produkty pełnoziarniste.

Podsumowanie: Probiotyki to bakterie, które promują zdrowy, dobrze zrównoważony przewód pokarmowy. Prebiotyki są „pokarmem”, który pozwala na rozwój probiotyków i utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego.

Najlepszy czas na przyjmowanie probiotyków

Istnieją dwa sposoby przyjmowania probiotyków – za pośrednictwem suplementu probiotycznego z dietą lub spożywania pokarmów zawierających szczepy probiotyków.

Możesz zażywać probiotyki w postaci suplementu, ale musisz odrabiać lekcje, zanim wybierzesz odpowiedni suplement. Każda marka suplementów probiotycznych jest inna i to, które kupujesz, zależy od przyczyny przyjmowania probiotyków.

Sprawdź etykietę każdego suplementu (lub stronę internetową, jeśli etykieta nie pomaga), aby określić następujące elementy:

Dowiedz się wszystkiego, co możesz o suplemencie probiotycznym przed podjęciem czegokolwiek. Jeśli nie masz pewności, czy dodatek przyniesie Ci korzyść, czy też nie możesz bezpiecznie spożywać, porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia.

Wiele fermentowanych pokarmów zawiera żywe szczepy bakterii, które mogą przynieść korzyści jelitowi. Zgodnie z Healthline , jogurt, tempeh, miso, kimchi, kefir i chleb na zakwasie są łatwo dostępnymi produktami zawierającymi probiotyki.

Upewnij się, że czytasz etykiety żywności w ten sam sposób, w jaki (miejmy nadzieję) czytasz etykiety suplementów diety. Skuteczne pokarmy probiotyczne zawierają „żywe, aktywne kultury”.

Podsumowanie: Możesz dostać probiotyki poprzez jedzenie pewnych fermentowanych pokarmów lub przyjmowanie suplementów probiotycznych. Przeczytaj uważnie etykiety każdego z nich, aby upewnić się, że spożywasz odpowiednie szczepy probiotyczne w prawidłowych zalecanych ilościach. „Chociaż probiotyki często znajdują się w chłodzonej części sklepu spożywczego, chłodzenie nie jest wskazaniem dobrej jakości probiotyku. W rzeczywistości jest to znak bardzo słabego probiotyku. ”Stwierdza Leah Segedie, założycielka Mamavation.

Zalety probiotyków

Naukowcy wciąż zanurzają się w możliwe korzyści płynące z probiotyków , zarówno w żywności, jak iw formie suplementów. Wiemy jednak, że probiotyki mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu zakażeń drożdży i zakażeń dróg moczowych oraz w zmniejszaniu objawów przeziębienia i grypy.

Probiotyki mogą również przynieść korzyści układowi trawiennemu, gdy wychodzisz z infekcji, która wymaga leczenia antybiotykami.

Lekarze często przepisują probiotyki wraz z antybiotykami, aby zapobiec biegunce i innym związanym z żołądkiem działaniom niepożądanym. Podczas gdy antybiotyki zabijają wszystkie bakterie w jelitach – zarówno dobre, jak i złe – probiotyki uzupełniają układ trawienny zdrowymi bakteriami, które utrzymują jelita w kształcie w trakcie leczenia (patrz badanie w Journal of Family Practice ).

Należy pamiętać, że korzyści probiotyczne są specyficzne dla szczepów bakteryjnych. Jeśli na przykład zażywasz probiotyk dla problemów trawiennych, takich jak biegunka, upewnij się, że zakupiony probiotyk zawiera raport Lactobacillus GG, Harvard Health i Journal of Clinical Gastroenterology .

Skonsultuj się z lekarzem przed wyborem suplementu, aby upewnić się, że wprowadzasz szczep, który będzie najbardziej skuteczny w danych okolicznościach.

Czy probiotyki są bezpieczne?

Suplementy probiotyczne są znacznie bardziej ryzykowne niż probiotyki, które można uzyskać ze sfermentowanej żywności. Suplementy zwykle nie powodują szkód, ale nie są monitorowane w taki sam sposób jak żywność i leki.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) klasyfikuje suplementy probiotyczne jako suplementy diety, a nie żywność.

W rezultacie producenci nie muszą wymieniać dokładnych składników w tych suplementach.Odpowiadają za „regulowanie” własnych produktów pod kątem jakości i bezpieczeństwa.

Niestety oznacza to, że niektóre suplementy probiotyczne mogą nie zawierać znacznych ilości szczepów bakteryjnych, jak reklamowano. Mimo wszystko, może się okazać, że zapłacisz za produkt, który w rzeczywistości nie zawiera oczekiwanego składnika.

Wiele badań probiotycznych (np. Nutrients) stwierdza, że ​​większość dowodów wskazuje na korzyści zdrowotne związane z trawieniem, chociaż wykazano potencjał otyłości.

Podsumowanie: FDA nie bierze udziału w procesie zatwierdzania suplementów probiotycznych.Wkraczają tylko wtedy, gdy produkt wymaga dokładnego zbadania, co zwykle zdarza się po tym, jak klienci zaczynają zgłaszać niepożądane skutki uboczne.

Probiotyki oraz efekty uboczne

Dla przeciętnego, zdrowego osobnika, jakiekolwiek probiotyczne skutki uboczne wydają się być łagodne i ograniczone do trawienia. Na przykład wzdęcia i gaz są częstymi wczesnymi skutkami ubocznymi stosowania probiotyków.

Ważne jest, aby nigdy nie zażywać więcej probiotyków niż zaleca dawkowanie suplementu. Spożywanie zbyt wielu suplementów probiotycznych może spowodować przerost bakterii w jelicie cienkim (SIBO), co według US News & World Report powoduje nadmierne wzdęcia i gaz.

Aby w jak największym stopniu zapobiec skutkom ubocznym probiotyków, zarówno łagodnych, jak i cięższych, rozpocznij od niskich dawek i stopniowo zwiększaj spożycie. Gdy to zrobisz, powinieneś monitorować, jak się czujesz.

Jeśli zaczniesz odczuwać objawy negatywne, rozważ rozmowę z wykwalifikowanym dietetykiem lub pracownikiem służby zdrowia o swoim pragnieniu stosowania probiotyków. Mogą pomóc Ci wybrać suplementy diety, które pasują do Twoich potrzeb, jednocześnie zapewniając Ci komfort, bezpieczeństwo i zdrowie.

Co mówią użytkownicy

„Właśnie zacząłem brać te probiotyki. Do tej pory czuję się trochę bardziej energetyzowana, a mój brzuch wydaje się lepiej radze sobie z jedzeniem.

Piotr

„Nigdy nie zauważam niczego z probiotykami z półki i kupiłem wiele różnych produktów. Myślę, że Kefir lub jogurt to wszystko, czego potrzebuję.”

Patrycja

„Sprawił, że byłem wyjątkowo mdły za każdym razem, gdy brałem probiotyki”.

 Marek
 

Wnioski na temat probiotyków

Nadal wiele nie wiemy o roli, jaką probiotyki odgrywają w naszym długoterminowym zdrowiu. Podobnie jak wiele innych niepewności w świecie żywienia, umiarkowane ilości prawdopodobnie cię nie skrzywdzą, ale zbyt wiele może zaszkodzić.

„Wiele osób spożywa probiotyczne jedzenie, takie jak jogurt, aby nakarmić mikro-biome jelit. Chodzi o to, aby karmić dobre bakterie w naszych jelitach, które pobierają składniki odżywcze z pożywienia. Ale zdrowsze i bardziej bezpośrednie podejście polega na karmieniu zdrowych mikrobów tym, co chcą jeść – dużej ilości błonnika! Nie ma błonnika w jogurcie ani innych produktach zwierzęcych, takich jak mięso, ryby, jajka i ser. Zamiast tego skup się na Fabulous Five: warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona. Włókno z tych roślin odżywia mikroby, które utrzymują Twoją chudość. Twój mikro-biome jelit reaguje szybko, więc jutro przygotuj swoje ciało na zdrowie, jedząc błonnik dzisiaj. ”- mówi Linda Watson, dietetyk roślinny i założyciel Cook for Good .

Jeśli cierpisz na problemy trawienne lub walczysz z infekcją, probiotyki mogą stać się twoim najlepszym przyjacielem – i nie ma w tym nic złego!

Podobnie jak w przypadku każdego luźno regulowanego produktu, należy zachować ostrożność podczas przyjmowania suplementów probiotycznych. Przed podjęciem suplementów, które można kupić bez recepty, zawsze rozmawiaj z dietetykiem lub lekarzem. Aby uzyskać możliwie najzdrowsze jelita, należy utrzymywać dietę bogatą w błonnik, białko i zdrowe tłuszcze, a także ograniczyć spożycie rafinowanego cukru do minimum.

Artykuł Korzyści z probiotyków – czy naprawdę probiotyki są dobre? – 9 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Sat, 22 Jun 2019 21:13:26 +0000


» Detoks organizmu – ale jak? 13 rzeczy, które musisz wiedzieć

Oczyszczanie (znane również jako detoks) jest sposobem oczyszczenia organizmu z toksyn, które spożywamy z pożywienia i naszego środowiska. Detoksy trwają już od dawna, sięgając nawet

Artykuł Detoks organizmu – ale jak? 13 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Oczyszczanie (znane również jako detoks) jest sposobem oczyszczenia organizmu z toksyn, które spożywamy z pożywienia i naszego środowiska. Detoksy trwają już od dawna, sięgając nawet do niektórych tradycji biblijnych, które obejmowały post

Detoks – co to jest?

Post i detoksykację przeprowadzono w wielu rytuałach religijnych sprzed wieków. Zarówno we wschodniej, jak i zachodniej części świata (Grecja, Egipt i Chiny, aby wymienić tylko kilka) istnieją tradycje i rytuały religijne, które zawierają jakąś formę detoksykacji, aby pozbyć się ciała ze szkodliwych substancji.

Nie ma znaczenia, na jaką część świata patrzysz, większość kultur używa rzeczy, takich jak zioła, owoce i warzywa (wszystkie, które mają cechy, które usuwają substancje chemiczne i toksyny z organizmu) w ramach procesów oczyszczania.

Oczyszczanie nie polega na głodzeniu się, ale na oczyszczaniu ciała, aby pozbyć się szkodliwych substancji chemicznych i toksyn. Celem jest pomoc w utrzymaniu zdrowego stylu życia.

detoks

Składniki na detoks oraz oczyszczanie organizmu

Istnieje wiele naturalnych składników, które mogą być użyte do podtrzymania oczyszczania, a często będziesz widział większość, jeśli nie wszystkie, te składniki, kiedy będziesz czyścić „dietę detoksykacyjną”, jak surowa dieta lub organiczna / nieprzetworzona roślina oparta na diecie.

Zielona herbata

Pomaga w trawieniu

Zieloni liściaste (jarmuż, szpinak, brokuły)

Wyciąga toksyny z krwi i odżywia wątrobę i nerki

Woda (gorąca lub zimna)

Właściwe nawodnienie pomaga w detoksykacji

Cynamon

Oczyszcza przewód pokarmowy i wątrobę

Imbir

Zwiększa metabolizm i pomaga w trawieniu

Czy detoks organizmu jest bezpieczny?

Wszystko zależy od tego, które oczyszczenie wybierzesz, jak długo na nim zostaniesz i od twojego ciała.Oczyszczanie nie ma być długoterminowe. Jeśli zbyt długo pozostaniesz przy pewnych środkach czyszczących, może stać się niebezpieczny, ponieważ pozbawiasz organizm kluczowych składników odżywczych.

Są osoby, które nie powinny czyścić:

Jeśli obawiasz się, czy oczyszczanie jest dla Ciebie bezpieczne, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym w sprawie konkretnego oczyszczenia i długości oczyszczanego płynu.

Oczyszczanie organizmu oraz efekty uboczne

Oczyszczanie ma skutki uboczne, które najczęściej pojawiają się, gdy robisz wodę szybko lub oczyszczasz sok. Oto niektóre z najczęstszych skutków ubocznych:

Objawy te mogą wystąpić z wielu powodów.

Po pierwsze, wyeliminowanie większości pokarmów i detoksykacja z przetworzonej żywności może powodować reakcje podobnego odstawienia kofeiny lub odstawienia od innych substancji uzależniających. Wyeliminowanie tych substancji może spowodować krótkie, podobne do grypy objawy bólowe, które mogą trwać kilka dni.

Ciało zawsze usuwa toksyny; to wbudowany system detoksykacji . Zaburzenia trawienia na oczyszczaniu są bardziej prawdopodobne ze względu na wzrost owoców i warzyw ze względu na ich błonnik i składniki odżywcze.

Bóle głowy, bóle, zmęczenie i mgła mózgowa są zwykle spowodowane odstawieniem cukru, kofeiny itp. I niskim spożyciem kalorii.

Pamiętaj, że zbyt długie sprzątanie nie jest zdrowe ani konieczne. Nie chcesz, aby twoje ciało przechodziło do trybu głodowego, dlatego ważne jest, abyś przeprowadził badania nad wybranym przez ciebie środkiem czyszczącym i postępował zgodnie z wytycznymi.

Zwróć także uwagę na swoje ciało. Wie, czego potrzebujesz i poinformuje Cię, kiedy nadejdzie czas powrotu do normalnej (zdrowej) diety detoks. „Istnieje równowaga, jeśli chodzi o samoopiekę. Ciało nie kłamie.Mówi ci codziennie, czego potrzebuje. Każdego dnia dostosowujemy się do tego, czego wymaga ciało.To, co wczoraj było dobre, może dziś nie zadziałać ”- mówi Mandy Ingber , autorka bestsellerów New York Times, twórczyni Yogalosophy, Celebrity Fitness and Wellness Expert.

Czy powinieneś oczyszczać swoje ciało?

Nie ma „uniwersalnej” odpowiedzi na pytanie. Jeśli jesteś w większości zdrowym jedzeniem, jesz dużo owoców i warzyw i nie wkładasz dużo alkoholu lub przetworzonej żywności do swojego ciała, prawdopodobnie nie musisz czyścić.

Jeśli zawsze chciałeś spróbować oczyścić, zacznij od krótkiego i stamtąd. Nie poleciłbym skakać do 14-dniowego soku szybko, jeśli nigdy wcześniej nie zrobiłeś oczyszczenia.

Zacznij od trzech dni. Zacznij od diety surowej lub trzydniowej diety odświeżającej (detoks). Zobacz, jak to sprawia, że ​​czujesz, a może następnym razem spróbuj szybko pić sok z siedmiu dni. Zwróć uwagę na swoje ciało, ponieważ wie, czego potrzebujesz i zawsze się z Tobą komunikuje. Musisz tylko słuchać!

Rodzaje środków czyszczących

Chociaż najczęściej słyszymy o oczyszczeniach fizycznych, uważam, że zarówno fizyczne, jak i psychiczne / emocjonalne oczyszczanie są ważne dla utrzymania optymalnego ogólnego stanu zdrowia.Chociaż ten artykuł skupia się głównie na oczyszczaniu fizycznym, na końcu zamieszczam krótkie informacje na temat oczyszczania umysłowego / emocjonalnego.

Po pierwsze, przejrzyjmy niektóre z najpopularniejszych metod oczyszczania fizycznego.

Detoks sokowy

Odchudzający sok jest uzyskiwany przez ekstrakcję soku ze świeżych warzyw i owoców oraz picie tych soków.To jest twoje źródło pożywienia na długość twojego oczyszczania.

Możesz zrobić sok szybko, kupując owoce i warzywa i używając sokowirówki do ekstrakcji soku, lub możesz kupić świeże soki paczkowane od różnych firm, które oferują 3, 7, 14 lub 21 dniowe plany wyciskania soku.

Upewnij się, że sprawdzasz swoje składniki i wiesz, co jesz. Pamiętaj, że celem oczyszczania jest pozbycie się ciała ze szkodliwych substancji chemicznych i toksyn, więc chcesz mieć pewność, że wszystkie soki są już naturalne.

Wyciskanie soku jest łagodniejszym sposobem na szybkie picie niż ścisłe picie wody, kiedy eliminujesz z diety wszystko oprócz wody.

Niezależnie od tego, czy sok jest szybki, czy nie, niektórzy odczuwają złe skutki. Zwykle dzieje się to do trzeciego dnia postu. Można to postrzegać jako przeciwwagę dla tego oczyszczenia.

Woda oraz detoksykacja organizmu

Soki i picie wody uważane są za bardziej „twarde” sposoby naturalnego oczyszczenia ciała, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

Niektóre z zalet tych rodzajów czyszczenia:

Kilka dodatkowych argumentów do rozważenia:

Niższa zawartość kalorii może spowolnić metabolizm, jeśli jesteś zbyt długo oczyszczony.

Twoje ciało może myśleć, że jest w trybie głodowym, co spowolni twój metabolizm jako sposób na oszczędzanie energii. Utrzymanie poziomu cukru we krwi może być trudne ze względu na ograniczone spożycie kalorii.

Jeśli wcześniej nie zrobiłeś czyszczenia, możesz zacząć od mniej trudnej opcji, zanim spróbujesz szybko wypić sok lub wodę.

Oczyszczające i stymulujące

Środki nie stymulujące to te, które zostały wspomniane powyżej. Są to całkowicie naturalne sposoby oczyszczania systemu w porównaniu z używaniem stymulantów (takich jak lewatywy), aby wymusić oczyszczenie okrężnicy.

Ponieważ środki nie stymulujące są naturalne i działają, jest to często zalecany sposób na oczyszczenie, ponieważ nie powodują niepotrzebnego stresu na okrężnicy. Jeśli zdecydujesz się użyć środka pobudzającego do oczyszczania, Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych nie zaleca ich używania dłużej niż przez kilka dni.

3 dniowy detoks – 7 dniowy detoks – 14 dniowy detoks – 30 dniowy detoks

Ta odpowiedź zależy od tego, co chcesz wydostać się z oczyszczania. Dlaczego to robisz? Niektórzy ludzie czyścą, ponieważ mają fizyczne objawy, które chcą wyeliminować (bóle głowy, zmęczenie, niska energia – wszystko to może być wynikiem toksyn w organizmie).

Niektórzy chcą po prostu zacząć od zdrowego odżywiania. Kiedy masz „dlaczego” za oczyszczaniem, możesz określić, który czas jest dla ciebie najlepszy.

14 dniowe oczyszczenie

Im dłużej to robisz, tym bardziej twoje ciało się dostosuje. Wiem, że ludzie, którzy robili 14-21 dni, oczyszczają i leczą swoje ciała z pewnych dolegliwości (takich jak bóle głowy, zmęczenie, niska energia) oraz wprowadzają się w zupełnie nowy sposób jedzenia (eliminacja przetworzonej żywności, alkoholu i wszystkiego innego, co niepotrzebnie obciąża wątrobę.)

Różni się to w zależności od osoby, dlatego zawsze najlepiej jest zacząć od krótkiego oczyszczenia i zobaczyć, jak się czujesz, zanim zaczniesz działać w dłuższej perspektywie.

Trzydniowe oczyszczanie często uruchamia zdrowszy styl życia. Uznaj to za reset. Jeśli robisz szybkie picie soku lub wody, napady głodu zaczynają zanikać po trzecim dniu, w którym możesz odczuwać objawy grypopodobne, bóle głowy, letarg i wypryski.

30 dniowe oczyszczenie

Po 21 dniach mogą wystąpić wahania energii. W niektóre dni będziesz bardzo energiczny, aw inne dni będziesz czuł się ospały. To także normalne. Twoje ciało kontynuuje oczyszczanie.

Decydując o tym, jak długo chcesz zrobić swoje oczyszczenie, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę swój poziom aktywności oraz to, czy będziesz miał czas i miejsce, aby poradzić sobie z wahaniami energii.Chcesz uhonorować to, co twoje ciało ci mówi i nie wypychać się poza swoje możliwości fizyczne.

To nie jest coś do zrobienia w czasie pracowitego czasu w pracy, podczas podróży lub gdy planowane są bardzo intensywne treningi. Uznaj to za czas leczenia.

Plan diety Detox

Dieta detoksykacyjna jest jednym z najłagodniejszych rodzajów oczyszczania i może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby uwolnić organizm od toksyn i substancji chemicznych. Eliminując przetworzoną żywność z diety przez pewien okres czasu, pozwalasz swojemu układowi trawiennemu złagodzić ciężką pracę związaną z przetworzoną i obciążoną substancją chemiczną żywnością.

Dużo łatwiej jest naszemu organizmowi przetwarzać pokarmy naturalne i roślinne, więc ten rodzaj oczyszczania daje układowi trawiennemu przerwę. Nie jest tak intensywny jak szybko woda lub sok, ale może zapewnić układowi trawiennemu bardzo potrzebne odświeżenie.

Zdrowe jedzenie na oczyszczanie organizmu

Do wyboru jest wiele rodzajów detoksykacji świeżych / organicznych / wegańskich / wegetariańskich, w tym listy żywności i przepisy kulinarne. Większość wymaga, abyś kupował jedzenie i jadł z listy „czystego jedzenia” przez pewien czas (zwykle 3, 7 lub 21 dni).

Mój mąż przeprowadził „surową dietę” przez około miesiąc kilka lat temu. Jest to inny rodzaj diety detoksykacyjnej i jest dokładnie taki, jak mówi – jesz „surowe” jedzenie (lub jedzenie, które nie jest gotowane powyżej 118 stopni, powyżej którego temperatura zaczyna tracić wartość odżywczą z powodu wysokiej temperatury).

Diety oparte na roślinach

Chociaż mój mąż spożywał dużo jedzenia, były to tylko surowe owoce i warzywa, nasiona i orzechy.Wypił tylko wodę (zwykle wodę cytrynową), zieloną herbatę i świeże soki.

Był całkowicie surowy i oparty na roślinach, co spowodowało, że miał o tonę więcej energii i czuł się „lżejszy” – chociaż wychylił się, to nie sprawiło, że czuł się lżejszy.

„Lekkość” pochodziła z jego ciała, które nie musiało pracować zbyt ciężko, aby przetworzyć nienaturalne pokarmy przez przewód pokarmowy. To był zdecydowany zawodowiec.

Niektóre zalety surowej diety, a także rodzaje diet odświeżających wymienionych powyżej, mogą być czasochłonne. Zajmują dużo planowania i przygotowywania posiłków.

W przypadku surowej diety, na każdy posiłek jest często dużo żywności, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość kalorii na poziomie aktywności.

Te diety wymagają również zakupów na rynkach ekologicznych i / lub lokalnych, aby zapewnić, że jedzenie, które otrzymujesz, nie zawiera szkodliwych toksyn. To także może być czasochłonne i często dlatego wiele osób wybiera zamiast tego post na czczo lub na czczo; jednak zachęcam do tego typu diety jako startera, jeśli nigdy wcześniej nie zrobiłeś oczyszczenia.

„Jednym ze sposobów uzyskania głębszego wglądu i większego dostępu do łańcucha dostaw składników jest pozyskiwanie w kraju. W rzeczywistości pozyskiwanie w kraju wiąże się z wieloma korzyściami, które wykraczają poza redukcję paliw kopalnych i przejrzystość. Spożycie tego, co rośnie w naszych regionach, przynosi korzyści zdrowotne – od zapobiegania alergiom po zwiększoną wartość odżywczą ze świeżością. A kiedy pozyskasz lokalnie, wspierasz więcej miejsc pracy w swojej społeczności, promując małe firmy i pomagając drobnym rolnikom; utrzymywanie rzeczy na poziomie lokalnym sprawia również, że tworzenie wygranych jest dużo łatwiejsze dla firm i konsumentów, ponieważ często jesteście w stanie być bardziej elastyczni i kreatywni w swojej współpracy! ”- stwierdza Abianne Miller Falla, współzałożycielka CatSpring Yaupon .

 Zatrzymanie diety Detoks

Niezależnie od tego, jak długo trwa oczyszczanie, pamiętaj, aby powrócić do „regularnego” jedzenia stopniowo i powoli. Wyczyściłeś swój system, więc pierwszego dnia nie sugerowałbym dużego steku i butelki wina.

To NIE będzie dobre!

Dodaj trochę każdej grupy żywności z powrotem w ciągu kilku dni (lub dłużej, jeśli byłeś już dłużej oczyszczony). Posłuchaj swojego ciała – pozwoli Ci wiedzieć, czego chce i czego potrzebuje.

„Byliśmy uwarunkowani, aby słuchać ekspertów i porad spoza nas. W rzeczywistości nie ma jednego sposobu jedzenia. To, co jest dla nas najlepsze, zależy od naszych własnych preferencji, metabolizmu, składu genetycznego, środowiska i gustów. Każde ciało ma inne potrzeby i tylko my możemy zdecydować, co jest dla nas najlepsze. Zostaliśmy nauczeni, aby zaufać komuś innemu: książce, programowi odchudzania , ekspertowi dietetycznemu, dietetykowi itd. Nadszedł czas, aby porzucić to, co inni mówią nam, że jest „właściwym” sposobem jedzenia, i zamiast tego zbadaj, czego potrzebują nasze własne ciała! ”- stwierdza Jenn Hand, Trener Żywności, Blogger, Mówca, Lider Rekolekcji w Jenn Hand, LLC.

Całkowity detoks organizmu

Czyszczenie fizyczne może być jednym ze sposobów eliminacji toksyn z naszych ciał, ale co z toksynami, które nękają nasze umysły i serca?

Jak wyeliminować tych z naszego życia? Jest kilka sposobów, w jakie możesz to zrobić i oczyścić umysł, serce i pole energetyczne negatywności, która tak łatwo może nas teraz nękać.

Mentalne i emocjonalne oczyszczenie

Po raz pierwszy usłyszałem ten termin w książce Danielle LaPorte, White Hot Truth . Żyjemy w hałaśliwym świecie, w którym łatwo jest przyjmować opinie i porady innych ludzi jako nasze własne.Łatwo też słyszeć opinie innych ludzi tak głośno, że obezwładniają to, co jest prawdziwe dla nas jako jednostek.

Padłem ofiarą tego przez całe życie i polegałem na błędach innych. Zdecydowałem się na szybki wkład, aby oczyścić się z opinii i porad innych osób. Oznaczało to, że wszystkie decyzje i odpowiedzi, które były dla mnie najlepsze, mogły pochodzić z jedynego źródła, które naprawdę wie, co jest dla mnie najlepsze – ME! Jak to zrobiłem?

Po pierwsze, odciąłem się od rad i opinii innych

Tak, nadal rozmawiałem z rodziną i przyjaciółmi. Nadal czytam i słuchałem podcastów. Ale nie prosiłem nikogo o opinię lub radę w sprawie moich decyzji i wyborów. Nie rozmawiałem o tym, co robiłem lub próbowałem podjąć decyzję. Te rozmowy są tylko między mną a mną. Nie chodzi o to, że nie szanuję mądrości i wskazówek innych. Przez jakiś czas powstrzymywałem się od tego.

Po drugie, stworzyłem przestrzeń i ciszę, aby usłyszeć siebie

Nasz świat jest głośny. Jeśli nie jest to gadanie z telewizji, mediów społecznościowych, Siri, wiadomości tekstowych lub rozmów telefonicznych, w naszych umysłach często jest głośno. Stworzyłem codzienny czas, by po prostu być cicho i spokojnie. Chociaż medytuję, nie był to czas medytacji.

Nadszedł czas, aby usiąść przy moim stawie lub być w naturze, gdzie jedynymi dźwiękami były dźwięki matki ziemi. To nie było nawet dużo czasu … może 15-20 minut dziennie. To w tej cichej przestrzeni możesz zadać sobie pytanie.

Możesz zadać sobie te same pytania, które chciałbyś zadać trenerom, przyjaciołom, psychologom lub mentorom. Jeśli odpowiedzi nie pojawią się od razu, w końcu się pojawią. Mogą się pojawić, gdy śpisz, kiedy jesteś pod prysznicem, lub gdy masz czas, aby być cicho następnego dnia. Przyjdą, ponieważ stworzyliście dla nich przestrzeń. Zaufaj temu.

„Uziem się. Nie możesz być w pełni obecny w swoim życiu, jeśli jesteś tylko w swojej głowie. Ważne jest, aby być połączonym ze swoim ciałem i duchem, aby uzyskać pełny dostęp do swojej mocy. ”- mówi Barbara Biziou , trenerka transformacji wizji, globalny ekspert rytualny i kapłanka miejska.

Przerwa w mediach społecznościowych

Nie sądzę, żeby to wymagało wielu wyjaśnień. Oderwij się od ciągłego zalewu mediów społecznościowych. W mediach społecznościowych jest tyle hałasu, negatywności i ukrywania się (w niezbyt dobry sposób), że może on wzbudzić niepokój w naszych sercach i umysłach, nawet nie wiedząc, skąd pochodzi!

Jeśli nie chcesz przerwać przerwy, spróbuj oczyścić swój kanał z negatywnych historii, ludzi i postów.Śledź inspirujące witryny i strony. Nie przedawkuj wiadomości. Tak, ważne jest, aby być informowanym, ale nie trzeba być informowanym przez całą dobę.

Poza czasem sieci / rozłączenia

Chodzi o odłączenie od urządzeń elektronicznych. Wyjdź z natury i odejdź od sieci. Idź gdzieś, gdzie nie ma usługi telefonii komórkowej ani Wi-Fi przez 24 godziny. Heck, idź na 2 godziny! Obiecuję, że przeżyjesz, a także każdy, kto będzie chciał się z tobą skontaktować! To niesamowite, z czym się ponownie łączysz, gdy odłączasz się od elektroniki.

To tylko niektóre z moich ulubionych sposobów na oczyszczenie psychiczne i emocjonalne. Co najmniej raz w tygodniu zdejmuję z sieci czas, aby mój umysł i serce były stale otwarte i oczyszczone. Rób, co możesz, kiedy tylko możesz, aby wyeliminować negatywność ze swojego umysłu i serca.

Zdrowy stan psychiczny i emocjonalny oraz oczyszczenie umysłu i serca z toksyn jest tak samo ważne, jak robienie tego dla ciała fizycznego.

Artykuł Detoks organizmu – ale jak? 13 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Wed, 19 Jun 2019 16:38:26 +0000


» Zdrowa dieta – czym jest, składniki oraz skuteczność

Koncepcja, że ​​spożywanie odpowiedniej żywności i zwracanie uwagi na dietę pomoże Ci zdrowiej i żyć lepiej, nie jest nową koncepcją. Niezależnie od tego, czy uważasz

Artykuł Zdrowa dieta – czym jest, składniki oraz skuteczność pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Koncepcja, że ​​spożywanie odpowiedniej żywności i zwracanie uwagi na dietę pomoże Ci zdrowiej i żyć lepiej, nie jest nową koncepcją. Niezależnie od tego, czy uważasz się już za zdrowego, czy też masz problemy, które chcesz rozwiązać, lekarze zgadzają się, że jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia jest zdrowa dieta.

Co to jest zdrowa dieta?

Zdrowa dieta oznacza spożywanie odpowiednich pokarmów, które zawierają wszystkie makroskładniki odżywcze, mikroelementy, kalorie i płyny, które trzeba utrzymać, aby utrzymać zdrowie. Istnieją różne sposoby osiągnięcia tego i wielu różnych planów diety, które zapewniają odżywianie niezbędne dla optymalnego zdrowia. W celu utrzymania zdrowej diety można stosować różnorodne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Istnieją dwa różne składniki zdrowej diety. Pierwszym z nich jest spożywanie odpowiednich pokarmów, aby zapewnić organizmowi składniki odżywcze niezbędne do utrzymania optymalnego zdrowia. Drugim jest unikanie niezdrowej żywności i żywności zawierającej substancje toksyczne. Wiele przetworzonych produktów spożywczych ma związek z rozwojem poważnych chorób, takich jak rak, nadciśnienie, cukrzyca i otyłość. Zdrowa dieta oznacza spożywanie odpowiednich pokarmów i unikanie tych, które są dla ciebie złe.

Zdrowa dieta ma wiele zalet. Wśród nich jest więcej energii, poprawa zdrowia i może pomóc w ustabilizowaniu nastroju. Zdrowa dieta i unikanie toksycznych pokarmów może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju poważnych chorób. Jeśli jesz zdrową dietę na siłę serca i poprawę, może to pomóc ci żyć dłużej.Zdrowa dieta może również pomóc w osiągnięciu celów odchudzania. Klucz do utraty wagi zaczyna się od diety.

Zdrowa dieta pomaga czuć się lepiej, wyglądać lepiej i mieć więcej energii. Może także pomóc w uniknięciu lub opóźnieniu wielu efektów procesu starzenia się. Pomaga ci wyglądać i czuć się młodziej przez dłuższy czas. Wiele sposobów prawidłowego odżywiania może poprawić jakość twojego życia na dłuższą metę.

Czym są makroskładniki?

Dobra zdrowa dieta zaczyna się od upewnienia się, że otrzymujesz wystarczającą ilość mikroelementów.Makroskładniki odżywcze odnosiły się do substancji chemicznych, których organizm ludzki potrzebuje w dużych ilościach do przeżycia. Są one podzielone na trzy główne kategorie: białko, węglowodany i tłuszcze. Czasami ludzie nazywają je „makrami”.

Bez zdrowej żywności zawierającej makroskładniki, nie bylibyśmy w stanie przetrwać. Są najważniejsze w utrzymaniu zdrowia i życia. Ważne jest, aby uzyskać odpowiednią równowagę węglowodanów, białek i tłuszczów w diecie. Jeśli nie spożyjesz ich we właściwych ilościach, może to spowodować, że organizm wydostanie się z równowagi i szybko rozwinie stan chorobowy.

Chociaż istnieją pewne ogólne zalecenia dotyczące tego, ile z każdej kategorii makroskładników potrzebuje dana osoba, pewne czynniki mogą powodować jego odchylenia. Czynniki te obejmują styl życia, płeć, stan zdrowia, cele zdrowotne i wiek. Jeśli chodzi o styl życia, zależy to od tego, czy jesteś aktywny, bardzo aktywny lub prowadzisz siedzący tryb życia. Wiele osób, które pracują w nowoczesnych biurach, prowadzi bardziej siedzący tryb życia w porównaniu ze stylem życia, w którym chcą żyć. Teraz omówmy trochę więcej o głównych kategoriach makroelementów.

Białko

Białko jest jednym z najważniejszych zapasów paliwa dla Twojego organizmu. Wspiera energię, nastrój, funkcje poznawcze i wiele innych podstawowych funkcji organizmu, takich jak utrzymywanie tętna. Białka są podstawowymi elementami budulcowymi organizmu, a wraz z wiekiem często potrzebujemy więcej wysokiej jakości źródeł białka. Nie oznacza to jednak, że należy jeść więcej mięsa, zaleca się wysokiej jakości źródła pochodzenia roślinnego.

Bez jakościowego białka nasze tkanki i komórki nie mogą się same naprawić. Białka, które spożywamy, rozkładają się na 20 różnych aminokwasów, które stanowią podstawę zdolności do wzrostu i energii. Ci, którzy nie mają wystarczającej ilości aminokwasu tryptofanu, nie będą w stanie wyprodukować wystarczającej ilości serotoniny, która może wywołać depresję i lęk. Białka są ważne dla zdrowia serca, zdrowych włosów, paznokci, skóry, budowania mięśni, wspomagania funkcji odpornościowych i zdolności do regeneracji po urazach lub ćwiczeniach.

Źródła zwierząt zapewniają wszystkie aminokwasy, których potrzebuje Twój organizm. Możesz również uzyskać mnóstwo białek ze źródeł takich jak fasola, warzywa, zboża i orzechy. Jednak niektóre źródła pochodzenia roślinnego nie mają wszystkich niezbędnych aminokwasów. Możliwe jest uzyskanie całego aminokwasu, którego potrzebujesz z całkowicie opartej na roślinach diety, ale musisz zrozumieć, których białek brakuje, i znaleźć sposób na zaopatrzenie ich w środki niezwiązane ze zwierzętami.

Tłuszcze oraz zdrowa dieta

Tłuszcz był źle rapowany w popularnych mediach, ale ważne jest, aby wiedzieć, że organizm potrzebuje pewnej ilości tłuszczu do prawidłowego funkcjonowania. Nie cały tłuszcz jest zły i musisz zrozumieć, jak wybierać między dobrymi tłuszczami a złymi tłuszczami. Dobre tłuszcze są ważne dla ochrony mózgu, serca i są niezbędne do utrzymania zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

Złe tłuszcze, o których słyszałeś, obejmują sztuczne tłuszcze trans i tłuszcze nasycone. Są to tłuszcze, które zostały przetworzone w taki sposób, że biorą udział w przyroście masy ciała, rozwoju zatkanych tętnic, cukrzycy, zaburzeń neurologicznych, przewlekłego zmęczenia i upośledzenia funkcji mózgu.Obwiniano ich także za winę za warunki związane ze stabilizacją nastroju.

Nienasycone tłuszcze są dobrymi facetami. Tłuszcze, takie jak kwasy omega-3, mają przeciwny wpływ na organizm niż złe tłuszcze. Omega-3 i inne dobre tłuszcze to te, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Podczas gdy zbyt wiele złych tłuszczów podniesie poziom cholesterolu LDL i przygotuje Cię do rozwoju chorób przewlekłych, spożywanie dużej ilości dobrych tłuszczów pomaga obniżyć poziom cholesterolu i mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

Jedną z najtrudniejszych koncepcji, które pojawiły się ostatnio w mediach, jest to, że wszystkie tłuszcze są traktowane jako złe tłuszcze. Jednak traktowanie całego tłuszczu jest złym tłuszczem, co oznacza, że ​​brakuje niektórych podstawowych składników, których potrzebuje twoje ciało. Ważniejsze jest skupienie się na spożywaniu większej ilości dobrych tłuszczów i ograniczaniu złych tłuszczów, jak to tylko możliwe, zamiast ograniczania wszystkich tłuszczów w diecie.

Istnieją dwa rodzaje dobrych tłuszczów. Nazywane są tłuszczami jednonienasyconymi i wielonienasyconymi. Niektóre dobre źródła tłuszczów jednonienasyconych obejmują:

Ryby tłuste, w tym tuńczyk, łosoś, makrela, pstrąg, sardynki i śledzie. Można zauważyć, że niektóre niewielkie ilości tłuszczów trans występują naturalnie w mięsie i produktach mlecznych, ale nie są one uważane za niebezpieczne. To te, które są sztucznie wytwarzane, są przestępcami. Tłuszcze trans są związane z wysokim poziomem cholesterolu. Nie ma bezpiecznej ilości tłuszczów trans, więc większość dietetyków zaleca wyeliminowanie ich z diety. Przetworzone produkty spożywcze są głównym źródłem złego tłuszczu trans.

Błonnik a zdrowa dieta

Włókno nie jest jednym z trzech największych makroelementów, które są zazwyczaj wymienione, ale nadal jest niezbędne do utrzymania zdrowia. Wiadomo, że spożywanie dużej ilości błonnika w diecie zmniejsza ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru mózgu. Pokarmy bogate w błonnik pokarmowy obejmują owoce, warzywa, orzechy, fasolę i ziarna.

Istnieją dwa rodzaje włókien. Pierwszy to błonnik nierozpuszczalny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to włókno, które nie rozpuszcza się w wodzie. Dodaje masy i pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie jelit. Pokarmy bogate w błonnik obejmują:

Oczywiście rozpuszczalny błonnik to taki, który rozpuszcza się w wodzie. Jest to ważne dla kontrolowania poziomu cukru we krwi i obniżania poziomu cholesterolu. Niektóre ważne źródła rozpuszczalnego błonnika obejmują:

Można zauważyć, że najważniejsze źródła zarówno nierozpuszczalnych, jak i nierozpuszczalnych pokarmów włóknistych, które nie są przetwarzane. Im bardziej naturalne i nieprzetworzone jest źródło pożywienia, tym wyższe będzie ono we włóknie. Jednak w nabiale, mięsie lub cukrze nie ma błonnika.Nie pozwól, aby wyrafinowane białe potrawy, takie jak biały ryż, ciastka lub chleb, oszukały cię w przekonaniu, że są one źródłem błonnika, ponieważ większość z nich została usunięta podczas przetwarzania.

Węglowodany w zdrowej diecie

Wiele popularnych planów żywieniowych podaje złe węglowodany lub węglowodany. Podobnie jak w przypadku tłuszczów, potrzebujesz niektórych z nich, a kwestią jest zjedzenie odpowiednich węglowodanów. Kiedy jesteśmy zestresowani, często pragniemy węglowodanów, takich jak przetworzone ciasta, ciastka, ciastka, chleb i lody. Te węglowodany powodują gwałtowne skoki cukru we krwi i mogą mieć negatywny wpływ na jej nastrój i poziom energii. Zwiększają również znacznie przyrost masy ciała.Wiele przetworzonych węglowodanów jest pewnym sposobem na sabotaż każdego planu diety.

Spożywanie bardziej zdrowych węglowodanów, takich jak produkty pełnoziarniste, warzywa i naturalnie słodkie owoce, skutkuje bardziej stabilnym poziomem cukru we krwi, mniejszym nagromadzeniem tłuszczu w środku i daje więcej energii. Wiele osób ma błędne przekonanie, że jedzenie owoców jest tak złe, jak jedzenie przetworzonych węglowodanów, ale tak nie jest, ponieważ organizm trawi je znacznie wolniej i nie powoduje nagłego skoku cukru we krwi. Utrzymuje również energię przez dłuższy czas, a nie powoduje awarię, która występuje po zjedzeniu przetworzonych węglowodanów.

Niektóre z najważniejszych złych węglowodanów i pokarmów, których należy unikać, to:

Po liście rzeczy, których powinieneś unikać, jeśli chodzi o typową zachodnią dietę, prawdopodobnie zastanawiasz się, co możesz zjeść. Aby uzyskać więcej zdrowych węglowodanów do swojej diety, powinieneś przejść do niektórych z tych zdrowszych wyborów:

To pozwala nam zauważyć cukier. Nasze ciało potrzebuje cukru, aby przeżyć. Naturalne źródła cukru to fruktoza zawarta w owocach lub laktozie zawartej w mleku. Jednak surowy cukier w postaci glukozy lub innych sztucznych substancji słodzących nie dodaje absolutnie nic do wartości odżywczej przetworzonej żywności. Po prostu dodaje dużo kalorii, które mogą sabotować plany dietetyczne lub zwiększać ryzyko poważnych problemów zdrowotnych. American Heart Association zaleca ograniczenie kalorii z cukru do około 100 kalorii dziennie lub mniej.

Wapń

Wapń jest również jednym z tych składników odżywczych, które nie są wymienione w wielkiej trójce, ale jest to coś, z czym wielu ludzi doświadcza problemów, ponieważ nie mają go wystarczająco. Ważne jest, aby uwzględnić w diecie pokarmy bogate w wapń i wyeliminować te, które wyczerpują zapasy wapnia.Brak wapnia może powodować osteoporozę, lęk, depresję i może przyczyniać się do trudności ze snem.

Nie wystarczy tylko dużo wapnia w diecie, ponieważ wapń nie działa sam. Twoje ciało nie może wykorzystać wapnia, który spożywasz, chyba że dostaniesz również wystarczającą ilość witaminy D, witaminy K i magnezu. Ilość wapnia, której potrzebujesz, zależy od Twojego wieku, płci i ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości wapnia i składników odżywczych, których organizm potrzebuje do przetworzenia, twoje ciało zacznie pobierać je z rezerw kości. Jest to proces znany jako osteoporoza.Może to prowadzić do złamania kości, problemów z zębami i zaburzeń rytmu serca. Jednak najlepszym źródłem wapnia jest jedzenie, a nie suplementy wapnia. Stosowanie wysokich dawek suplementów wapnia doprowadziło do rozwoju kamieni nerkowych i chorób serca u niektórych osób.

Zalecane dzienne dawki wapnia wahają się między 200 mg na dobę dla noworodków i do 1200 mg dzisiaj dla osób w wieku od 51 do 70 lat. Nastolatki potrzebują największej ilości wapnia w przybliżeniu 1300 mg dziennie.

Niektóre doskonałe źródła wapnia to:

Istnieje wiele innych źródeł wapnia w diecie. Jak widzisz, przejście z diety przetworzonej na taką, która zawiera więcej naturalnych pokarmów, pomoże ci uzyskać wystarczającą ilość wapnia i innych witamin, których potrzebuje do pracy.

Kontrola porcji i zdrowa dieta

Dobra zdrowa dieta obejmuje nie tylko pokarmy o wysokiej wartości odżywczej i unikanie produktów toksycznych dla organizmu. Oznacza to również ograniczenie liczby pokarmów do rozsądnych porcji.Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć, kontrola porcji jest czymś, czego musisz się nauczyć. Jednak może to być trudniejsze niż się wydaje. Społeczeństwo zachodnie wyobrażając sobie, ile jedzenia powinno się jeść podczas posiłku, jest czymś więcej niż potrzeba do utrzymania zdrowego ciała i utrzymania lub utraty wagi.

Pytanie, które każdy chce wiedzieć, to jak dużo jedzenia jest również na posiłek. Wyobrażenie sobie, ile powinieneś jeść, może być trudne. Zleceniodawca powinien być łatwy, po prostu zmniejsz kwotę, którą jesz, ale nie jest to tak proste, jak się wydaje. Pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest twoje miejsce.Średnia płyta od 8 do 10 cali mieści całkowicie za dużo jedzenia na jedno posiedzenie. Mamy tendencję do posiadania koncepcji, że płyta powinna być zawsze pełna. Przełączenie na mniejszą płytkę i jej napełnienie może pomóc w osiągnięciu lepszej kontroli porcji.

Inną sugestią jest czytanie etykiet i informacji, które zawierają o rozmiarach porcji. Jeden pojemnik w wielu przypadkach nie odpowiada jednej porcji jedzenia. Na przykład ten worek chipsów ziemniaczanych może wynosić tylko 160 kalorii na porcję, ale w torbie jest 12 porcji. Dlatego obżeranie się chipsami ziemniaczanymi podczas oglądania Netflix może bardzo szybko dodać cali do talii. Musisz zbadać i zrozumieć wielkość porcji spożywanej żywności.

Kolejną sztuczką jest wypełnienie co najmniej 75% swojego talerza warzywami z zdrowej diety. Jest to łatwe. Wizualizujesz swój talerz, dzieląc go ponownie na pół, a potem na pół. Umieść warzywa na trzech sekcjach i mięsie na drugim. Jednym z miejsc, gdzie dietetycy często się grzęzną, jest kontrola porcji.

Nie musisz kupować wag ani mierzyć każdego pojedynczego przedmiotu, który trafia na Twój talerz, jeśli przestrzegasz kilku prostych zasad. Dostępne są również porcje kontrolne dla tych, którzy czują, że potrzebują odrobiny dodatkowej pomocy.

Top 5 najzdrowszych warzyw

Kluczem do zdrowej diety jest obfitość zdrowych produktów dietetycznych, które dodają największej wartości odżywczej do liczby kalorii w nich zawartych. Dla osób stosujących zdrową dietę warzywa powinny być głównym składnikiem ich dziennego spożycia kalorii. Warzywa wytwarzają również świetne przekąski zdrowej diety bez dodawania dużej ilości kalorii.

Oprócz spożywania warzyw o wysokiej zawartości błonnika, musisz również upewnić się, że otrzymujesz dużo pokarmów o wysokiej zawartości wody i zup, które napełniają cię dużą ilością składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Zupy to świetny sposób na obfitość różnych warzyw. Oto pięć najlepszych warzyw, które oferują najlepszą wartość odżywczą dla kalorii.

Jarmuż

Jarmuż może być jedną z najbardziej odżywczych zielonych liści na naszej planecie. Jest pełen witaminy C i przeciwutleniaczy, które mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Kale ma około 33 kalorii na filiżankę.

Szpinak

Szpinak jest zapakowany w karotenoidy, które są przeciwutleniaczami, które promują zdrowe oczy i zapobiegają zwyrodnieniu plamki żółtej. Szpinak ma około 23 kalorii na filiżankę. Szpinak zawiera również witaminy omega-3, aż 20 mg, co czyni go rybą tłustą pod względem wartości odżywczej.

Brokuły

Brokuły są znane z przeciwutleniaczy zwalczających raka. Sugeruje się, abyś spożywał co najmniej pięć porcji lub więcej warzyw krzyżowych tygodniowo. Brokuły mają około 50 kalorii na filiżankę. Brokuły zawierają również sulforafan, związek przeciwcukrzycowy. Związek ten poprawia kontrolę cukru we krwi i chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniem układu sercowo-naczyniowego i innymi procesami zapalnymi.

Czosnek

Czosnek jest doskonałym źródłem manganu, witaminy B6, witaminy C, miedzi, selenu, fosforu, witaminy B1 i wapnia. Czosnek jest uważany za dobry w zapobieganiu stanom zapalnym i wspieraniu zdrowego serca. Doniesiono również, że wzmacnia układ odpornościowy. Średnie ząbki czosnku zawierają około czterech kalorii.

Kalafior

Kalafior to potęga odżywcza. Jedna filiżanka zawiera 73 procent potrzebnej witaminy C dziennie. Zawiera także mocną dawkę witaminy K, kwasu foliowego, witaminy B12, choliny i błonnika pokarmowego. Jedna filiżanka posiekanego kalafiora ma około 27 kalorii.

Top 5 najzdrowszych owoców

Owoce są kolejnym ważnym czynnikiem w równaniu żywieniowym. Oferują szereg różnych składników odżywczych, które różnią się od tych założonych warzyw. Jedną z najlepszych rzeczy na temat owoców jest to, że mogą być używane do dodawania słodyczy bez użycia dodatkowego cukru. Jeśli spróbujesz wybrać najświeższe, oferują wystarczającą ilość słodyczy bez dodawania dodatkowego cukru.

Owoce powinny być główną częścią menu zdrowej diety. Zapewniają również wiele możliwości tworzenia smacznych, zdrowych przekąsek dietetycznych. Owoce są zawsze najlepiej spożywane w całości, a nie przetwarzane. Oto niektóre z najbardziej odżywczych, gęstych owoców, które są dla Ciebie dobre.

Jagody

Jagody są bogate w flawonoidy, które są związane z lepszą pamięcią i lepszym zdrowiem mózgu w miarę starzenia się. Jagody są bogate w mangan, który pomaga również w metabolizmie. Jagody pakowane są w składniki odżywcze, które pomagają utrzymać energię i pomagają utrzymać zdrową wagę. Jagody mają 85 kalorii na filiżankę.

Wiśnie

Wiśnie mają tajną broń zwaną antocyjanem. Może to pomóc zmniejszyć stan zapalny i obniżyć poziom triglicerydów i cholesterolu. Wiadomo również, że zmniejszają one markery zapalenia naczyń krwionośnych aż o 50%. Wiśnie pomagają również uzyskać mniejszą wagę. Wiśnie mają około 77 kalorii na filiżankę.

Owoce cytrusowe

Owoce cytrusowe obejmują między innymi limonki, cytryny, mandarynki, pomarańcze i grejpfruty. Ich najlepszą bronią jest to, że zawierają dużo witaminy C. Spożywanie dużej ilości owoców cytrusowych może przeciwdziałać skutkom uszkodzenia słońca, regulować gruczoły i zapobiegać plamom starczym wśród innych korzyści. Są świetne dla układu odpornościowego i utrzymania energii. Średnia pomarańcza ma tylko około 47 kalorii.

Jeżyny

Jeżyny są jednymi z 10 najlepszych pokarmów pod względem ich mocy przeciwutleniającej. Są bogate w polifenole, które są tego samego rodzaju przeciwutleniaczami, które występują w zielonej herbacie.Pomagają zapobiegać chorobom układu krążenia, nowotworom i osteoporozie. Istnieje również jedno z najlepszych źródeł błonnika. Jeżyny mają tylko 62 kalorie na filiżankę.

Cantaloupes

Cantaloupes to sekret gładkiej, młodszej skóry. Zawiera dużo pochodnych witaminy A i witaminy A.Pomaga to komórkom rozmnażać się i działa jak naturalny eksfoliator. Kantalupa jest ważnym kluczem do zdrowia komórki. Jedna filiżanka pokrojonego w kostkę kantalupa ma około 53 kalorii.

Top 5 najzdrowszych mięs

Zdrowe jedzenie niekoniecznie oznacza, że ​​musisz całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa. Chociaż ogólnie uważa się za ważne ograniczenie spożycia czerwonego mięsa i produktów wieprzowych, niekoniecznie oznacza to, że trzeba je całkowicie zrezygnować.

Jedną z sugestii jest zamówienie całych lub grillowanych ryb na stek, gdy zdecydujesz się zjeść. Ryby są bogate w kwasy omega-3, co jest czymś, czego inne mięsa nie mogą zapewnić. Mięso może być częścią menu zdrowej diety, ale ważne jest, aby rozważyć ich przygotowanie. Oczywiście smażone potrawy dowolnego rodzaju mają mniejszą wartość odżywczą i wyższą zawartość złego tłuszczu niż grillowanie, pieczenie, pieczenie lub gotowanie. Oto niektóre z najzdrowszych wyborów mięsnych, które zawierają najwyższe wartości odżywcze dla najmniejszej liczby kalorii.

Łosoś

Łosoś jest na szczycie listy najzdrowszego mięsa na świecie. Można jednak zauważyć, że dzikie złowione ryby mają lepszy cios, ale łosoś hodowlany nie jest tak dobry. Łosoś zawiera ważne witaminy i składniki odżywcze, w tym wiele kwasów tłuszczowych omega-3, aż 56% dziennej wartości. Zawiera także witaminy, w tym witaminę B12, D, B3, dużo białka, B6, jod, cholinę, witaminę B5, biotynę i potas. 3-uncjowy stek z łososia ma około 143 kalorii.

Sardynki

Sardynki są nawet wyższe w omega-3 na 3 uncje, niż łosoś lub tuńczyk. Są również naturalnie bogate w witaminę D. Dwie przeciętne sardynki mają około 50 kalorii.

Tuńczyk

Tuńczyk jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i jest uważany za białko wysokiej jakości. Jest również dobrym źródłem selenu i witaminy D. Mają niską zawartość tłuszczu, niski poziom cholesterolu i sodu.Tuńczyk wspiera dobre zdrowie serca i funkcjonowanie mózgu. Albacore i Bluefin mają najwyższy poziom kwasów tłuszczowych omega-3. Ważne jest, aby zakupić steki z tuńczyka, które mają być grillowane lub pieczone, lub kupić tuńczyka w puszkach, który jest pakowany w wodę zamiast oleju. Trzy uncje tuńczyka mają około 110 kalorii.

Krab

Krab jest doskonałym źródłem białka, witaminy B12, witaminy C, ryboflawiny, niacyny, żelaza, magnezu, fosforu, cynku, miedzi i selenu. Ma tylko 82 kalorie na 3 uncje porcji. Należy jednak uważać, aby uniknąć wersji w puszkach lub sztucznych.

Pierś z kurczaka

Pierś kurczaka bez skóry z kurczaka bez skórek zapewni Ci całą potrzebną niacynę na cały dzień.Niacyna jest ważna dla pomagania w przekształcaniu energii z pokarmów, które jesz, i jest dobra dla zdrowia przewodu pokarmowego i układu nerwowego. Pierś z kurczaka ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i węglowodanów. Jest również dobrym źródłem omega-3. Źródła organiczne są bardziej pożywne niż te pochodzące z intensywnej działalności rolniczej. Jedna filiżanka kostki piersi kurczaka ma około 231 kalorii.

Top 5 najzdrowszych skrobi

Ogólnie skrobie są podzielone na pełne ziarna, warzywa skrobiowe i fasolę i rośliny strączkowe. Skrobie są ważne dla zdrowia jelit. Prawie 70% twojego układu odpornościowego znajduje się w jelitach. Skrobie pomagają utrzymać mikrobiom pełen zdrowych bakterii i mogą zapewnić, że masz mnóstwo dobrych bakterii i nie wiele złych. Skrobie mogą pomóc Ci uzyskać więcej energii, poprawić trawienie, poprawić nastrój, poprawić zdrowie skóry i wzmocnić układ odpornościowy.

Oto niektóre z najlepszych skrobi, które należy uwzględnić w menu zdrowej diety.

Całe ziarna

Całe ziarna, takie jak pszenica, jęczmień i owies, dostarczają wielu składników odżywczych i są zapakowane w błonnik. Całe ziarna to takie, które zawierają zarówno otręby, jak i zarodek. Takie rzeczy jak przetworzona mąka i płatki owsiane mają tylko części nasion pozostałych. Brakuje Ci części składników odżywczych. Rośliny strączkowe mogą pomóc Ci poczuć się pełniej przez dłuższy czas.Jeden kawałek zwykłego chleba pełnoziarnistego to około 100 kalorii.

Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe obejmują fasolę, soczewicę, groch dzielony, fasolę lima i fasolę garbanzo. Są bogate w błonnik, białko, żelazo, witaminy z grupy B i wiele innych ważnych składników odżywczych. Wiele osób używa ich jako zdrowych alternatyw dla mięs wypełnionych tłuszczem i produktów mlecznych. Mogą być również używane w zupach zamiast ryżu lub makaronu. Jedna filiżanka fasoli pinto niegotowana to około 670 kalorii.

Ziemniaki

Same ziemniaki nie są złe. W rzeczywistości słodkie ziemniaki są jednymi z najwyżej odżywczych pokarmów i skrobi, które możesz zjeść. To, co ludzie robią z ziemniakami, sprawia, że ​​są złym wyborem żywności. Ziemniaki są bogate w witaminę C, potas, witaminy z grupy B, magnez, żelazo i cynk. Słodkie ziemniaki mają niższy indeks glikemiczny niż białe ziemniaki, co oznacza, że ​​pomagają kontrolować poziom cukru we krwi. Mają także antyoksydacyjny beta-karoten. Ziemniaki ze skórą mają więcej składników odżywczych niż obrane. Przeciętny ziemniak, biała odmiana, ma około 163 kalorii dla przeciętnego ziemniaka.

Dynia

Squash zimowy to squash o wysokiej wartości odżywczej; zawierający beta-karoten, który może pomóc tkankom w odrastaniu i naprawie. Butternut, żołądź i każda odmiana dyni zimowej zapewniają beta-kryptoksantynę, która może pomóc w stanach zapalnych . Są również bogate w błonnik. Jedna filiżanka zimowego squasha ma około 40 kalorii.

Pasternak

Pasternak jest skrobiowym warzywem korzeniowym, często pomijanym we współczesnej kuchni. Są one jednak niezwykle wszechstronne i mogą być używane jako zamiennik ziemniaków w wielu okolicznościach. Pasternak ma imponującą listę minerałów i witamin. Są bogate w wapń, mangan, potas, fosfor, cynk, żelazo, magnez, kwas pantotenowy, witaminę B6, witaminę C, witaminę E i witaminę K. Są również dobrym źródłem białka. Zawierają również kilka głównych przeciwutleniaczy. Jedna filiżanka pasternaku ma około 100 kalorii.

Top 5 najzdrowszych tłuszczów

Tłuszcze powinny stanowić najmniejszą porcję spożywanej żywności. Ważne jest, aby jeść jak najwięcej nienasyconych tłuszczów. Nasycone tłuszcze powinny być spożywane tylko w bardzo małych porcjach i rzadko lub eliminowane. Zaleca się, aby uzyskać większość swoich tłuszczów, wprowadzając tłuste potrawy, takie jak dużo orzechów, tłustych ryb, awokado i zdrowych olejów roślinnych w małych ilościach.Jeśli chodzi o gotowanie, oto niektóre z najzdrowszych tłuszczów, które możesz wybrać.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia uważana jest za zdrowy dla serca tłuszcz jednonienasycony. Ponieważ ma niski punkt dymu, będziesz zachęcany do gotowania potraw w niższych temperaturach i unikania tworzenia się węgla. Oliwa z oliwek zawiera kwasy omega-6, omega-3, witaminę E i witaminę K. Jest również bogata w przeciwutleniacze. Jedna łyżka oliwy z oliwek ma 119 kalorii.

Olej lniany

Olej z siemienia lnianego jest wysokoenergetycznym źródłem kwasu alfa-linolenowego, jednego z najważniejszych kwasów tłuszczowych omega-3. Ponieważ twoje ciało nie może samodzielnie produkować kwasów tłuszczowych omega-3, musisz je uzyskać z diety. Nie zaleca się podgrzewania oleju lnianego, dlatego najlepiej używać go w naczyniach, które będą podawane na zimno. Na łyżkę stołową przypada około 120 kalorii.

Olej z awokado

Awokado Olej awokado jest bogaty w tłuszcze jednonienasycone, podobnie jak olej z nich produkowany.Olej z awokado jest bogaty w kwas oleinowy, znany również jako jednonienasycony tłuszcz omega-9.Awokado jest również bogate w kwasy omega-6 i omega-3. Jest również bogaty w luteinę, która ma korzystny wpływ na oczy. Olej z awokado ma 124 kalorie na łyżkę.

Olej z orzechów włoskich

Olej z orzechów włoskich zapewnia wiele takich samych korzyści jak same orzechy włoskie bez błonnika.Zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają poprawić naukę i pamięć. Są również dobrym źródłem przeciwutleniaczy. Są dobrym źródłem selenu, magnezu, fosforu, cynku, witaminy E, niacyny i witamin B1, B2 i B3. Olej z orzecha włoskiego może pomóc chronić przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Olej z orzecha włoskiego zawiera około 120 kalorii na łyżkę stołową.

Olej z pestek winogron

Olej z pestek winogron ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i wysoką zawartość tłuszczów jednonienasyconych. Jest również dobrym źródłem przeciwutleniaczy, w tym poliestrów i witaminy E. Olej arachidowy ma około 119 kalorii na łyżkę stołową.

Jedz tęczę na zdrową dietę

Jednym ze sposobów na zdrowe odżywianie się jest upewnienie się, że codziennie dołączasz do Rainbow produkty z różnych kolorów. Jeśli nie możesz ich wszystkich dostać w jeden dzień, przynajmniej spróbuj zdobyć ich wszystkich w tym samym tygodniu. To sprawia, że ​​zakupy spożywcze są łatwe, ponieważ możesz wybierać potrawy o każdym kolorze. Będzie to dobry sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz jak najwięcej składników odżywczych. Kolory na polach się nie liczą; to musi być cała żywność. Jedzenie różnych owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i roślin strączkowych może również pomóc w uniknięciu substancji toksycznych, takich jak pestycydy i sztuczne substancje słodzące.Ważne jest, aby spróbować wykorzystać jak najwięcej źródeł organicznych.

Czerwony

Czerwone potrawy obejmują wiele owoców i warzyw, takich jak pomidory, rzodkiewki, wiśnie, truskawki i czerwone jabłka.

Pomarańczowy

Pomarańczowe potrawy to pomarańcze, pomarańczowa papryka, kabaczek i ziemniaki, które mają pomarańczowe wnętrze.

Żółty

Żółty zawiera cytryny, banany, żółtą paprykę, żółte pomidory i gruszki.

Zielony

Zielona żywność to zielone liście, zielone winogrona, zielone jabłka i zielona cebula.

niebieski

Niebieski zawiera jagody i jeżyny.

Fioletowy

Fioletowy zawiera fioletowe winogrona, śliwki, czerwoną kapustę i buraki.

Białe, brązowe, opala

Biali, brązowi, opalenizny, jeśli chodzi o biel, najlepiej unikać tych, które zostały mocno przetworzone.Jednakże białka takie jak grzyby, cebula, pasternak, rzepa i ziemniaki mogą być częścią zdrowej diety.

Czy przetworzona żywność

Jedną z najlepszych wskazówek, jak schudnąć, jest unikanie przetworzonej żywności i próbowanie zdrowych przekąsek. Im więcej etapów przetwarzania żywności przechodzi, tym gorsze jest dla twojej talii i ogólnego stanu zdrowia. Przetworzone soki owocowe są jedną z trudniejszych potraw, ponieważ wiele osób uważa, że ​​są zdrowe, ponieważ są sokami. Jednak większość z nich ma cukry i brakuje im błonnika, który jest potrzebny do utrzymania prawidłowego zdrowia.

Alkohol to kolejny napój, którego powinieneś unikać. Alkohol jest bogaty w kalorie i nie zapewnia wartości odżywczej, a jeśli tak, to jest bardzo mało. Należy również unikać rafinowanych ziaren i dodanych cukrów, które dodają kalorii bez dodawania wartości odżywczej. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest w jedzeniu, jest czytanie etykiet. Należy unikać pokarmów zawierających słowa takie jak wzbogacone, białe lub wyrafinowane.

Jedną z największych pułapek, w które wpadają ludzie, jest przekonanie, że żywność oznaczona jako żywność dietetyczna jest zdrowa. Są to jedne z najbardziej przetworzonych produktów spożywczych na rynku i zawierają środki konserwujące. Niektóre składniki mogą działać na twoje ciało i zaburzać równowagę hormonalną. Może to spowolnić metabolizm i spowodować spalenie mniejszej ilości kalorii niż normalnie.

Najlepsze produkty dla ciebie to te, które mają minimalne opakowanie, ponieważ ich nie potrzebują.Zakupy na zewnątrz sklepu spożywczego i unikanie przejść środkowych to najlepszy sposób na wybranie zdrowej żywności i upewnienie się, że otrzymujesz odżywianie, którego potrzebujesz. Zakupy na targowiskach rolniczych i cieszenie się dodatkowym smakiem i korzyściami lokalnie uprawianej żywności to kolejna wskazówka do unikania przetworzonej żywności i zdrowej diety.

Zdrowa żywność Vs. Zdrowe suplementy

Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że może zastąpić zdrowe całe produkty spożywcze i jeść dużo owoców i warzyw za pomocą wielu produktów dostępnych na rynku, w tym suplementów odchudzających, herbaty odchudzającej, pokarmów odchudzających i koktajli odchudzających.

Jednak cała żywność zawiera kombinację substancji chemicznych tworzących synergiczną mieszankę, która pomaga organizmowi wykorzystywać żywność, którą spożywasz bardziej efektywnie. Jedzenie szerokiej gamy owoców i warzyw da ci o wiele więcej składników odżywczych niż jakiekolwiek suplementy odchudzające lub koktajle odchudzające.

Herbata odchudzająca i inne produkty odchudzające działają tylko wtedy, gdy łączy się je ze zdrową dietą i ćwiczeniami. Niewielu z nich pracuje samodzielnie.Należy również uważać na produkty, które twierdzą, że są pigułkami zdrowej diety. Tak zwane pigułki zdrowej diety często zawierają tylko duże ilości środków pobudzających i kofeiny, które same mogą powodować problemy zdrowotne.

Jedna wskazówka to spróbuj ciemnej czekolady, która jest bogata w flawonoidy . Flawonoidy mogą pomóc zmniejszyć apetyt. Oczywiście zawsze najlepiej jest uzyskać czekoladę o najwyższym możliwym poziomie kakao.

Zdrowa dieta Dla:

Wiele razy sama dieta może pomóc rozwiązać wiele problemów związanych z chorobami przewlekłymi. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, wiedza, jak jeść zdrową dietę i wprowadzać modyfikacje, często może pomóc w rozwiązaniu objawów, czasem bez leków. Jeśli masz skłonność do jednej z następujących chorób, ważne jest, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić w odniesieniu do diety, aby pomóc w jej rozwiązaniu.

Wysoki cholesterol

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, zalecana dieta jest podobna do zalecanej dla utrzymania zdrowia serca. Dieta o niskiej zawartości cholesterolu zawiera dużo warzyw i tłuszczów jednonienasyconych. Dieta o niskiej zawartości cholesterolu sugeruje ograniczenie czerwonego mięsa i przetworzonego mięsa, które ma tendencję do zwiększania poziomu cholesterolu LDL lub złego cholesterolu.

Zdrowa dieta sugeruje, że należy ograniczyć czerwone mięso i zamiast tego wybierać chude mięso. Ryby i kurczak bez skóry to dobry wybór. Powinieneś wybierać oleje o wysokiej zawartości tłuszczów nienasyconych i unikać wysoce rafinowanych i nasyconych tłuszczów. Należy unikać wszystkiego, co jest uwodornione lub częściowo uwodornione na etykiecie.

Jedna wskazówka pomagająca określić, czy tłuszcz jest nasycony czy nienasycony, ponieważ tłuszcze nasycone są często stałe w temperaturze pokojowej. Należą do nich masło, olej kokosowy i stałe produkty do gotowania oleju. Nienasycone tłuszcze, dobry rodzaj, są często płynne w temperaturze pokojowej. W razie wątpliwości najlepiej przeczytać etykietę.

Ciąża

Kiedy jesteś w ciąży, ważne jest, aby pamiętać, że nie tylko jesz dla siebie, ale także jesz dla małego. Zdrowa dieta jest ważną częścią zapewnienia wzrostu dziecka . Krótko mówiąc, te same produkty, które są dobre dla Ciebie, są również dobre dla Twojego dziecka.

Wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko poważnych działań niepożądanych. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich innych zaleceń żywieniowych, takich jak włączanie owoców i warzyw oraz ograniczanie czerwonego mięsa. Alkohol jest kolejnym czynnikiem, który musi być ograniczony, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub chcesz tego uniknąć.

Dieta o niskiej zawartości sodu jest często zalecana w przypadku wysokiego ciśnienia krwi . Zaleca się otrzymywanie nie więcej niż 2/3 łyżeczki soli dziennie. Oprócz obniżenia spożycia sodu, należy również zwiększyć spożycie potasu. Potas można znaleźć w owocach cytrusowych, bananach i ziemniakach. Połączenie diety niskosodowej z jedzeniem tego typu żywności może pomóc utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą.

Opcje zdrowej diety

Istnieje wiele dostępnych diet, w tym zdrowych posiłków. Niektóre z najbardziej popularnych obejmują następujące.

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska podkreśla przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego, takie jak owoce i warzywa. Uwzględniono także ryby, zioła i przyprawy, a także odrobinę oliwy z oliwek i wina z umiarem.

Dieta Low Carb

Dieta niskowęglowodanowa podkreśla unikanie węglowodanów, takich jak w ziarnach, warzywach skrobiowych i owocach. Podkreśla włączenie wysokiej zawartości białka i tłuszczu. Dostępnych jest wiele wersji diet o niskiej zawartości węglowodanów.

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska ma wiele różnych definicji. Niektórzy wegetarianie będą obejmować produkty mleczne, takie jak ser, mleko lub jaja. Niektórzy pół-wegetarianie będą zawierać kurczaka lub ryby w swojej diecie, ale unikną czerwonego mięsa. Dieta jest głównie oparta na roślinach.

Dieta wegańska

Plany diety wegańskiej obejmują całkowite unikanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Uzyskali źródła białka wyłącznie ze źródeł roślinnych.

Piramida żywieniowa zdrowej diety

Piramida żywieniowa zdrowej diety ma być przewodnikiem na temat zdrowego odżywiania i zdrowych przekąsek, aby utrzymać optymalne zdrowie i potencjalnie schudnąć. Powodem, dla którego został zaprojektowany, było pomóc ludziom lepiej zrozumieć, jak jeść zdrową dietę. Jego głównym celem jest narzędzie edukacyjne.

Piramida żywieniowa została po raz pierwszy opracowana w 1992 r., Po prawie stuleciu różnych form mających na celu pomóc ludziom zrozumieć, co powinni jeść. Starsze wersje piramidy żywieniowej podkreślały chleb i zboża jako największą część diety. Później pojawiły się warzywa i owoce, a następnie jogurt mleczny i ser, z jajkami i orzechami z suchej fasoli mięsnej, reprezentującymi najmniejszą porcję diety.

Późniejsza wersja piramidy filaru żywności podkreślała więcej warzyw i owoców, mniej mięsa, a nawet bardziej ograniczone ilości słodkich pokarmów, złych tłuszczów, przetworzonej żywności i soli. Nowa piramida żywieniowa została wprowadzona w 2004 roku; 12 lat po wydaniu pierwszej piramidy żywieniowej.

Etykiety żywieniowe zdrowej diety

Czytanie etykiet jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić spożywanie zdrowej żywności. Oczywiście, najlepszymi produktami zdrowej diety są te, które nie potrzebują etykiet, takich jak świeże owoce i warzywa. Zdrowa dieta zaczyna się od zwracania uwagi na etykiety.

Pierwsze etykiety na żywność zaczęły pojawiać się w 1924 r. Ich jedynym celem było zapewnienie, że na etykiecie nie było niczego, co mogłoby wprowadzać w błąd lub wprowadzać konsumenta w błąd co do tego, co jest w środku. Przez lata normalizacja przemysłu spożywczego stała się bardziej uregulowana. Zaczęli ustalać granice toksycznych substancji i trucizn, a także ustalać normy dla niektórych produktów, takich jak pomidory w puszkach i pasta pomidorowa.

Pierwsza prawdziwa zmiana w etykietowaniu żywności miała miejsce w 1950 r., Kiedy wymagano wyraźnego oznaczenia margaryny, aby odróżnić ją od masła. Było to wynikiem nieuczciwych producentów zastępujących masło tanią margaryną. W 1965 r. Fair Packaging and Labelling Actwymagała uczciwego oznaczania produktów w handlu międzystanowym.

Ustawa o etykietowaniu i edukacji dotyczącej żywienia z 1990 r. Była pierwszym nowoczesnym poprzednikiem obecnych standardów i praktyk w zakresie etykietowania. Ustawa ta wymagała, aby wszystkie zapakowane produkty żywnościowe miały oznaczenia żywieniowe i spójne oświadczenia zdrowotne. Ustawia również definicje dla oświadczeń, takich jak niska zawartość tłuszczu lub światła. W 1991 r. Dodano informacje o obsłudze. Podkreślił również, że składniki odżywcze i składniki muszą być wymienione w kolejności malejącej zawartości w żywności.

Nowsze dodatki do etykiet żywności obejmują etykietowanie alergii pokarmowych, zawartość tłuszczów trans oraz symbole, takie jak Presidents Choice, Sensible Solutions firmy Kraft, oraz oceny gwiazd na opakowaniach. Wszystkie opakowania żywności muszą spełniać co najmniej minimalne wytyczne federalne, ale niektóre firmy zdecydowały się dodać informacje do tego, co jest wymagane. Niektórzy producenci żywności mają własne systemy oceny. Najnowsza zmiana w etykietowaniu żywności polega na tym, że FDA wprowadziła obecnie przepisy dotyczące czcionek i napisów, które mają być używane do ułatwienia czytania. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dieta jest zdrowa, aby schudnąć, czytanie etykiety jest pierwszym miejscem, które powinieneś zacząć.

Zdrowa dieta dla utraty wagi

Zdrowa dieta na odchudzanie zaczyna się od planu zdrowej diety. Niektórzy uważają, że zdrowa dieta na odchudzanie oznacza kupowanie paczkowanych posiłków i spożywanie ich wyłącznie. Jednak nie wszystkie odmiany tych planów żywieniowych są zdrowe, a niektóre z nich mogą być gorsze dla ciebie niż fast foody. Mogą one pomóc Ci schudnąć na początku, ale jest mało prawdopodobne, abyś je powstrzymał. Ponadto niektóre z tych paczkowanych diet są wypełnione sodem, cukrem i konserwantami, które mogą pomóc w przybraniu na wadze zamiast je utracić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dietę zdrowo schudnąć, zaczyna się od zrozumienia spożycia kalorii. Dla przeciętnej osoby potrzeba około 2000 kalorii dziennie, aby utrzymać swoją wagę. Jednak w zależności od stylu życia może to być mniej więcej. Na przykład, jeśli masz pracę biurową, w której siedzisz cały dzień, a następnie wracasz do domu i siedzisz na kanapie, powinieneś zmniejszyć spożycie kalorii o około 500 kalorii dziennie, aby utrzymać wagę. Jeśli jednak jesteś kulturystą, będziesz potrzebował więcej kalorii, aby nadać swojemu organizmowi odżywianie potrzebne do napędzania budowy masy mięśniowej . Niektórzy kulturyści dodają od 2730 do 3600 dodatkowych kalorii tygodniowo.

Spożycie kalorii zależy od płci, wieku, wagi, poziomu aktywności, poziomu hormonów i innych czynników. Jednak utrata wagi to nie tylko kalorie. Chodzi o to, co jesz i jakie rodzaje żywności.

Zdrowa dieta, aby schudnąć, zaczyna się od zjedzenia czegoś ze wszystkich sześciu podstawowych rodzajów żywności, których potrzebujesz. Zdrowy plan diety, aby schudnąć, zawiera mnóstwo owoców i warzyw. Powinna być większość twojej diety. Jednak zdrowa dieta dla utraty wagi powinna również obejmować wysokiej jakości białka, takie jak mięso, oraz kilka skrobi lub chleba z ograniczonymi tłuszczami.

Ważniejsze jest spożywanie zrównoważonej diety niż liczenie kalorii. Jedną z najważniejszych zasad, których należy przestrzegać, jeśli chcesz zachować zdrową dietę, aby schudnąć przez długi czas, jest upewnienie się, że nie czujesz się głodny. Dodawanie pożywienia do posiłków pomoże Ci poczuć się pełniej i sprawi, że będziesz miał więcej energii. To sprawia, że ​​jest mniej prawdopodobne, że będziesz chciał się upijać lub jeść niezdrowe produkty. Wskazówki, takie jak dodawanie siemienia lnianego do jogurtu lub koktajli do picia, to świetny sposób na zwiększenie poziomu odżywiania, dzięki czemu można utrzymać zdrową dietę, aby dłużej schudnąć.

1-dniowe menu

Dostępnych jest wiele przykładów zdrowej diety. Oto tylko jeden przykład tego, jak wygląda plan zdrowej diety na jeden dzień.

Śniadanie

Obiad

Obiad

Przekąski

Przekąski powinny być zdrowe, takie jak orzechy lub dodatkowe owoce. Przygotowanie ich i porcjowanie z wyprzedzeniem pomoże Ci uniknąć przejadania się.

Zdrowa dieta i liczenie kalorii

Liczenie kalorii to tradycyjny sposób opracowywania planów dietetycznych. Jednak badania wskazują, że liczenie kalorii może nie być najlepszym zdrowym planem odchudzania. Problem ze stosowaniem diet o obniżonej kaloryczności, czy to poprzez przestrzeganie planu odchudzania czy kontroli porcji, polega na tym, że organizm ma mechanizmy, które pomagają nam utrzymać wagę.

To, co wiedzą specjaliści od zdrowej diety, to fakt, że kiedy znacznie zmniejszasz kalorie, twoje ciało również zmniejszy tempo metabolizmu. Stwierdzono, że nawet rok po podniesieniu poziomu hormonów odchudzających, które stymulują apetyt. Twoje ciało ma mechanizmy, które pomogą Ci zrównoważyć spożycie energii, więc zmniejszenie kalorii będzie miało jedynie krótkotrwały efekt.

Rozważając plan zdrowej diety odchudzającej, plany dietetyczne powinny koncentrować się na zawartości odżywczej i żywności, która zapewnia uczucie pełności dłużej. To, co zalecają również specjaliści od zdrowej diety, to unikanie skoków cukru i wypadków. Plan posiłków odchudzających, który nie uwzględnia tych czynników, nie będzie długoterminowym rozwiązaniem dla utraty wagi.

10 najlepszych najzdrowszych diet według ekspertów

Według US News and World Reports , najlepsze diety obejmują:

Dieta Atkinsa jest jedną z najstarszych diet, która jest nadal popularna. Dieta South Beach to kolejna dieta, która zapewnia długowieczność w świecie zdrowia i fitnessu. Dieta bez węglowodanów i dieta wysokobiałkowa mają przeciwne podejście do grup makroskładników odżywczych. Płynna dieta była krytykowana za brak całego błonnika potrzebnego do utrzymania zdrowia jelit. Oprócz tych diet można znaleźć wskazówki dotyczące zdrowej diety, które pomogą Ci zdrowo odżywiać się przez całe życie.

Zdrowa dieta dla sportowców

Wskazówki dotyczące zdrowej diety dla sportowców zależą od rodzaju sportu, który jest rozgrywany oraz od tego, jak często lub długo trenuje sportowiec. Ogólnie rzecz biorąc, sportowcy zazwyczaj spalają więcej kalorii niż przeciętna osoba prowadząca siedzący tryb życia. Sugeruje się, aby sportowiec próbował mieszać białko, węglowodany i tłuszcz z każdym posiłkiem.

Węglowodany są szybciej wchłaniane do krwiobiegu niż tłuszcz lub białko. Dlatego jedzenie posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów lub skrobi przed zawodami sportowymi może pomóc w uzyskaniu większej ilości energii. Ci, którzy uczestniczą w sportach wytrzymałościowych, które wymagają maksymalnej wydajności przez ponad 10 minut, powinni starać się zawrzeć więcej węglowodanów i tłuszczów, w przeciwieństwie do tych, których imprezy sportowe są krótsze.

Aby utrzymać optymalny poziom odżywiania i wydajności, sportowcy powinni starać się uzyskać jak najwięcej owoców i warzyw. Ważne są również mięso i ryby; im więcej cardio jest zaangażowane w ten sport, tym więcej skrobi i chleba powinno się spożywać. Ważne jest, aby zrozumieć wymagania energetyczne i żywieniowe danego sportu, w który grasz.

1-dniowe menu

Istnieje wiele receptur zdrowej żywności i zdrowych posiłków, które pomogą Ci osiągnąć potrzeby żywieniowe dla Twojego sportu. Obfite są również przykłady zdrowej diety. Dla sportowców najważniejszym posiłkiem jest zdrowe śniadanie na śniadanie i zdrowa kolacja. Oto przykładowy plan posiłków dla sportowca.

Śniadanie

Obiad

Obiad

Przekąska przedtreningowa

Przekąska po treningu

Zdrowa dieta dla kulturystyki i fitness

Zdrowe odżywianie w kulturystyce różni się od zdrowego odżywiania w sportach wymagających wytrzymałości i szybkości. Podczas gdy węglowodany i szybka energia są podkreślane w innych sportach, białka i wolno palące się węglowodany są podkreślane w kulturystyce. Celem kulturystyki jest nie tylko pakowanie kilogramów, ale także pakowanie ich w masy mięśniowe. Większość kulturystów wymaga dodatkowych kalorii, aby napędzać wzrost mięśni, ale ważniejsze jest rozważenie tego, co jesz, niż ile kalorii jesz.

Dieta kulturystyczna kładzie nacisk na chude białka, takie jak białka jaja, kurczak, indyk, ryby, fasola, rośliny strączkowe i dobre kawałki chudego czerwonego mięsa. Mięśnie nie są zbudowane wyłącznie na białku i musisz także dostarczać węglowodanów, aby utrzymać mięśnie dzięki źródłom takim jak płatki owsiane, słodkie ziemniaki i inne produkty o niskim indeksie glikemicznym. Nadal ważne jest, aby uzyskać dużo owoców i warzyw, mimo że nacisk kładzie się na uzyskanie dużej ilości białek. Nadal ważne jest, aby jeść różnorodne produkty spożywcze i zawierać jak najwięcej składników odżywczych.

1-dniowe menu

Podobnie jak w przypadku każdej zdrowej diety, zdrowe odżywianie i zdrowa kolacja są podstawą sukcesu. Oto jak wygląda przykładowy planer posiłków dla kulturysty.

Śniadanie

Obiad

Obiad

Przekąska przed treningiem

Przekąska po treningu

Wybór gwiazd na zdrową dietę

Osobiści trenerzy i pracownicy służby zdrowia mają swoją wersję zdrowej diety. Wiele z nich zawiera przepisy na zdrową żywność i specjalistyczne programy odchudzania. Oto niektóre z ulubionych programów usuwania odpadów przez gwiazdy.

Bob Harper, największy osobisty trener przegranych, stosuje dietę wegańską. Odnosząc się do tego, dlaczego rozpoczął swoją dietę, Harper mówi: „The China Study, [które omawia związek między odżywianiem a chorobami serca, cukrzycą i rakiem] przemówiło do mnie i otworzyło mi oczy. Prezydent Clinton właśnie rozpoczął dietę opartą na roślinach i opowiada o książce „

Shaun T to trener fitness znany z treningu Insanity. Jeśli chodzi o motywację, mówi: „Popatrzcie na ludzi.Jestem tylko narzędziem, dzięki któremu dostaniesz się tam, gdzie musisz. Jeśli nie chcesz tam iść, to na ciebie.

Tony Horton słynie z programów ćwiczeń odchudzających P90X, które są znane z wysokoenergetycznych i inspirujących wiadomości. Czasami osoby biorące udział w programach odchudzających potrzebują motywacji, aby iść dalej. Jeden z cytatów Tony’ego Hortona brzmi: „Nie mów„ nie mogę ”, powiedz„ Obecnie walczę ”.

Te gwiazdy podkreślają przepisy dotyczące zdrowej żywności w swoich programach odchudzania, a także pomagają inspirować ludzi do kontynuowania i utraty wagi, którą chcą w najzdrowszy sposób.

Zdrowa dieta – 10 porad ekspertów

Zobaczmy, co niektórzy eksperci do spraw zdrowia mają do powiedzenia na temat żywności spalającej tłuszcz i diety odchudzającej.

Michael Pollan – „Nie jedz niczego, co twój prapradziadek nie rozpoznałby jako jedzenie. W supermarkecie jest wiele produktów podobnych do żywności, których przodkowie nie rozpoznaliby jako jedzenie. Batoniki śniadaniowe? Bez mleczna śmietanka? Trzymaj się od nich z daleka. ”

Michael Tierra – „Dieta jest niezbędnym kluczem do udanego leczenia. Bez odpowiedniej zbilansowanej diety skuteczność leczenia ziołami jest bardzo ograniczona. ”

Subodh Gupta – „Zdrowe odżywianie jest prostym i właściwym rozwiązaniem, aby bez wysiłku pozbyć się nadmiaru masy ciała i stać się szczupłym i zdrowym na zawsze”.

GK Chesterson – „Powiedz mi, co jesz, a ja powiem ci, kim jesteś”.

Edward Stanley – „Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na zdrowe odżywianie, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę”.

Karen Sessions – „Przetworzona żywność nie tylko wydłuża okres przydatności do spożycia, ale także wydłuża linię talii”.

Lyssie Lakatos , RDN, CDN, CFT i Tammy Lakatos Shames, RDN, CDN, CFT i autorzy Veggie Cure The Nutrition Twins – „Łatwo jest nieświadomie połknąć setki nadwyżek kalorii, które przyczyniają się do przyrostu masy ciała, gdy bezmyślnie chrupiesz są rozproszeni na twoim urządzeniu elektronicznym ”

John Tobe – „Każda żywność, która wymaga poprawy dzięki użyciu substancji chemicznych, w żadnym wypadku nie powinna być traktowana jako żywność”.

Larry McCleary – „Około osiemdziesiąt procent żywności na półkach supermarketów dzisiaj nie istniało 100 lat temu”.

Samuel Aun Weor – „Zdrowy człowiek to chudy człowiek. Ale nie musisz go głodować: usuń mąki, skrobie i cukry; to wszystko.”

Jedzenie na bazie roślin Jedzenie

Dla tych, którzy chcą stosować zdrową dietę, dieta wegetariańska lub roślinna jest wyborem, który robi wiele osób. Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej zdrowej diety, wybory wegańskie mogą pomóc im zaspokoić ich potrzeby. Kiedy chcesz stosować dietę roślinną, dieta wegańska lub wegetariańska jest jednym ze sposobów na zapewnienie składników odżywczych, których potrzebujesz z owoców i warzyw.Opcje wegetariańskie zdrowej diety dla wielu są również dietą niskocholesterolową i dietą odchudzającą.

Dla zdrowej diety wybór wegetariański obejmuje żywność, która utrzymuje zdrowie mikrobiomu. Wielu używa zasady intuicyjnego jedzenia, co oznacza słuchanie sygnałów własnego ciała dokładnie dotyczących tego, co należy jeść. Oznacza to również naukę jedzenia bez planowania posiłków lub przestrzegania ścisłych zasad żywieniowych. W przypadku zdrowej diety wybór wegańskich produktów obejmuje kurkumę, dużo warzyw i zbóż, a także porośniętą żywność.

Aby uzyskać zdrową dietę, wybór wegańskich produktów można pozyskać na lokalnych targowiskach rolniczych i artykułach spożywczych z lokalnymi produktami. Jest to spersonalizowane podejście do żywienia, które koncentruje się na indywidualnych potrzebach i unikalnej strukturze i metabolizmie organizmu. Lokalna żywność pochodząca ze zrównoważonych źródeł jest często najwyższej jakości, ponieważ nie została wysłana i nie ma potrzeby ich konserwowania za pomocą chemikaliów.

Jedna z najlepszych wskazówek dotyczących stosowania diety opartej na roślinach w celu zastąpienia ziaren rozdrobnionymi warzywami, takimi jak cukinia. Istnieje wiele dostępnych opcji, w tym ryż kalafiorowy, tosty ziemniaczane i makaron z cukinii, które mogą pomóc Ci cieszyć się niektórymi potrawami i mieć podobne doświadczenia, a jednocześnie kontynuować styl życia oparty na roślinach. To świetny sposób na zmniejszenie kalorii i dodanie przeciwutleniaczy.

Zdrowe porady dietetyczne

Zdrowe odżywianie nie musi być trudne. Może się wydawać, że równoważenie makroskładników odżywczych i mikroelementów jest skomplikowanym tematem. Oto kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Badania i zdrowa dieta

Kontrola porcji i spożywanie różnych produktów spożywczych to najważniejsze klucze do zdrowej diety.Pokarmy takie jak ryby i awokado są bogate w kalorie, ale także zaspokajają głód, nie powodując znacznego przyrostu masy ciała.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenie tłuszczów, zwłaszcza tłuszczów trans. Zalecają również spożywanie co najmniej 400 g owoców i warzyw, a także ograniczenie cukrów i soli. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że prawie 2,8% wszystkich zgonów na świecie wynika z niedostatecznego spożycia owoców i warzyw.

Wytyczne Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zgadzają się, że zdrowe owoce i warzywa powinny być głównym składnikiem diety. Rozróżniają te, które spożywają mięso, od tych, które stosują dietę wegetariańską. Zalecenia różnią się w zależności od tego, czy dana osoba spożywa mięso, czy nie.

Organizacje takie jak World Cancer Research Fund, American Cancer Society, American Institute for Cancer Research i American Heart Association zalecają ograniczenie przetworzonej żywności. Zgadzają się również z innymi co do znaczenia spożywania wybranych nieprzetworzonych roślin, roślin strączkowych, zbóż i nieskrobiowych owoców i warzyw.

Katz i Meller porównali niektóre z najpopularniejszych diet, w tym dietę DASH, dietę paleolityczną, dietę wegańską, dietę śródziemnomorską i inne. Odkryli, że żadna dieta nie jest najlepsza, ale że istnieją powszechne wzorce żywieniowe, które okazały się zdrowe. Sekretem zdrowego odżywiania jest unikanie przetworzonej żywności, spożywanie wyłącznie tych, które są zbliżone do natury, oraz spożywanie głównie roślin.

Piękno zewnętrzne zaczyna się od jedzenia, które jesz. Witaminy, minerały i aminokwasy są niezbędne dla zdrowej skóry. Dieta wypełniona wysoko przetworzoną żywnością lub awaryjna dieta nie pozostawi skóry tak zdrowej, jak mogłaby być. Mikrobiota w jelitach i pokarmy, które jesz, są największymi determinantami zdrowej skóry.

Zdrowa dieta – Ostateczne myśli na ten temat

Jeśli chcesz stracić zdrową wagę, posiłki są miejscem, od którego możesz zacząć. Zdrowa dieta sprowadza się do kilku podstawowych pojęć. Po pierwsze, owoce i warzywa muszą stanowić główną część diety. Musisz także ograniczyć takie rzeczy, jak czerwone mięso i przetworzona żywność. Jeśli chcesz schudnąć, konieczne jest również ograniczenie cukru.

Utrata wagi to więcej niż liczenie kalorii. Chodzi przede wszystkim o ustalenie optymalnego stanu zdrowia i odżywiania. Nawet jeśli nie jesteś, istnieje wiele powodów, aby zaangażować się w zdrową dietę oprócz utraty wagi. Być może twój lekarz zasugerował dietę niskocholesterolową lub inną dietę odchudzającą. Najważniejsze jest to, że może pomóc ci pozostać zdrowym lub dłużej i potencjalnie prowadzić dłuższe i szczęśliwsze życie. Jest to chyba najważniejszy powód, dla którego należy postępować zgodnie z planem zdrowej diety, aby schudnąć, zaczynając od owoców i warzyw.

Artykuł Zdrowa dieta – czym jest, składniki oraz skuteczność pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Tue, 18 Jun 2019 20:39:26 +0000


» Długowieczność (11 nawyków) – 12 rzeczy, które musisz wiedzieć

Czynniki takie jak dieta i styl życia wpływają na długowieczność bardziej niż geny. Jeśli ktoś chce schudnąć, wybór diety oznacza, że ​​stawiasz swój pierwszy

Artykuł Długowieczność (11 nawyków) – 12 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Czynniki takie jak dieta i styl życia wpływają na długowieczność bardziej niż geny.

Jeśli ktoś chce schudnąć, wybór diety oznacza, że ​​stawiasz swój pierwszy krok w złym kierunku. Poniżej znajduje się 11 zdrowych nawyków związanych z pojęciem długowieczność.

Ćwicz i pozostań aktywny fizycznie – zdrowe nawyki na długowieczność

To może nie zająć wiele, aby osoba czerpała korzyści z ćwiczeń. 15 minut każdego dnia może dodać do trzech lat życia przeciętnego człowieka, mówi The Lancet.

„Joga może znacznie zwiększyć elastyczność i wzmocnić rdzeń, jak nigdy dotąd, przy minimalnym wpływie na siebie. Dynamiczny opór sprawia, że ​​nieustannie angażujesz mięśnie, które podnoszą tętno, aby dostarczyć krew do mięśni ”- mówi Dallas Page, właściciel DDP Yoga.

długowieczność

Orzechy – poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia

Orzechy, zapakowane w składniki odżywcze, zawierają białko, przeciwutleniacze, błonnik i wiele korzystnych związków, pisze BBC Good Food.

Orzechy są doskonałym źródłem witamin i minerałów, w tym miedzi, niacyny, magnezu , potasu, kwasu foliowego oraz witamin B6 i E, stwierdza British Journal of Nutrition.

Proste dodanie kilku orzechów do codziennej diety może zapewnić dobre zdrowie, a nawet zwiększyć długość życia.

Żywność na bazie roślin – promowanie długiego życia i zdrowych nawyków

Istnieje możliwość, że osoby, które spożywają wiele różnych rodzajów owoców, orzechów, nasion, produktów pełnoziarnistych, fasoli i warzyw, mogą przedłużyć ich życie.

Maturitas stwierdza, że ​​te efekty są wynikiem bogatych składników odżywczych i przeciwutleniaczy, które zawierają pokarmy roślinne. Te składniki odżywcze obejmują również kwas foliowy, witaminę C, polifenole i karotenoidy.

Inne raporty z BMC Medicine and Circulation nie wykazują żadnych powiązań lub znacznie słabszych więzi z zaobserwowanymi negatywnymi skutkami głównie w odniesieniu do spożycia przetworzonego mięsa.

Powodem, dla którego odkrycia potwierdzają pogląd, że osoby spożywające więcej pokarmów roślinnych są zdrowsze, może być fakt, że weganie i wegetarianie mają tendencję do większej świadomości zdrowotnej.

Nie możemy kwestionować jednego faktu: jedzenie obfitości pokarmów roślinnych może mieć korzystny wpływ na zdrowie i długość życia.

Ci, którzy jedzą obfitość pokarmów pochodzenia roślinnego, są bardziej skłonni żyć dłużej i unikać wielu typowych problemów zdrowotnych.

Odłóż widelec – nie jedz więcej jedzenia niż potrzebujesz

Obecnie istnieje duże zainteresowanie powiązaniem między liczbą kalorii spożywanych przez człowieka a długością życia.

czasopiśmie Science Journal opublikowano kilka badań na zwierzętach, które wykazały, że zmniejszenie spożycia kalorii o 10-50 procent może zwiększyć maksymalną długość życia.

Według Live Science , The Daily Mail i The New England Journal of Medicine , badania przeprowadzone na ludziach znanych z długowieczności wykazały również powiązania między niższym spożyciem kalorii a dłuższą żywotnością.

Ważne jest, aby pamiętać, że próba ograniczenia kalorii w dłuższym okresie nie jest zwykle osiągalnym celem i często prowadzi do negatywnych skutków ubocznych, które mogą obejmować niską temperaturę ciała, zwiększony głód i zmniejszenie popędu płciowego, stwierdza badanie w Molekularne aspekty medycyny .

Nie wiadomo jeszcze, czy ograniczenie kalorii u ludzi przedłuża ich życie lub spowalnia proces starzenia się.

Ostatnie słowo : Chociaż istnieje możliwość zmniejszenia liczby spożywanych kalorii, może pomóc ci żyć dłużej i zwiększyć odporność, konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić, czy dotyczy to ludzi.

Palenie – główny odstraszacz długowieczności

Czy są jakieś zdrowe nawyki? Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie.

Jedno z badań wykazało, że palacze, którzy zrezygnowali z przyzwyczajenia przed ukończeniem 35 roku życia, mogliby zwiększyć długość życia nawet o 8-1 / 2 lat.

Nawet jeśli rzucisz palenie w wieku 60 lat, możesz dodać do swojego życia prawie cztery lata, jak podaje American Journal of Public Health i Archives of Internal Medicine . Może to być korzystne nawet dla tych, którzy nie zrezygnują z pracy do lat 80-tych.

Kiedy zgasisz ostatniego papierosa, może dodać lat do twojego życia. Zawsze można zrezygnować z korzyści niezależnie od wieku, w którym zdecydujesz się to zrobić.

Zmniejsz stres – zdrowe nawyki dodają lata

Istnienie stresu wpływa na długowieczność. Czy istnieją zdrowe nawyki zmniejszające stres?

„Stres jest często określany jako cichy zabójca i powoduje wiele szkodliwych, często pomijanych efektów, które mogą wprowadzić ból i napięcie w codzienne czynności, w tym pracę, szkołę, przyjaźnie, związki, a nawet nawyki snu. Może również powodować cierpienie fizyczne i może objawiać się bólem głowy, rozstrojem żołądka lub bólem pleców. Stres może zmniejszać zdolność układu odpornościowego do zwalczania przeziębienia i innych chorób, które normalnie organizm mógłby odeprzeć ”- mówi Dan Buettner, założyciel Blue Zones.

„Możliwe jest być żywym i zdrowym, czuć się lepiej o sobie i czuć się atrakcyjnym w jakimkolwiek ciele, które zamieszkujemy. Możliwe jest osiągnięcie zdrowej wagi poprzez zrzucanie zasad diety i ufanie wewnętrznym mechanizmom, takim jak głód, apetyt i sytość. Nowy paradygmat – Zdrowie w każdym rozmiarze – promuje szczęście i zdrowie dla ludzi każdej wielkości – i ufając, że nasze ciała wiedzą najlepiej, jak osiągnąć i utrzymać zdrową wagę. Dziesięciolecia badań wyjaśniają: zabezpieczenia biologiczne zapobiegają utracie wagi przez większość ludzi, pomimo czujnej diety i ćwiczeń fizycznych.Badania pokazują również, że organizm ma wbudowany system regulacyjny, aby utrzymać zdrową wagę, gdybyśmy tylko mieli do niego zaufanie. ”- stwierdza dr Linda Bacon .

Śmiech i optymizm mogą być dwiema kluczowymi częściami rozwiązania stresu.

„Badania wykazały, że medytacja może również poprawiać objawy stanów związanych ze stresem, przewlekłych schorzeń i zwiększać poczucie dobrego samopoczucia. Inną wielką korzyścią, która wydaje się sprzeczna z intuicją, jest to, że magicznie osobiście odkryłem, że im więcej medytujemy, tym więcej czasu mamy.” dzieli Lystia Putranto z BookMeditationRetreats .

Ostatnie słowo : „Kobiety w wieku średnim są bardziej podatne na negatywne skutki stresu dzięki wszystkim innym, co dzieje się z hormonami. Jakość żywności i ćwiczenia wysokiej jakości stają się kluczowymi czynnikami optymalnego zarządzania energią i wagą. Ciało w stresie trzyma się na wadze. To forma samozachowawczości. Kiedy jesz mniej niż chce ciało, to stres. Podczas ćwiczeń to także stres. Nawet zdrowe ćwiczenia to stres. Jeśli zrobisz to z powolnym postępem i odzyskasz równowagę między sesjami, uczynisz to bardziej odpornym, ale podczas ćwiczeń walczysz z pragnieniem bycia w spoczynku!” Stwierdza Debra Atkinson, założycielka Flipping Fifty.

Kurkuma – przyprawa na długowieczność

Kurkuma jest najpopularniejszą przyprawą o właściwościach przeciwstarzeniowych. Może tak być, ponieważ zawiera związek, kurkuminę, związek wysoce bioaktywny.

Uważa się, że kurkumina wspomaga funkcjonowanie serca, płuc i mózgu ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Niektórzy uważają, że pomaga to chronić przed problemami związanymi z procesem starzenia się, zgodnie z The International Journal of Biochemistry & Cell Biology , Advances in Experimental Medicine and Biology.

Według badań przeprowadzonych w BioMed Research International , Biofactors i International Journal of Biomedical Science, kurkumina wiąże się ze zwiększoną długością życia owadów i myszy.

Żadne z tych odkryć nie zostało powtórzone w każdym badaniu na ten temat , a obecnie nie ma badań na ludziach dostępnych obecnie do przeglądu.

Pomimo tego braku informacji, kurkuma jest regularnie stosowana w Indiach i jest w większości uważana za bezpieczną.

Zdrowe nawyki obejmują dodawanie trochę dodatków do przypraw do przygotowanej żywności.

Kurkumina jest podstawowym związkiem bioaktywnym w kurkumie i zawiera zarówno właściwości przeciwutleniające, jak i przeciwzapalne. Według niektórych badań na zwierzętach może to wydłużyć czas życia.

kurkuma a długowieczność

 

Zapewnij długowieczność i dobre zdrowie – śpij spokojnie

Sen jest niezbędny do utrzymania funkcji komórek i pomaga w gojeniu ciała i jednym z głównych zdrowych nawyków.

Według ostatnich badań w Frontiers in Aging Neuroscience , istnieje związek między pojęciem “długowieczność” a regularnymi wzorami snu. Oznacza to przechodzenie na emeryturę i budzenie się mniej więcej o tej samej porze każdego dnia.

Czas trwania snu jest czynnikiem długowieczności, ponieważ zarówno za mało, jak i za dużo jest niezdrowe.

Naukowcy są zdania, że ​​brak snu może powodować stan zapalny i zwiększać ryzyko rozwoju otyłości, pisze National Health Service i The Daily Mail. Wszystkie te warunki są związane z mniejszą liczbą lat życia.

Z drugiej strony uważa się, że zbyt dużo snu może prowadzić do niskiej aktywności fizycznej, bezrobocia i niezdiagnozowanych warunków zdrowotnych, które mogą zmniejszyć potencjalną długość życia osoby.

Ostatnie słowo: najzdrowszy wzór snu obejmuje 7-8 godzin snu każdej nocy.

Czy picie alkoholu w umiarkowaniu jest zdrowym nawykiem?

Uważa się, że wino jest bardzo korzystne, ponieważ zawiera znaczną ilość przeciwutleniaczy polifenolowych.

Zalecana ilość alkoholu do spożycia, którą należy sklasyfikować jako umiarkowaną, wynosi 1-2 jednostki dziennie lub mniej (maksymalnie 7 jednostek tygodniowo) dla kobiet i mniej niż trzy jednostki dziennie (14 jednostek tygodniowo) dla mężczyzn, stwierdza The Medical News Today .

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest brak wiarygodnych badań potwierdzających założenie, że korzyści płynące z umiarkowanego picia są bardziej znaczące niż te, które wynikają z braku spożywania alkoholu.

Oznacza to, że nie powinieneś pić za możliwe korzyści zdrowotne, jeśli jeszcze nie pijesz.

Ostatnie słowo : każdy, kto pije alkohol, musi zrozumieć potrzebę utrzymania umiarkowanego spożycia, aby zapobiec problemom. Wino może być dla tego korzystne.

Pij kawę / herbatę – to zdrowe nawyki zwalczające ryzyko chorób zdrowotnych

Umiarkowane spożycie zarówno herbaty, jak i kawy może zapewnić korzyści dla zdrowego starzenia się i przedłużonego życia.

Sumienność – uważność poprawia długowieczność

Zdrowe nawyki i bycie sumiennym oznacza, że ​​osoba może być skuteczna, zdyscyplinowana, zorganizowana i skoncentrowana na celach.

Przeprowadzono badania w Journal of Health Psychology, które dotyczyły podążania 1500 chłopców i dziewcząt w starszym wieku. Te dzieci uznano za zdyscyplinowane, zorganizowane i wytrwałe, a dane z badania wykazały, że żyją o 11 procent dłużej niż ci, którzy nie byli tak sumienni.

„Utrata 1-2 funtów tygodniowo jest bezpiecznym wskaźnikiem utraty wagi. Najlepszą częścią tej zrównoważonej utraty wagi jest to, że nie wymaga całkowitej zmiany diety. Można to osiągnąć poprzez ograniczenie około 500 kalorii dziennie dzięki prostym zmianom. Zamień sos do sałatek: Dwie łyżki sosu ranczo dodają dodatkowe 145 kalorii i 15 gramów tłuszczu. Zamiana na ocet balsamiczny (trzymaj olej) zapewnia tylko 30 kalorii i 0 gramów tłuszczu. Zamień sodę na wodę: jedna 12-litrowa puszka sody ma 140 kalorii. Zastąp go szklanką lodowatej wody lub seltzera, który ma zero kalorii, co czyni go idealnym wyborem dla nawodnienia. Dodaj plasterki owoców cytrusowych, truskawek lub ogórka, aby smak był bardziej atrakcyjny, co może pomóc Ci pić więcej. ”- mówi Alyssa Rothschild , RDN, CDN.

„Uważność okazała się skuteczna w radzeniu sobie z jedzeniem emocjonalnym i utratą wagi. Uważne jedzenie to praktyka spowalniania, angażowania wszystkich zmysłów, zatrzymywania się między ukąszeniami, aby wziąć oddech i budować świadomość naszego wewnętrznego krajobrazu. Kiedy stajemy się bardziej świadomi, możemy zacząć lepiej rozumieć nasze wyzwalacze emocjonalne i reakcje na stres oraz zmieniać nasze zachowanie, aby dokonywać zdrowszych wyborów. ”- powiedziała Chrissa Santoro , dyrektor ds. Komunikacji zewnętrznej i nauczycielka jogi w Omega Institute for Holistic Studies w Rhinebeck w Nowym Jorku .

Powodem tego jest fakt, że ci, którzy są sumienni, nie są tak narażeni na ryzyko i negatywne reakcje na stres, ale częściej odnoszą sukces zawodowy i podejmują odpowiedzialne decyzje dotyczące swojego zdrowia.

Sumienność rozwija się na każdym etapie życia i zaczyna się od prostych rzeczy i idzie do przodu.

Ostatnie słowo : „Ludzie zawsze myślą, że jest szybka naprawa: oczyszczenie , detoks, smoothie, ujęcie itp. Rzeczywistość jest taka: zmiana odżywiania jest powolna. Zrównoważone nawyki wymagają miesięcy, a nawet lat, aby stworzyć i utrzymać. Zmiana odżywiania zmienia małą część tego, kim jesteś; ważne jest, aby to uszanować. ”stwierdza Monica Auslander Moreno, MS, RDN z Essence Nutrition .

Ostateczne spojrzenie na zdrowe nawyki związane z długowiecznością

Chociaż genetyka jest częściowo odpowiedzialna za długowieczność, znaczna część sposobu, w jaki żyjesz, pozostaje pod twoją kontrolą.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, jeśli masz ochotę osiągnąć starość.

Artykuł Długowieczność (11 nawyków) – 12 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Mon, 17 Jun 2019 21:37:11 +0000


» 7 potraw, których należy unikać – 8 rzeczy, które musisz wiedzieć

Czasami sprawia, że przybierasz na wadze i prowadze to do problemów zdrowotnych. Pogarszają nawet nastrój i obniżają motywację. Czasami wydaje się, że każdy „guru” ma swoją

Artykuł 7 potraw, których należy unikać – 8 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Czasami sprawia, że przybierasz na wadze i prowadze to do problemów zdrowotnych. Pogarszają nawet nastrój i obniżają motywację. Czasami wydaje się, że każdy „guru” ma swoją listę dobrych i złych potraw. Na szczęście nasz zespół ekspertów przygotował dla Ciebie prawdziwe informacje na temat tej przejrzystej, łatwej do odczytania listy produktów spożywczych oraz potraw, z których możesz trzymać się z daleka.

Oleje roślinne i nasienne z potraw

Do niedawna w naszej historii ewolucji nie byliśmy narażeni na rodzaj oleju pochodzącego z warzyw i nasion. Tak więc oleje takie jak olej kukurydziany i olej sojowy są nienaturalne dla naszych ciał. Problem z nasionami i olejami roślinnymi to ich wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-6. Aby być zdrowym, potrzebujemy kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w określonym stosunku. Powinieneś spróbować uzyskać więcej omega-3 niż omega-6 w swojej diecie.

Jeśli jesz za dużo omega-6 z potraw, możesz skończyć się zapaleniem. Prowadzi to do innych problemów zdrowotnych, które utrudniają życie. Inną kwestią związaną z nasionami i olejami roślinnymi jest to, że zawierają tłuszcze wielonienasycone. Mają one obfite reaktywne wiązania podwójne, co czyni je wrażliwymi na utlenianie. Krótko mówiąc, nadużywanie nasion i olejów roślinnych w gotowaniu może powodować choroby, takie jak zapalenie i problemy sercowo-naczyniowe (patrz na badania w Current Genomics, The British Journal of Nutrition i Vascular Pharmacology). Postaraj się ograniczyć spożycie kwasów tłuszczowych omega-6, jednocześnie zwiększając poziom kwasów omega-3. Możesz to zrobić poprzez włączenie większej ilości tłustych ryb do swojej diety.

Niskotłuszczowe i dietetyczne opcje żywieniowe

Firmy, które masowo produkują śmieciowe jedzenie, mają bardzo inteligentnych ludzi, którzy reklamują to. Często nieuczciwie sprzedają swoje produkty jako „dietę niskotłuszczową”, aby przekonać ludzi do kupowania. Ale prawda jest taka, że ​​produkty te nie są tak zdrowe, jak chcieliby producenci. W rzeczywistości pokarmy „dietetyczne”, „pełnoziarniste” i „niskotłuszczowe” zazwyczaj zawierają większe ilości cukru. Cukier z potraw jest dla ciebie o wiele gorszy niż tłuszcz. Zawsze czytaj etykietę przed zakupem nowego produktu. Nie daj się nabrać na błyskotliwe określenia, takie jak „niskotłuszczowa” i „dieta”. Zwróć szczególną uwagę na zawartość odżywczą.

Gluten w twoich potrawach

Badania przeprowadzone przez The Journal of American College of Nutrition i The Mayo Clinic Proceedings sugerują, że niektórzy ludzie nie reagują dobrze na gluten lub całą pszenicę. Cała pszenica może podnieść poziom cholesterolu. Innym ważnym powodem trzymania się z dala od całej pszenicy jest to, że ma ona bardzo wysoki numer indeksu glikemicznego. Rezultat jest taki, że wkrótce po zjedzeniu całej pszenicy masz ochotę na więcej wysokowęglowego jedzenia (potraw).

potraw, gluten free na odchudzanie

Przeprowadzono wiele badań nad efektami diet o niskiej zawartości węglowodanów (patrz Annals of Internal Medicine i The Lancet ). Te diety pozwalają uniknąć spożywania cukrów i skrobi. Według tych badań ludzie, którzy chcą schudnąć, lepiej eliminują wszystkie ziarna ze swojej diety.

Jeśli utrata masy ciała nie jest problemem, to wyeliminowanie ziaren i zastąpienie ich zdrowszymi, bezglutenowymi ziarnami, takimi jak owies i ryż, jest dobrym wyborem. Najważniejsze jest to, że ziarna nie zawierają żadnych niezbędnych składników odżywczych, które nie występują w obfitości w warzywach i produktach pochodzenia zwierzęcego. Jeśli chcesz zachować zdrową dietę z dobrych potraw, najlepiej jest zmniejszyć liczbę rafinowanych zbóż, które jesz. Podczas gdy możesz jeść zboża takie jak ryż i owies, jeśli jesteś w dobrym zdrowiu, najlepiej jest przygotować warzywa i produkty pochodzenia zwierzęcego jako podstawę swojej diety.

Czy syropy cukrowy oraz kukurydziany to fast foody?

Nic dziwnego, że cukier jest na liście śmieciowej żywności. Cukier ma niewielką wartość odżywczą i jest źródłem pustych kalorii, jak podaje The Nursing Journal , The New Zealand Medical Journal i The Journal of the American Dietetic Association . To prawda, że ​​rafinowany cukier nie zawiera żadnych niezbędnych składników odżywczych w zamian za jego wysoką zawartość kalorii. Ale to nie jedyny powód, dla którego cukier jest dla ciebie zły.

cukier oraz odchudzanie

Według wielu badań w Diabetes , PLoS One , JAMA Internal Medicine , Postępie w chorobach sercowo-naczyniowych , Nutrition i International Journal of Cancer , cukier jest bezpośrednio związany z niektórymi z największych chorób zachodzących w społeczeństwie zachodnim.

I jest fakt, że cukier ma tendencję do bardzo uzależniających, mówi badanie Neuroscience i Biobehavioral Reviews . Łatwo się upijasz. Przyrost masy ciała jest nieunikniony. Trzymaj się z dala od cukru za wszelką cenę. Szczególnie trzymać z dala od słodzonych napojów (w tym napojów gazowanych i soków owocowych), słodkich przekąsek i suszonych owoców.

Junk Foods (potrawy) zawierające tłuszcze trans

Tłuszcze trans zostały zmodyfikowane, aby zwiększyć ich trwałość i być stałe w temperaturze pokojowej.Proces związany z tłuszczem trans obejmuje wysokociśnieniowy i wodorowy gaz (patrz Canadian Journal of Dietetic Practice and Research and Food & Nutrition Research ). Kiedy myślisz o intensywnych przemianach chemicznych, przez które przechodzą te tłuszcze, nie jest niespodzianką, że są dla ciebie złe. Kiedy jesz tłuszcz trans, podnosi poziom cholesterolu LDL (złego rodzaju cholesterolu), jednocześnie obniżając cholesterol HDL (dobry rodzaj).

Tłuszcz trans podnosi również tłuszcz brzuszny , co jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych, wynika z badań przeprowadzonych w ramach Obesity i Obesity surgery. Nie jedz tłuszczów trans. Kropka. Mogą prowadzić do problemów z sercem i poważnej choroby.

Tłuszcze trans na zdrowie

Czy przetwarzane produkty żywnościowe są unikane?

Po co unikać śmieciowych produktów, które są przetwarzane? Są wygodne, ale czy są niezdrowe?Troska o przetworzoną żywność dotyczy sztucznych składników (patrz BMJ Open and Public Health Nutrition ). Wybierz prawdziwe jedzenie nad przetworzoną żywnością. Jest dla ciebie lepsze, świeże i daje więcej energii!

Sztuczne słodziki ukryte w fast foodach

Sztuczne substancje słodzące są ogólnie uważane za bezpieczne; plus to bez kalorii. Jedną z niewielu substancji słodzących niewymienionych na liście produktów spożywczych jest stevia.

Wnioski dotyczące fast foodów oraz potraw

Życie zdrowe to często dokonywanie właściwych wyborów.  Wiele smacznych potraw jest również dla Ciebie dobre. Unikanie pokarmów z tej listy zapewni ci lepsze zdrowie i da ci więcej energii!

Artykuł 7 potraw, których należy unikać – 8 rzeczy, które musisz wiedzieć pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Sun, 16 Jun 2019 14:12:40 +0000


» 25 zdrowych przekąsek dla Twojej diety odchudzającej

Te 25 zdrowych przekąsek pomogą Ci zaspokoić głód w biegu, nie przerywając diety odchudzającej! Twaróg + siemię lniane i cynamon Ta kombinacja oferuje wiele

Artykuł 25 zdrowych przekąsek dla Twojej diety odchudzającej pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Te 25 zdrowych przekąsek pomogą Ci zaspokoić głód w biegu, nie przerywając diety odchudzającej!

Twaróg + siemię lniane i cynamon

Ta kombinacja oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Stanowią satysfakcjonującą i super zdrową przekąskę!

Według Appetite i SFGate twaróg zawiera dużo białka, co czyni go bardzo sycącym i pomaga ograniczyć apetyt. Odmiany sera twarogowego pełnotłustego zawierają sprzężony kwas linolowy, o którym wiadomo, że pobudza redukcję tkanki tłuszczowej.

Na prostą przekąskę z tych prostych składników wystarczy wymieszać ½ szklanki twarogu, jedną łyżkę siemienia lnianego i ½ łyżeczki cynamonu. Możesz także dodać wybrany słodzik.

Ten szybki przepis zapewnia 15 gramów białka na mniej niż 150 kalorii.

Pomidory czereśniowe z mozzarellą

Pomidory i ser mozzarella to idealnie dopasowane połączenie smaku.

Mozzarella ma swoje zalety. Według danych Self Nutrition i The American Journal of Clinical Nutrition, zawiera dużo białka, wapnia i witaminy B12. Podnosi również poziom cholesterolu HDL, co zmniejsza ryzyko problemów z sercem.

Wypełniona przekąska 1 szklanki pomidorków cherry z 1 uncją sera mozzarella ma mniej niż 200 kalorii!

Mozzarella a zdrowe odchudzanie

Łosoś w puszkach lub sardynki

Przetwory rybne w puszkach są świetne, gdy jesteś w podróży. Są zdrowe i nie wymagają chłodzenia!

MedlinePlus twierdzi, że łosoś i sardynki dają wysoki poziom kwasów tłuszczowych omega-3, co zmniejsza ryzyko chorób serca i problemów zdrowotnych.

Ryba dostarcza organizmowi bardzo potrzebnego potasu, witaminy B-12, białka i magnezu .

Zaledwie 3,5 uncji łososia lub sardynek ma do 23 gramów białka przy 200 kaloriach.

Roladki z indyka

Roladki z indyka smakują wspaniale i są doskonałe dla twojego zdrowia.

Zawierają odpowiedni rodzaj białka. To zaspokaja twój apetyt i pomaga spalać kalorie (patrz recenzja w American Journal of Clinical Nutrition).

Ponadto roladki są bardzo łatwe do przygotowania. Prosta receptura 20 gramów białka i 180 kalorii obejmuje pobranie czterech plastrów piersi z indyka, 4 łyżeczek sera śmietankowego i czterech pikli lub pasków ogórka.

Wszystko, co musisz zrobić, to rozłożyć jedną łyżeczkę sera śmietankowego na każdym kawałku piersi z indyka, a następnie ogórka kiszonego. Następnie zwiń i ciesz się!

Ser Ricotta z Kakao W Proszku

Ser Ricotta jest fantastyczny dla zdrowych przekąsek! To jest dobre dla ciebie i może być przystosowane do użycia we wszelkiego rodzaju smacznych daniach.

Możesz mieszać ser ricotta z owocami, warzywami, a nawet upiec w serniku. Lub, jeśli masz mało czasu, możesz to zrobić sam!

Oto szybki poczęstunek na bazie sera ricotta, gdy się spieszysz:

Weź ½ szklanki sera ricotta, dodaj 1 łyżeczkę proszku kakaowego (niesłodzone) i wymieszaj. Jeśli masz słodycze, możesz dodać słodzik do wyboru.

Jarmuż do diety odchudzającej

Jarmuż ma wiele korzystnych właściwości. Według Journal of Agricultural and Food Chemistry oraz Advances in Nutrition, jest bogaty w błonnik i zawiera antyoksydanty.

W rzeczywistości pojedyncza filiżanka jarmużu ma ponad 100% dziennej wartości trzech niezbędnych witamin: A, K i C, zgodnie z danymi dotyczącymi odżywiania.

Weź 1 filiżankę małych liści kapusty, jedną łyżkę oliwy z oliwek i ½ łyżeczki soli. Wymieszaj je w misce, a następnie umieść liście na blasze do pieczenia. Piec przez 10-15 minut w 350F. Voila! Masz stertę pysznych chipsów z jarmużu.

Plasterki Ogórka z Hummusem

Ogórek i hummus to niesamowicie zdrowe połączenie!

Ogórki są fantastycznym źródłem kaburbitacyny E, substancji, która ma potencjał walki z rakiem, zgodnie z International Journal of Clinical and Experimental Patology.

Hummus, który jest wytwarzany z ciecierzycy, oliwy z oliwek i czosnku, wzmacnia serce i zatrzymuje stany zapalne, mówi badanie w British Journal of Nutrition.

Pokrój ogórki, zanurz je w 3,5 uncji hummusu i zjedz! Ta satysfakcjonująca przekąska ma niskie 180 kalorii!

ogórek oraz odchudzanie

Nasiona chia w przypadku diety odchudzającej

Według WebMD nasiona chia zawierają duże ilości błonnika. Możesz ich używać do wszelkiego rodzaju diet, np. diety odchudzającej – ketogenicznej i wegańskiej.

Jedną z zalet jedzenia nasion chia jest to, że są one jednym z najlepszych źródeł przeciwutleniaczy zwalczających stany zapalne, stwierdza Journal of Chromatography.

Nasiona Chia same w sobie nie mają wiele smaku. Mają zabawną konsystencję, która przypomina galaretkę. Można jednak użyć nasion chia w niektórych potrawach i deserach zawierających wiele smaków. Nasiona Chia są tego doskonałym przykładem.

Potrzebujesz jednej łyżki nasion chia, 1/3 szklanki wody, jednej łyżki proszku kakaowego i jednej łyżki masła orzechowego.

W misce wymieszaj nasiona chia i wodę. Przykryj pojemnik i zostaw go w lodówce na pół godziny.Następnie zamieszaj kakao w proszku i masło orzechowe (lub masło migdałowe). W razie potrzeby dodaj słodzik.

„Masło migdałowe jest wypełnione białkiem, błonnikiem i zdrowym tłuszczem – ma wszystkie główne makroskładniki odżywcze, abyś mógł przez jakiś czas iść. Spożywanie jednej do dwóch łyżek stołowych jako części zdrowej przekąski może pomóc w utrzymaniu dobrego poziomu energii i uniknięciu tych bolesnych wypadków, które mają tendencję do plagi ludzi przez cały dzień. ”- mówi Jill Ginsberg, certyfikowany trener holistycznego zdrowia.

Zdrowe wołowe sztyfty lub wołowe patyczki

Sztyfty wołowe mogą być sprytnym sposobem na uzyskanie dodatkowego białka, gdy masz mało czasu. Musisz jednak wybrać zdrowy rodzaj.

Problem częśto polega na tym, że są zrobione z wielu konserwantów i cukru.

Zazwyczaj patyczki wołowe nie mają cukru. Problem z wieloma głównymi patyczkami wołowymi polega na tym, że są one wytwarzane z mięsa niskiej jakości.

Kluczem jest znalezienie szarpanych i wołowych patyczków z wołowiny i soli. Trzymaj się z dala od szarpnięć, które mają zbyt wiele składników.

W ten sposób wiesz, że twoja wołowina jest dobrej jakości i że wszystkie te dodatkowe, wątpliwe składniki pozostają poza twoim ciałem.

Według danych Self Nutrition, patyczki wołowe często dają około 7 gramów białka na uncję, co jest doskonałe!

Edamame – top diety odchudzającej

Edamame jest zrobiony z soi, która jest niedojrzała i parzona.

To idealna przekąska dla wegetarian lub każdego, kto chce spróbować czegoś nowego.

Z edamame otrzymujesz ogromne pomoce antyoksydacyjnego kaempferolu. Ta substancja odżywcza jest związana z utratą wagi i może nawet pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, mówi badanie w Bioscience, Biotechnology i Biochemistry.

Kolejną zaletą jedzenia edamame jest wysoki poziom kwasu foliowego, żelaza, manganu i białka, dodaje The Medical News Today.

Wierzcie lub nie, ta wyjątkowa potrawa może pochwalić się 17 gramami białka – wszystkie te składniki odżywcze zawierają mniej niż 200 kalorii!

Suszony Kokos do diety odchudzającej

Jeśli potrzebujesz czegoś napełniającego, wysuszony kokos jest najlepszym rozwiązaniem!

Niesłodzony kokos jest bogaty w tłuszcze średniołańcuchowe, które zwiększają metabolizm i zwiększają aktywność mózgu. Pomaga nawet schudnąć, sugerują badania z American Journal of Clinical Nutrition i The Journal of Nutrition.

Zawsze szukaj niesłodzonego suchego kokosa. Wiele pakowanych kokosów sprzedawanych w sklepach ma dużo cukru, z którego chcesz się trzymać. Badania w American Journal of Clinical Nutrition pokazują związek między cukrem a przyrostem masy ciała.

Suchy kokos ma 185 kalorii na uncję.

Awokado – najlepszy do diety odchudzającej

Oto mało znany sekret: Awokado to jedne z najzdrowszych pokarmów, jakie możesz zjeść, co jest świetną wiadomością, biorąc pod uwagę, jak smakują!

W rzeczywistości awokado pomaga obniżyć poziom LDL (złego) cholesterolu, mówi WebMD .

Awokado smakuje wspaniale, gdy dodaje się je do wszelkiego rodzaju potraw, w tym sałatek, kanapek, tacos.

Kiedy jesteś zajęty, możesz po prostu zjeść świeże awokado. Dodaj odrobinę soli i pieprzu do połowy średniej wielkości awokado, aby napełnić przekąskę zawierającą mniej niż 130 kalorii.

Ta smaczna uczta zapewnia organizmowi błonnik, potas, tłuszcz jednonienasycony i magnez.

Czerwona papryka z guacamole

Czerwona papryka ma wiele zalet zdrowotnych.

Podczas gdy wszystkie papryki są dla ciebie dobre, czerwone zawierają największą ilość przeciwutleniaczy. Jedzenie czerwonej papryki zapewnia kapsantynę, beta-karoten i kwercetynę, zgodnie z badaniem Journal of Food Science.

Czerwona papryka jest również pełna witaminy C. Jedna czerwona papryka ma ponad 300% dziennej wartości witaminy C, zgodnie z danymi dotyczącymi odżywiania.

Jeśli chcesz pożywnej przekąski pełnej zdrowego tłuszczu i błonnika (wszystko za mniej niż 200 kalorii), połącz jedną dużą czerwoną paprykę z 3 uncjami guacamole.

Plasterki Jabłkowe i Masło Orzechowe

Lubić słodycze? Plastry jabłek i masło orzechowe mogą zaspokoić Twoje pragnienie!

Jabłka dają ci mnóstwo błonnika (patrz tu). Zawierają również przeciwutleniacze polifenolowe, które zmniejszają ryzyko problemów z sercem i wzmacniają jelit, mówi Free Radical Biology and Medicine.

Masło orzechowe jest również świetne dla twojego serca. Zwiększa poziom cholesterolu HDL (dobrego), jednocześnie zmniejszając poziom cholesterolu LDL i triglicerydów.

Po prostu nie przesadzaj. Masło orzechowe jest bogate w kalorie, więc używaj go oszczędnie.

Pokrój średniej wielkości jabłko i ubierz jedną łyżkę naturalnego masła orzechowego. Ta aromatyczna kombinacja wypełnia apetyt na poziomie poniżej 200 kalorii.

jabłko do diety odchudzającej

Marchewki baby z dressingiem z sera pleśniowego

Marchewki czynią cuda dla twojego zdrowia. Są pełne karotenoidów, których organizm używa do produkcji witaminy A (SFGate i Self Nutrition Data).

Aby urozmaicić smak sparuj je z serem pleśniowym. Tłuszcz w niebieskim serze pomaga organizmowi wchłonąć karotenoidy w marchwi, twierdzą American Journal of Clinical Nutrition i The Linus Pauling Institute.

Porcja 3,5 uncji młodej marchwi z dwiema łyżkami sosu z sera pleśniowego sprawia, że ​​jest to bardzo satysfakcjonująca uczta. A najlepsza część? Liczba kalorii jest mniejsza niż 200!

Marynowane Serca Karczocha

Serca karczocha dają dużo ciosu, jeśli chodzi o odżywianie. Są też pełne smaku!

Jeśli chodzi o błonnik, witaminę K i folian, niewiele warzyw oferuje tyle, co serca karczocha .

Dodatkowo serca karczocha chronią niezbędne wyściółki w tętnicach. Według Life Sciences i The British Journal of Nutrition zawierają włókna prebiotyczne, które odżywiają dobre bakterie, które masz w jelitach.

Na inteligentną przekąskę mniejszą niż 200 kalorii, weź 3,5 uncji serca karczocha i marynuj ją w oliwie z oliwek.

Suszone pomidory

Dlaczego warto przekąsić suszone pomidory zamiast zwykłych?

Po pierwsze, suszone pomidory mają więcej likopenu niż zwykłe pomidory, mówi SFGate.

Również suszone na słońcu pomidory zazwyczaj pakowane są w oliwę z oliwek. To pomaga wchłonąć więcej likopenu, zgodnie z Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition.

Zgodnie z danymi na temat odżywiania, spożywanie 3,5 uncji suszonych na słońcu pomidorów w oliwie daje olbrzymie 170% potrzebnej witaminy C, przy nie więcej niż 20 kaloriach!

Whey Protein Shake

Szukasz czegoś, co utrzyma cię do czasu posiłku? Zdrową przekąską jest shake białka serwatkowego.

Białko serwatkowe pomaga ciąć tłuszcz i budować mięśnie. Pomaga także w ogólnym składzie ciała (patrz opinie z International Journal of Sport MetabolizmMedycyna i nauka w sporcie i ćwiczeniach oraz Odżywianie i metabolizm).

Chociaż na rynku jest wiele koktajli białka serwatkowego, nie wszystkie są sobie równe. Wybierz jeden bez dodatku cukru.

Chcesz zabójczego przepisu na shake białek serwatkowych? Ten pobiera około 200 kalorii i do 25 gramów białka.

Weź 8 uncji niesłodzonego mleka migdałowego, jedną miarkę serwatki w proszku i słodzika do wyboru.Jeśli chcesz, dodaj lód, aby wypełnić shake.

Wrzuć wszystkie te składniki do miksera. Po kilku sekundach będziesz mieć energiczny wstrząs, aby przejść przez cały dzień.

Seler z serem śmietankowym

Ta uczta jest świetna, jeśli szukasz czegoś o niskiej zawartości węglowodanów.

Piękno selera polega na tym, że zawiera duże ilości luteoliny. Ten antyoksydant zmniejsza stan zapalny, jak podaje The Journal of Agricultural and Food Chemistry i The University of Illinois News Bureau.

Aby dodać smaku, dodaj serek śmietankowy do selera. Jedzenie pięciu pałeczek z 2 uncjami twarogu zaspokaja apetyt za niespełna 200 kalorii.

Mieszane orzechy

Mieszane orzechy to świetna zdrowa przekąska.

Żucie orzechów daje uczucie pełności – a zjedzenie ich w umiarkowanych ilościach może pomóc Ci schudnąć (patrz WebMD i badania z The Journal of the American College of Nutrition i The International Journal of Obesity and Related Metabolic Disorders).

Według The Mayo Clinic , Harvard TH Chan School of Public Health i Nutrients, mieszane orzechy dają połączone korzyści z białka, błonnika i zdrowego tłuszczu. Średnio porcja 1 uncji ma około 180 kalorii.

Inną zaletą orzechów mieszanych jest to, że nie muszą być chłodzone. Dzięki temu są idealną przekąską w podróży lub w podróży.

Jajka na twardo

Jaja są najlepszym przyjacielem entuzjastów zdrowia.

Wśród innych składników odżywczych jajka na twardo są doskonałym źródłem białka, witaminy K2 i witaminy B12, pisze SFGate .

Jajka są również bardzo sycące. Pomaga to jeść mniej kalorii w ciągu dnia i potencjalnie prowadzi do utraty wagi (patrz badania z Nutrition Research i The Journal of the American College of Nutrition).

Podczas gdy niektórzy ludzie unikają jaj, ponieważ zawierają wysoki poziom cholesterolu, badania z Harvard TH Chan School of Public Health , The American Journal of Clinical Nutrition i British Medical Journal pokazują, że jaja nie przyczyniają się do problemów z sercem.

Zjedz dwa jajka na twardo = 13 gramów białka i tylko 14 kalorii.

Plastry gruszki z serem Ricotta

Co możemy powiedzieć? Uwielbiamy ser ricotta! I świetnie pasuje do gruszek.

Gruszki są fantastycznym źródłem przeciwutleniaczy polifenolowych. Skórka jest szczególnie bogata w te istotne składniki przeciwzapalne, jak to ma miejsce w Chemii Żywności .

Ricotta oferuje dużo wapnia i białka. Dorośli, którzy codziennie spożywają co najmniej 7 uncji sera ricotta, odnotowali poprawę masy mięśniowej, mówi badanie Interwencji Klinicznych w Wieku.

Na zdrową przekąskę weź 3,5 uncji sera ricotta na 1 małą pokrojoną gruszkę. Liczba kalorii wynosi około 250. Wzbogacasz się o całe 12 gramów białka!

Plastry kantalupa zawinięte w szynkę prosciutto

Kantalupa jest wyśmienita i pożywna.

Przeciwutleniacze w kantalupie pomagają zwalczać stany zapalne. Zmniejszają również ryzyko problemów z sercem i poprawiają wzrok, mówi The Medical News Today.

Jedzenie kantalupa zapewnia bardzo potrzebny potas, a także witaminy A i C, zgodnie z danymi dotyczącymi odżywiania.

Prosciutto to szynka peklowana na sucho. Połączenie go z kantalupem tworzy kombinację słodko-kwaśną.

Ciemna czekolada i migdały

Migdały i gorzka czekolada tworzą bogato satysfakcjonującą przekąskę, którą łatwo można zabrać ze sobą w podróż.

Ciemna czekolada jest odpowiednia dla twojego zdrowia z umiarem. Tylko upewnij się, że czekolada zawiera 70% lub więcej kakao, aby uzyskać pełne korzyści zdrowotne.

Migdały dostarczają dużo jednonienasyconego tłuszczu. Pomagają ci kontrolować poziom cukru we krwi.Ponadto migdały zmniejszają apetyt, pomagając schudnąć.

Ciemna czekolada i migdały mają wysoką zawartość magnezu. Jedz uncję każdego za słodki, pyszny smak, który nie przekracza 300 kalorii.

„Jedna garść surowych migdałów powstrzyma apetyt, napełni twoje ciało dobrymi tłuszczami i białkami i może zmniejszyć ryzyko przyrostu masy ciała. Tak długo, jak utrzymasz odpowiednią kontrolę porcji (pamiętaj: 22 migdały = 1 porcja), doświadczysz wielu dobrych rzeczy, które towarzyszą dodawaniu migdałów do diety odchudzającej. Wszelkie orzechy są zdrową przekąską, o ile ogranicza się ich porcję, ponieważ nawet jeśli są bogate w składniki odżywcze i zdrowe tłuszcze i błonnik, trochę idzie daleko. Pro-tip: 1/4 każdego kubka to porcja! ”Mówi Amy Shapiro MS, RD, CDN z Real Nutrition NYC.

Ser

Czasami ser świetnie smakuje sam i pasuje do diety odchudzającej.

Ser może być bogaty w tłuszcze nasycone, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​tłuszcze nasycone nie zwiększają ryzyka chorób serca, wynika z badań przeprowadzonych w Annals of Internal Medicine .

Również jedzenie sera nie wpływa na poziom cholesterolu LDL, nawet jeśli masz podwyższony poziom cholesterolu.

Śmiało i zjedz ser na 2 uncje. To tylko 200 kalorii i daje około 14 gramów białka!

Ostatnie słowa na temat zdrowych przekąsek

Z przekąskami nie ma nic złego. W rzeczywistości może to być dobre dla ciebie. Przekąski na pożywnych produktach pomagają uniknąć niezdrowych opcji, gdy zaczynają się twoje pragnienia.

„Jedną z moich ulubionych opcji na posiłek lub przekąskę jest koncepcja kanapki o otwartej twarzy.Czemu? Ponieważ jest prosty, nie wymaga wiele czasu na przygotowanie, jest niższy w węglowodanach, ma dużo białka (co oznacza, że ​​jesteś dłużej pełniejszy) i możesz przejść od jedzenia do klubu dla indyków w 2 sekundy! Wygraj dla mnie! Możesz przygotować własne opcje kanapek z otwartymi twarzami, wybierając po prostu węglowodany, białka i dodatki. Możesz to zrobić prosto, wybierając pieczywo pełnoziarniste, grillowaną pierś z kurczaka, plastry pomidorów i awokado lub możesz zrobić to trochę bardziej skomplikowane z serami i sosami, nadal zachowując zdrowie, ale zapewniając różnorodność” – stwierdza Jaime Mass, dietetyk .

Sztuką jest wybór zdrowych przekąsek. I jak pokazuje ta lista, jest wiele do wyboru (do diety odchudzającej)!

Artykuł 25 zdrowych przekąsek dla Twojej diety odchudzającej pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Sat, 15 Jun 2019 18:22:26 +0000


» Artroser – opinie, cena, skład. Czy ten suplement działa?

Artroser to produkt wytwarzany i sprzedawany w krajach europejskich. Ten suplement diety pomaga w leczeniu uszkodzeń chrząstki, aby uzyskać elastyczne stawy i zmniejszyć ból.

Artykuł Artroser – opinie, cena, skład. Czy ten suplement działa? pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Artroser to produkt wytwarzany i sprzedawany w krajach europejskich. Ten suplement diety pomaga w leczeniu uszkodzeń chrząstki, aby uzyskać elastyczne stawy i zmniejszyć ból. Użytkownik może spróbować i przetestować skuteczność produktu, przechodząc do jego oferty próbnej przed przystąpieniem do leczenia.

Czym jest suplement na stawy Artroser?

Wiele osób, zwłaszcza powyżej 45 lat, zajmuje się unieruchomieniem stawów, chronicznymi bólami co jakiś czas! Lepkie żele, opaski uciskowe i bolesne operacje są kłopotliwe. Artroser, z ulgą, okazał się dobrą i dostępną alternatywą dla wszystkich w celu złagodzenia bólu.

Potężny związek Glukozamina sprawia, że ten suplement diety przekonuje mocą odbudowy chrząstki stawowej. Poza tym produkt regeneruje kolana i skutecznie odwraca zmiany zwyrodnieniowe. Łagodzi stany zapalne, aby szybko zmniejszyć bolesne odczucia. Z pewnymi silnymi korzyściami (które opisano poniżej) może to być dobra opcja dla złagodzenia bólów stawów.

Redakcja Poleca Flexidium 400 – najlepszy suplement na stawy!

Zalety stosowania flexidium 400Flexidium 400:

  • Skutecznie wspiera zdrowie i funkcjonowanie stawów
  • Zawiera kwas hialuronowy, substancję znajdującą się w zdrowym płynie stawowym, która wspomaga smarowanie stawów w celu zapewnienia płynnego ruchu
  • Zawiera witaminę D, wapń i magnez dla zdrowych kości
  • Bez skutków ubocznych
  • Jest w 100% naturalny

Ten w 100% naturalny suplement wspierający staw łączy tylko naturalne składniki (natch), aby pomóc naprawić uszkodzenia, złagodzić ból oraz osiągnąć i utrzymać zdrowe stawy. Działa to w ten sposób: oprócz zmniejszenia bólu związanego z niezdrowymi stawami, suplement działa na rzecz zmniejszenia sztywności, zwalczania stanów zapalnych, zachowania chrząstki i nawilżenia stawów, powoli dodając elementy budulcowe, aby powrócić do zdrowego funkcjonowania stawów.!

Kto jest producentem Artrosera?

Mózgiem stojącym za formułą Artrosera jest RevitaPharm, która ma siedzibę w Polsce. Firma ta oferuje szeroką gamę produktów zdrowotnych, które oferują klientom takie kategorie, jak dodatki dla mężczyzn, suplementy sportowe i kulturystyczne, suplementy na ogólny stan zdrowia, dla urody, utraty masy ciała i tak dalej.

Wszystkie formuły określane są jako najnowsze rozwiązania technologiczne o najlepszej kompozycji. Firma dostarcza tylko w Europie.

Artroser Pain Relief przeznaczony jest dla konsumentów, którzy już mają uszkodzenia stawów i chcą rozpocząć leczenie. Leczenie jest łatwe do zintegrowania przez konsumentów, a ból ustąpi, gdy leczenie zostanie skończone.

Artroser – skład oraz działanie składników?

Artroser skład - Glukozamina opinie

Kwas hialuronowy wykres

Połączenie wymienionych trzech składników sprawia, że ta formuła jest wyjątkowa i skuteczna.

Kompleks glukozaminyUmożliwia twojemu ciału wytwarzanie większej ilości więzadeł.
Siarczan chondroitynyMoże sprawić, że Twoje odcienie będą łatwe do przenoszenia.
MetylosulfonylometanMoże pomóc wzmocnić mięśnie i więzadła.
Witamina CUmożliwia organizmowi dostarczenie kolagenu, czegoś, co jest wymagane w tkance stawowej.
ImbirMoże pomóc w udręce stawów i pomóc zatrzymać podrażnienie stawów.

Jak działa ta formuła na stawy?

Poniżej znajduje się spis przykładów dotyczących działania:

Artroser – opinie. Zalety oraz wady podczas stosowania

Zalety produktu:

Wady podczas stosowania:

W jaki sposób prawidłowo stosować Artroser?

Powodem, dla którego ten suplement zyskuje na popularności, jest jego formuła oparta na pigułkach dietetycznych. Każda kapsułka ma 500 mg i masz 30 takich tabletek w jednej butelce!

Ściśle przestrzegać spożycia jednej pigułki dziennie, przekroczenie dawki może spowodować komplikacje zdrowotne. Możesz łączyć suplement ze zdrową żywnością i regularnie ćwiczyć, aby cieszyć się maksymalnymi korzyściami.

Artroser – cena oraz kto musi korzystać z tego dodatku?

artroser opinie cena

Osoby w wieku 40 lat z bólami stawów i trudnościami z ruchami mogą idealnie wykorzystać ten suplement, według producenta. Jednak inne osoby również mogą spożywać te tabletki, które mają trudności ze stawami i kolanami. Sportowcy i osoby otyłe są lepiej przystosowane do tego produktu, ponieważ ich stawy są bardziej obciążone.

Aktualna cena oferty pojedynczego opakowania wynosi 57 EUR.

Możesz pobrać produkt ze strony internetowej lub ze sklepów partnerskich i sklepów internetowych, których uwierzytelnienie jest gwarantowane.

Artroser – czy ten suplement jest bezpieczny?

Ponieważ szczegóły opisują to jako formułę bez efektów ubocznych, można ją określić jako bezpieczną w użyciu. Ponadto oczekuje się, że wystąpią pewne zagrożenia dla zdrowia, ale nie wszyscy użytkownicy mogą na nie cierpieć. Istnieją pewne objawy związane z Artroser. Może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, na przykład wściekły żołądek i rozluźnienie jelit. To więcej, może również na krótko zwiększyć tętno i zwiększyć efekty uboczne astmy. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem.

Artroser opinie oraz bezpieczeństwo

Co zrobić, jeśli jesteś niezadowolony z wyników Artrosera?

Witryna wspomniała o łatwym zwrocie z pełną polityką zwrotu, jednak szczegóły nie są ujawniane!

Artykuł Artroser – opinie, cena, skład. Czy ten suplement działa? pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Tue, 26 Mar 2019 23:03:29 +0000


» Opinie o Detosil – cena, skład oraz skutki uboczne

Czy cierpisz na problemy z nadwagą? Wiemy, wielu innych ludzi też. Niezależnie od tego, na rynku nie ma jednego środku, który zaspokoiłby Twoje potrzeby.

Artykuł Opinie o Detosil – cena, skład oraz skutki uboczne pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Czy cierpisz na problemy z nadwagą? Wiemy, wielu innych ludzi też. Niezależnie od tego, na rynku nie ma jednego środku, który zaspokoiłby Twoje potrzeby. Staraj się nie stresować. Co więcej, ostatnio mamy dla ciebie odpowiedni suplement. Detosil zawiera wapń i potas oraz pomaga w redukcji masy ciała w najbezpieczniejszy i najszybszy sposób. Więc widzisz, że ten suplement jest warty uwagi. Ale czy naprawdę działa?

Oprócz redukcji masy ciała, Detosil dodatkowo wydala każdą truciznę z twojego ciała, a Twoim celem jest, abyś pozostał ożywiony i konsekwentnie wzmacniany. W dzisiejszych czasach całe pożywienie, które spożywamy, zawiera kilka lub alternatywne rodzaje trucizn. Z tego powodu ważne jest, abyśmy rutynowo oczyszczali nasze ciała. W tym celu musisz zacząć wykorzystywać wiele normalnych rozwiązań, takich jak naturalne produkty. W każdym razie nie jest to zawsze możliwe, ponieważ jesteśmy tak zajęci, że radzenie sobie z tym jest niezwykle kłopotliwym zadaniem.

Utrata wagi i odpędzanie robactwa – oba powinny być możliwe tylko przy użyciu jednego produktu. Atak pasożytniczy może wystąpić w dowolnym momencie z powodu nieczystych i niedostatecznie oczyszczonych warzyw i owoców. Producent Detosil obiecuje, że kapsułki mają doskonały wpływ na organizm. Funty powinny opadać, a pasożyty znikać. Czy to naprawdę działa?

BurnBooster – idealny suplement na odchudzanie!

BurnBoosterRedakcja Poleca!

BurnBooster – Idealny Suplement na Odchudzanie.

  • Walczy z nadwagą
  • Zawiera w sobie wyjątkowo naturalne składniki
  • Są dużo pozytywnych opinii klientów
  • Przyspiesza metabolizm

Wygląda na to, że BurnBooster ma solidny profil składników, stosując odpowiednie dawki. Liczne składniki użyte w produkcie mają silne wsparcie kliniczne, takie jak kofeina i zielona herbata. Zastosowane składniki mają również wysoki poziom bezpieczeństwa!

Jak twierdzi producent, w celu szybkiego zmniejszenia masy ciała Detosil zawiera ponad 60% kwasu hydroksycytrynowego, który działa jako środek pobudzający organizm do redukcji masy ciała.

kwas hydroksycytrynowy

Niestety, musimy już zwrócić uwagę, że producent Detosil opiera się na podejrzanych sztuczkach sprzedażowych, takich jak fałszywe ekspertyzy i fikcyjne recenzje. Z powodu tych faktów szukaliśmy alternatywy, którą następnie porównaliśmy z Detosilem.Zwycięzca porównania jest jasny.

Redakcja Poleca! Porównanie Detosil oraz jednego z najskuteczniejszych środków na odchudzanie (według opinii użytkowników) – BurnBooster

Nazwa produktuBurnBoosterDetosil
Sprawdż Teraz!
Jakość składników5/53.5/5
Skuteczność4.9/53.7/5
Bezpieczeństwo5/54/5

Jak działa Detosil – opinie naszej redakcji

Wykonywanie od czasu do czasu detoksykacji organizmu jest ważną rzeczą, aby utrzymać odporność organizmu na maksymalnych poziomach.

Jak już wiemy, Detosil zawiera największą objętość kwasu hydroksycytrynowego. Kupujący sprawdzili ten suplement oraz zostawili kilka opinii na temat Detosil. Pomaga w procesie redukcji tłuszczu i sprawia, że twoje ciało staje się coraz cieńsze. Ale pamiętaj o efektach ubocznych składników. Poniżej przedstawiamy opinia o Detosil z forum.

Detosil forum Detosil forum 1

Na stronie producenta można znaleźć wiele recenzji klientów. Wszystkie są bardzo pozytywne i entuzjastycznie podchodzą do sposobu działania. Ale w naszych badaniach zdajemy sobie sprawę, że nie są to prawdziwi użytkownicy . Przedstawione osoby nie są klientami, ale modelami. Producent świadomie oszukuje konsumenta i stosuje wątpliwe metody sprzedaży. Poważny dostawca z uczciwym produktem nie potrzebuje takiej reklamy.

Porównawczy test Detosil oraz innego produktu

Musimy już założyć, że korzyści obiecane przez producenta są wątpliwe . Dlatego też skala sprzedaży producenta jest również wątpliwa : fikcyjne doświadczenia klientów i fałszywe opinie ekspertów.

Zbadaliśmy dalsze opinie i oceny klientów. Opieka zdrowotna i robienie czegoś dla detoksykacji oraz odchudzania organizmu jest bez wątpienia bardzo ważne. Aby nie wpaść na pieniądze, zdecydowaliśmy się na test porównawczy. Porównując i testując, chcielibyśmy pokazać poważną i alternatywną możliwość za rozsądną cenę. W teście porównawczym porównujemy ceny. Ponadto porównujemy także efekty i zawartość obu produktów. Poniższa tabela pokazuje wyniki naszych testów.

Nazwa produktuBurnBoosterDetosil
Sprawdż Teraz!
EfektOczyszcza organizm
Skuteczny na odchudzanie
Niestety nie ma efektu
Zawartość60 kapsułekBrak informacji
Dawkowanie2 kapsułki dziennie1 kapsułka dziennie
Kuracja30 dniNie można określić
Cena97 PLN230 PLN

Detosil skład – co jeszcze zawiera ten produkt?

Jak twierdzi producent, Detosil również zawiera:

Możliwe skutki uboczne podczas użycia

Każdy konsument powinien mieć świadomość, że niepożądane skutki ubocznemogą zawsze wystąpić, jeśli użytkownik wykazuje niezgodności z jednym lub kilkoma składnikami. Jak twierdzi producent, ten produkt jest jednym z niewielu suplementów, które mogą być stosowane przez wszystkich dorosłych, mężczyzn i kobiety bez ponoszenia skutków ubocznych i bez obaw przed przeciwwskazaniami. Ale z drugiej strony ten produkt nie powinien być używany w takich przypadkach:

Ogólnie rzecz biorąc można zauważyć takie skutki uboczne jak alergie, częste przeziębienia, chroniczne zmęczenie, nerwowość, zaburzenia apetytu, bóle głowy i mięśni.W przypadku odczuwania jednego lub więcej objawów, zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem lub zastosować wysokiej jakości pestycyd, który nie przedstawia przeciwwskazań.

Czy ten produkt posiada jakieś zalety?

detosil opinie zalety produktu

Powróćmy do producenta. Sądząc po obietnicach producenta, ten produkt:

Suplement ten łączy wszystkie zanieczyszczenia występujące w twoim systemie krążenia. Po wykonaniu tej czynności Detosil wyrzuca ich z organizmu podczas pocenia się.

Jak prawidłowo przyjmować Detosil oraz go cena?

detosil opinie cena produktu

Musisz wziąć jedną tabletkę przed jedzeniem 2 razy dziennie. Możesz ćwiczyć z dnia na dzień lub uczestniczyć w jakimś fizycznym wydarzeniu, mając na celu promowanie procesu odchudzania w celu uzyskania szybszych i lepszych wyników. Detosil jest obecnie dostępny do zakupu wyłącznie na stronie producenta iw serwisie eBay. Nie mogliśmy znaleźć produktu ani w Amazon, ani w internetowych aptekach. Ten produkt można kupić na stronie internetowej producenta w cenie 57,00 euro zamiast 89,00 euro. Niestety, producent nie oświadcza nic o zawartości. Kolejnym negatywem podczas naszych badań było to, że płatność jest możliwa tylko za pomocą przedpłaty – nie jest to oznaką powagi.

Wniosek końcowy – co możemy powiedzieć?

Odcisk jest całkowicie pominięty na stronie internetowej producenta. Z tego powodu nie mogliśmy ustalić w trakcie naszych badań, kto stoi za produkowaniem. Na podstawie wyników badań nie możemy polecić nabycia Detosil. Oprócz sfałszowanych doświadczeń i opinii ekspertów, producent zrezygnował z nadruku, abyśmy nie mogli dowiedzieć się, który producent stoi za produktem. Detosil wydaje się być kolejnym produktem na rynku. Producent wykorzystuje wątpliwe wyniki sprzedaży, takie jak fałszywe opinie ekspertów i fałszywe opinie klientów.

Artykuł Opinie o Detosil – cena, skład oraz skutki uboczne pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Fri, 08 Mar 2019 02:55:27 +0000


» Zdrowy tryb życia – 4 kroki

Myślisz, że prowadzisz zdrowy tryb życia? Poza sporadycznym oddalaniem się od ścieżki, większość z nas uważa, że ​​wykonujemy dobrą robotę, utrzymując nasze zdrowie z dobrymi

Artykuł Zdrowy tryb życia – 4 kroki pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Myślisz, że prowadzisz zdrowy tryb życia? Poza sporadycznym oddalaniem się od ścieżki, większość z nas uważa, że ​​wykonujemy dobrą robotę, utrzymując nasze zdrowie z dobrymi nawykami żywieniowymi i aktywnością fizyczną za każdym razem, gdy uda nam się je dopasować. Ale czy to wystarczy, aby zostać uznanym za “zdrowy tryb” ?

Badania dotyczące zdrowego trybu życia

Według najnowszych badań bardzo niewiele osób dorosłych spełnia kryteria zdrowego trybu życia. Badanie, opublikowane w Archives of Internal Medicine, wykazało, że tylko 3% dorosłych Polaków uzyskało idealną ocenę tego, co według autorów są czterema podstawowymi kryteriami zdrowego życia. Zaledwie 13,8% spełniało trzy kryteria; 34,2% spełniało tylko dwa kryteria. Kobiety osiągały lepsze wyniki niż mężczyźni.

Zobacz, jak dobrze mierzysz się czterema kluczami naukowców do zdrowego stylu życia:

Zdrowy tryb życia – podstawowe 4 kroki

Chociaż te cztery nawyki są niezaprzeczalnie ważne dla zdrowego stylu życia, niektórzy mogą twierdzić, że należy wziąć pod uwagę więcej czynników. Co będzie na twojej liście?

Dla zabawy stworzyliśmy własną listę 10 zdrowych zachowań (poza czterema podstawami), które przyczyniają się do dobrego samopoczucia i satysfakcji z własnego stylu życia:

Sprawdż więcej o Artroser na stawy

To wszystko o tobie

Twoja lista zachowań związanych ze zdrowym stylem życia może być inna niż nasza. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że możesz zmienić zdrowie i dobre samopoczucie. Przejmij kontrolę nad swoim życiem i pamiętaj o drobnych zmianach zachowań, które mogą uczynić twój styl życia zdrowszym.

Artykuł Zdrowy tryb życia – 4 kroki pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Wed, 30 Jan 2019 16:46:40 +0000


» Artroser Revita Pharm – recenzję, cenę, efekty uboczne; gdzie kupić?

Stawy – jedna z najważniejszych części ciała, muszą być monitorowane od najmłodszych lat, więc w przyszłości nie cierpią na liczne choroby. Kompleks Artroser Revita

Artykuł Artroser Revita Pharm – recenzję, cenę, efekty uboczne; gdzie kupić? pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.


Stawy – jedna z najważniejszych części ciała, muszą być monitorowane od najmłodszych lat, więc w przyszłości nie cierpią na liczne choroby. Kompleks Artroser Revita Pharm pomoże rozwiązać to trudne zadanie, eliminując przyczyny naruszenia i negatywne konsekwencje, które nieuchronnie występują u chorego. Nie musisz przechodzić licznych badań, testów i cierpieć z powodu nieprzyjemnych praktyk. Wystarczy użyć kilku narzędzi, a zauważysz niesamowite zmiany!

Nie czekaj, aż negatywne zmiany staną się chroniczne, kup Artroser Revita Pharm i bądź zdrowy. To innowacyjne narzędzie pomaga usunąć ból, obrzęk, normalizuje funkcjonowanie tkanek i komórek. Takie podejście nie zostało jeszcze zastosowane w podobnych lekach. 

Sprawdż więcej info o tym produkcieartroser opinie

Przyczyny wpływające na funkcję stawu

Z biegiem czasu stałe tarcie chrząstki zaczyna mrowienie. Tworzy coraz mniej płynu śródmiąższowego, który jest potrzebny do lepszej mobilności. Im bardziej nie bierzesz pod uwagę takich zmian, tym bardziej prawdopodobne jest, że wkrótce dojdzie do zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów lub choroby zwyrodnieniowej stawów. W takim przypadku musisz podjąć działania.

Zwróć uwagę na swoje zdrowie. Faktem jest, że praktycznie żadna tkanka nerwowa nie znajduje się w stawach, dlatego nie czują się tak długo. Kiedy osoba zaczyna odczuwać ból, oznacza to, że choroba została zaniedbana.

Co to jest Artroser Revita Pharm , główne elementy

Artroser Revita Pharm – aktywny kompleks, ostre zapalenie, ból i chrząstka. Z jego pomocą aktywnie stymulowana jest aktywność ruchowa, tkanki są nasycone ważnymi witaminami i mikroelementami.

Artroser zawiera wystarczającą liczbę cennych składników do przywrócenia pełnej pracy układu mięśniowo-szkieletowego. Główne składniki kompleksu:

Artroser Revita Pharm salicin

Artroser Revita Pharm – badanie kliniczne

Produkt został przetestowany w Chorwacji i niezależnych izraelskich klinikach. Zaangażowanych było 2617 wolontariuszy. Użyli narzędzia dokładnie miesiąc później, po czym naukowcy zarejestrowali wyniki.

Dane były następujące:

Znaczna poprawa połączeń stawu – 67%;
Powrót utraconej mobilności – 87%;
Usunięcie zapalenia stawów – 52%;

Co otrzymasz dzięki użyciu Artroser

Kompleks Artroser Revita Pharm dla zdrowych stawów należy rozważyć w zależności od spożywanego produktu. Każde narzędzie rozwiązuje pewne problemy, więc wynik wykorzystania zasobów jest bardzo zróżnicowany. Ważne jest, aby przyczyny, które wpływają na upadek złączy i konsekwencje, które one powodują, zostały całkowicie wyeliminowane. Nie będziesz musiał uciekać się do dodatkowych leków.

Artykuł Artroser Revita Pharm – recenzję, cenę, efekty uboczne; gdzie kupić? pochodzi z serwisu Ranking tabletek na odchudzanie | Suplementy na Zdrowie.

Sat, 12 Jan 2019 17:06:54 +0000do góry